Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lepontozva ebben a...

Miért van lepontozva ebben a kategóriában a válaszok nagy része? Te hogy látod?

Figyelt kérdés

Kérem a moderátort, ne rakja át, valóban érdekel a dolog háttere, és azért tettem ide, mert főleg itt figyeltem meg! Köszönöm.


Szóval szinte bármilyen kérdést megnyitok, főleg a Családi kapcsolatok kategóriában, azt látom, hogy le vannak húzva a válaszok, a 100% elenyésző, és főleg pár oldal után találni ilyet. Miért? Teszem azt egy esküvői ruhás kérdésnél miért nem hasznos az a válasz, hogy "csinos, de az én ízlésemhez túl kihívó/visszafogott", vagy csak simán "szerintem nagyon ízléses és szép", vagy mikor találgatnak a válaszolók, miért szakított valaki átlátszó indokkal. Vagy hogy ki mit gondol egy megkeresztelkedésről, eljegyzésről, házasságról, hűtlenségről, esküvőszervezésről, családtag viselkedéséről szóló kérdésről. Miért nem hasznosak ezek a válaszok?


Persze vannak alpári stílusban megfogalmazott vagy oda nem illő, trollkodó hozzászólások, de többségében a legjobb szándékkal ír az ember.


Nem azért van ez az oldal, hogy különböző véleményeket meghallgassuk? Én olyan válaszokat is felpontozok, amikkel nem feltétlenül értek egyet, de attól még hasznosnak találom, hiszen ez nem ízlés-függő, mint például egy film vagy könyv esetében, tehát nem "Like-funkció". Lehet, hogy pont annak van igaza, akit lepontoztak, illetve vannak olyan meglátások, amik egyéni ízléstől és világnézettől függnek, de attól még nem haszontalanok.


Te hogy látod ezt? Miért szoktál lepontozni valakit, és miért fel? Mi az, amit nem találsz hasznosnak? Ha lehet, kort és nemet is írj (de nem lényeges)! Köszönöm a válaszod.


23/N



2012. jún. 20. 09:24
1 2 3 4 5
 11/41 Dottorre ***** válasza:
79%
Röviden és tömören: Sok ember nem tudja elviselni ha másnak más a véleménye, mint az övé. Illetve jópáran kérik az őszinte véleményét az embernek, aztán ha az nem egyezik a nagy átlag véleményével, akkor lepontozzák. Ez van, szerintem nem a pontok és a százalékok számítanak.
2012. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
72%
Igazából nem tudom miért pontoznak le. A szex-szerelemben már csak privátokat írtam, mert bekerültem az első 18-ba is... Valami űbergáz baj van a világgal, ha az általam osztott észt felpontozzák Ne képzelj sokat, csak pár szavas válaszok, mondatok.
2012. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
76%

Van ugyebár amikor a kérdező pontoz:

Kétféle kérdés különbözthető meg a GYK-n, az egyik, mikor valaki véleményt kér ki a többiektől, de a választ is szinte beleírja a kommentjébe, ilyenkor ha valaki ettől eltérőt válaszol, akkor lepontozza, ha vele ért egyet, akkor zöld bütyök. Az ilyeneket nem értem, minek kérdeznek, ha az ellenvetést nem akarják meghallani?

A másik kérdés típus, a meggondolt, értelmes kérdés, konkrét vélemény, ilyenkor elég sok 100%-os pontozás születik.


Van amikor a válaszadók vagy a komment nélkül nézelődök pontoznak:

Ilyenkor sokan kiélik az anonimitás adta lehetőségeket, ezért pontoznak - szerintem - össze-vissza.


Én csak zöld kezet szoktam nyomni, ha nem értek egyet a válasszal, szó/pont nélkül hagyom. 31/N

2012. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem azért pontozzák le a válaszokat, mert mondjuk valaki ír valami oda nem illőt, vagy valamit ami helytelen(úgy értem, hogy nem igaz, a tudomány mai állása szerint) és ezt valaki teljesen jogosan lepontozza, erre a válasz írója meglátja, és lepontozza a többieket, amiért őt lehúzták...

Vagy az is lehet hogy egyszerűen csak nem szimpi valkiknek az a válasz, vagy irigy mert több %-a van, mint neki ezért lepontozza...


Én csak jogosan és igazságosan szoktam pontozni, de komolyan már az is megfordult a fejembe hogy letörlöm az accountomat, mert itt igazságtalanul pontoznak. Pl. precizen, a legjobb tudásom szerint megírok egy választ, aminek van igazságértéke(tudomány szerint is elfogadott) és ezt lepontozzák nullára, mert valakinek nem tetszik...Hihetetlen hogy milyen irigy önző emberekkel van tele ez az ország.

Pl. ha felnézel Yahoo anwsers-re ott igazságosan van megoldva a pontozási rendszer.

Bár én ha tehetném, csak a kérdés feltevőjének engedném, hogy pontozza a kérdésre adott válaszokat...

20L

2012. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
67%
De a pontozás nem azért van hogy az egyetértésedet, vagy ellenszenvedet fejezd ki, hanem hogy eldönsd hogy haszons-e a válasz, azaz választ ad-e a kérdésre vagy sem.
2012. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
75%

Én is sokszor elgondolkozok ezen a kérdésen..

A sok primitív ember nem tudja feldolgozni, ha valakinek más a véleménye, ekkor kattint a piros kézre.

Én csak akkor pontozok le, ha valaki trollkodik, oda nem illő választ ad.

20L

2012. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
78%

Én is észrevettem már.

Mindig a legjobb tudásom és tapasztalataim alapján válaszolok a kérdésekre,segítő szándékkal.És gyakran pontoznak le,csak mert nem mindig a többség véleményével egyezik az enyém.Rosszindulatú sose szoktam lenni.

Oké,hogy senkit se érdekel a százalék,de ilyenkor mindig elgondolkozom minek is gyakorizom.

2012. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
74%

Az ételek-italokbanm is szétnézhetsz. Tegnap azért pontoztak le mert nem eredeti receptet írtam le hanem azt ahogy én készítem az ételt. Még jól belém is kötöttek h jaj milyen szar az a recept mert nem az eredeti. Persze a kedves illető semilyen recepttel nem tudott szolgálni csak a szája volt nagy. Meg ott is mondjuk van egy olyan h ezekből mit készítenél? v Szereted-e ezt? És mindenki minuszol mindenkit.

És akkor a vega részt nem is említettem.

Sajnos vannak emberek akik képtelenek elfogadni h vannak más vélemények is az övéjükön kívül és h nem mindíg nekik van igazuk. Tényleg szemét módon megy itt a pontozás, de én nem szoktam foglalkozni vele. Kit érdekel a százalék? Engem biztos nem. Nem a százalékomtól leszek jobb v okosabb ember.

2012. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó vagyok.

Voltam 80% felett is...most meg...

2012. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
67%
19 vagyok. Én voltam 90es is. Sokszor már én is úgy vagyok h minek is járok én ide?? Aztán napokig fel sem nézek. Így fog mégjobban elkorcsusolni az oldal. A minuszozók meg a trollok feljárnak az értelmes emberek meg már nem
2012. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!