Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most tényleg akkora bunkósá...

Ez most tényleg akkora bunkóság volt?

Figyelt kérdés

kéthetente hétvégén összejön az egész család, a mamámékhoz, aki egyébként nagyon jól főz. mindig megszokta kérdezni, hogy finom-e, elég- sós-e, túl sós-e. a többiek mindig csak mondják, hogy nincs semmi gond vele, nagyon finom, stb akkor is, ezt mondják, ha mondjuk véletlenül elsózza, vagy túl zsírosra csinálta. én mindig elszoktam mondani a mamának, ha valami nem úgy sikerült, a mama épp ezért külön is megkérdez engem, mert tudja, hogy őszinte vagyok hozzá. persze nem bunkóságból, csak, hogy legközelebb tudja mire kell figyelnie.

legutóbb is elmondtam a mamának, hogy elsózta, erre anyám meg a nagynénéim lehordtak, hogy én milyen bunkó vagyok a mamával, meghogy ezzel megsértem, meg stb...

szerintetek is bunkóság? ti szóltatok volna a helyemben?


2012. jún. 19. 21:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Ne aggódj, én is meg szoktam mondani a mamámnak, ha valami nem jó. Persze közben jelzem, hogy nem akarom megbántani, hálás vagyok az ételért, de közben őszinte is. Ő pedig az őszinteségemért hálás. :)

Mondjuk a mi kapcsolatunk nagyon bensőséges.

Szerintem nem gáz, én is elvárom hasonló szituációban az őszinteséget.

23N

2012. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Én örülök, ha szólnak, mit rontok el, szükségem is van rá, hogy tudjam, mire figyeljek oda.

Aki ezen megsértődik, az így járt. Ha finoman mondják, hogy sós és nem úgy, hogy b+ ez qva sós, akkor nem lenne semmi bunkóság.

2012. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez semmiféleképpen sem bunkóság de én inkább azt mondanám hogy nincs semmi baj nincs a főztével így őt sem bántanám meg és kerülném is a bajt


Nem kell mindig őszintének lennie az embernek,ez is csak egy példa erre,a kínos helyzeteket így el lehet kerülni

2012. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Annyiban valóban tapintatlanság, hogy ott mindenki előtt mondtad ezt neki.


Elegánsabb megoldás, ha ott helyben nem kritizálod, hanem ha utána rákérdez, akkor négyszemközt mondod.

2012. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

"Azt kell értékelni, hogy egy ilyen idős asszony, mint a mamád, ennyi emberre főz. Jegyezd meg, hogy vannak kegyes hazugságok is."


Kétségtelen, hogy értékelni kell a mama munkáját. Viszont nincs kegyes hazugság, csak hazugság van. Jelen esetben kegyes hazugság esetén a mami azt hiszi, hogy pöpec volt a leves és jövő héten is beleszór egy vödör sót. Na kb. ennyit ér a kegyes hazugság.

2012. jún. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem bunkóság, főleg ha ő kérdezi. Az időseknek is meg lehet lehet mondani, hogy mama máskor kóstold meg többször és kicsit kevsebb sót tegyél bele, utólag még mindig egyszerűbb megsózni. Lehet nem olyan jó már amúgy az ízérzékelése, azért sózza el például. Anyádék túlreagálják.
2012. jún. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bunkóság! Te magad leírtad a választ: mamád azért kérdez téged, mert tudja, hogy te őszinte vagy hozzá. Annál az étkezésnél biztos, hogy csak sózás volt a téma, nem lehet, hogy más dologgal is a nagynénéid begyében vagy?
2012. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság, és kér, hogy anyukád és nagynénid ezt máshogy látta.
2012. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én megpróbáltam beleképzelni magam a mama helyzetébe, aki szívét- lelkét kiteszi hogy a családnak jó legyen. Nyilván azt szeretné, hogy minden maximálisan jó legyen, és ízletes, finom ételt főzzön.

Ez nem az a helyzet, amikor valaki őszinte kritikát vár.


Félreértésben vagytok: a mama nem azt akarja visszaigazoltatni az unokával hogy tud- e / jól tud- e főzni, hanem hogy a munkája, amit abba fektetett bele hogy a család minden tagja jól érezze magát nála, elérte- e a célját.

Lehet hogy mosolyog, amikor unoka finoman szóvá teszi hogy ízetlen a leves, de biztos vagyok benne hogy belül bántja. És nem azért mert nem főz jól, hanem azért, mert nem tudott maradéktalanul mindenkinek a kedvére tenni.

A véleményedet meg nyilván azért kéri ki mindig külön, mert végre azt szeretné hallani, hogy egyszer neked is jó volt minden úgy, ahogy ő csinálta.


Ez a játszma ebben az életkorban arról szól, hogy ő mennyire hasznos még a családja számára. Hidd el, ha megdicséred, az nem hazugság: az igyekezetét és a szeretetét dicséred vele, nem a főztjét.

2012. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
általában jól szokta elkészíteni az ételt, olyankor meg is van dicsérve az én részemről is. az a ritkább, ha elront valamit
2012. jún. 20. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!