Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lepontozva ebben a...

Miért van lepontozva ebben a kategóriában a válaszok nagy része? Te hogy látod?

Figyelt kérdés

Kérem a moderátort, ne rakja át, valóban érdekel a dolog háttere, és azért tettem ide, mert főleg itt figyeltem meg! Köszönöm.


Szóval szinte bármilyen kérdést megnyitok, főleg a Családi kapcsolatok kategóriában, azt látom, hogy le vannak húzva a válaszok, a 100% elenyésző, és főleg pár oldal után találni ilyet. Miért? Teszem azt egy esküvői ruhás kérdésnél miért nem hasznos az a válasz, hogy "csinos, de az én ízlésemhez túl kihívó/visszafogott", vagy csak simán "szerintem nagyon ízléses és szép", vagy mikor találgatnak a válaszolók, miért szakított valaki átlátszó indokkal. Vagy hogy ki mit gondol egy megkeresztelkedésről, eljegyzésről, házasságról, hűtlenségről, esküvőszervezésről, családtag viselkedéséről szóló kérdésről. Miért nem hasznosak ezek a válaszok?


Persze vannak alpári stílusban megfogalmazott vagy oda nem illő, trollkodó hozzászólások, de többségében a legjobb szándékkal ír az ember.


Nem azért van ez az oldal, hogy különböző véleményeket meghallgassuk? Én olyan válaszokat is felpontozok, amikkel nem feltétlenül értek egyet, de attól még hasznosnak találom, hiszen ez nem ízlés-függő, mint például egy film vagy könyv esetében, tehát nem "Like-funkció". Lehet, hogy pont annak van igaza, akit lepontoztak, illetve vannak olyan meglátások, amik egyéni ízléstől és világnézettől függnek, de attól még nem haszontalanok.


Te hogy látod ezt? Miért szoktál lepontozni valakit, és miért fel? Mi az, amit nem találsz hasznosnak? Ha lehet, kort és nemet is írj (de nem lényeges)! Köszönöm a válaszod.


23/N



2012. jún. 20. 09:24
1 2 3 4 5
 31/41 Nanamia ***** válasza:
86%

Nem tudom, érdekes ez az egész. Pont most kaptam egy kemény lepontozást, lövésem sincs mi olyat írhattam, ami ennyire negatív értékű lenne. :) Ahány ember, annyi tapasztalat és észrevétel az adott témakörön belül. Csak sokan azért csinálják, mert a másik véleménye nekik nem tetszik, de ennek nem ez kéne legyen a lényege. Sok válasszal én sem értek egyet, más a véleményem, de ez nem jelenti azt, hogy a tanácsa haszontalan lenne. Én is szoktam ritkán lepontozni, de csak azt, ha nagyon nem a kérdésre válaszolt, vagy tele van trágár, emberileg sértő jelzőkkel.

Volt olyan is a párkapcsolati témákban, hogy olyan helyzetben voltam, mint a kérdező, én leírtam, hogy az életemben azt a szakaszt hogyan oldottam meg és miket mérlegeltem, hogy a következmény is pozitívan hatott az életemre, erre úgy le lett pontozva, mint a huzat...én az ilyeneket nem tudom hova tenni. :D Vagy épp amikor konkrét dologról volt szó, és hatályos törvényt idéztem szó szerint...lepontozva... :D Az elején még, amikor regisztráltam, akkor zavart. Belegondolva nem csoda, ha sokaknak elmegy tőle a kedve. Egy új tagot simán le tud lombozni. Most már szarom le...inkább azt gondolom, hogy maga az ötlet nem rossz, de jelenleg egy felesleges opcióvá vált, mert nincs valóságtartalma, se hitelessége.

2012. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
82%

30. Nem csak akkor megy ez. Étel kategóriában azért lettem lepontozva meg lehurrogva mert nem az eredeti receptet írtam hanem ahogy én csinálom. Oda is írtam h én így csinálom. Erre jött egy vadparaszt és elkezdte h mekkora fos a receptem, meg nem is az eredeti, meg a kérdező eredeti receptet kért (ezt a kérdező nem írta de gondolom emberünk gondolatolvasó és jobban tudja mit akar a kérdező mint ő maga)

Meg vannak még akkor az okoskodók. Védesz egy hibát az írással és már lepontoznak meg kioktatnak. Meg mindenki mindent jobban tud. Nagyon unalmas. Én megint napok óta nem néztem fel.

2012. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
79%

Jé, utolsó, pont ugyanígy jártam pár napja, mint te, szintén étel kategóriában:-D


Az előző válaszom, amit ide írtam amúgy, valaki szintén lepontozta, pedig semmi nem volt benne... Érdekes dolgok ezek...

2012. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
73%
Én csak akkor pontozok le, ha a válasz nem is a kérdésre érkezett (mert ilyen is van), vagy ha mégis, akkor a stílusa bunkó, trollkodó. Hadd legyen meg az örömre a minél kevesebb százalékkal :D de egyébként én is hányszor jártam már úgy, hogy kikérték a véleményünket, amit le is írtam, meg is indokoltam a legnormálisabb stílusban, erre lepontoz. Néztem is, hogy most mi van. Ez azért van, mert egyrészről sokan azt hiszik, hogy a zöld meg piros kezecske a "like" illetőleg "dislike" gombot képviselik, másrészről néhányan azt hiszik, hogy most ők ezzel fölényben vannak, ha boldogot boldogtalant fel-le pontozgatnak. Nem kell foglalkozni velük. Tudom nagyon idegesítő, én is könnyen felhúzom magam rajta, de általában tudatlan és buta emberek csinálják ezt. Én ilyenkor hálát adok az égnek, hogy agyosztásnál nekem is jutott ész :)
2012. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
62%
lehet hogy a lepontozással is gyűlnek egy-egy válaszadó pontjai a ranglistára, mert pontozásért is jár pont.
2012. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
49%

és arra nem jöttem rá, hogy lehet lepontozásért több pont járna..

hogy ezt hogyan számolják

2012. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
76%
szerintem a pontrendszer hulye dolog ugy ahogy van. attol meg h nekem nem tetszik egy nev, vagy nem feltetlen ertek egyet vmivel, nem jelenti h hulye valaszt adtam. ugyh engem a pontozas nem erdekel. nehany hulye elelvezkedik ezen. Igyekszem de csak akkor valaszt adni ha eppen hozza tudok sozlni v volt tapasztalatom. Ha a kerdezonek tudtam segiteni akkor mar orultem. a tobbi meg nem erdekel. sok az unatkozo otthon aki zold vagy piros kezet nyom....
2012. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
73%

A lepontozás még hagyján,de egyesek olyan sértő stílusban tudnak válaszolni...

Van egy "kedvencem" az oldalon, a felhasználóneve alapján nyomon tudom követni,ha ír valahova. Ma pl. az összes kérdésre válaszolt az első oldalon a családi kapcsolatokban, érdekes,hogy ő mindenhez ért,válás,gyereknevelés,párkapcsolat, esküvő, kioktató, bántó stílusban. A kérdezővel szinte minden esetben összeveszett. Személy szerint én is kerültem vele összetűzésbe. Feltettem a kérdésemet, hogy szerintetek...válaszoltak, finoman írták,hogy a helyemben nem,elfogadtam,ment a zöld kéz. Jött ő,aki egyből nem normálisnak,korlátozottnak titulált,teljesen ismeretlenül,neki ment a piros kéz, választ nem adott,haszontalan volt, és meg is sértett. Egyébként meg ugrál az 56%-ával, hogy milyen okos...

Én őt lepontoztam tehát, ilyen viselkedésért le szoktam, mert nem tartom normálisnak, hogy ilyen válaszadók miatt szinte félek megnézni, hogy milyen válaszaim érkeztek. Mert nem az emberi becsmérlésemet szeretném hallgatni.

És igen, ilyenek miatt sokszor már fel sem teszek kérdést, hanyagolom is az oldalt.

Egyébként meg mindig arra gondolok, hogy ezek a nagyszájúak a való életben kik is lehetnek, szürke egerek,akik itt élik az életüket,a való életben elmennénk mellettük, talán ránk se mernének nézni.

2012. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Egyszerűen imádom ezt a pontozósdit. Nem tudom miért... gyerekes és hü..eség, mégis :)


Amikor a hoxán írok, olvasok, nagyon hiányzik egy hasonló jelzés lehetősége...

2012. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy nekem "szerencsém" van és jó kérdésekre válaszolok, de szinte az összes válaszom, ami ebbe a kategóriába van, az 100%-os vagy nincs értékelve. De ez azokba a kategóriákban is előfordul, amit rendszeresen olvasok, szerintem ott gyakoribb.

Akkor szoktam felpontozni, ha a kérdésre válaszol, nem köt bele a kérdezőbe vagy egy másik válaszba és hasznosítható a válasza, valamint ha én írok ki kérdést, ott mindenkit, mert elolvasta és vette a fáradtságot, hogy válaszoljon.

Lepontozni akkor szoktam, ha valaki kioktatóan, másokat kritizálva ír, bántón, bunkón fogalmaz, kötekszik, vagy csak azért ír, hogy írjon valamit, de semmi segítőszándék nincs benne.

35N

2012. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!