Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lepontozva ebben a...

Miért van lepontozva ebben a kategóriában a válaszok nagy része? Te hogy látod?

Figyelt kérdés

Kérem a moderátort, ne rakja át, valóban érdekel a dolog háttere, és azért tettem ide, mert főleg itt figyeltem meg! Köszönöm.


Szóval szinte bármilyen kérdést megnyitok, főleg a Családi kapcsolatok kategóriában, azt látom, hogy le vannak húzva a válaszok, a 100% elenyésző, és főleg pár oldal után találni ilyet. Miért? Teszem azt egy esküvői ruhás kérdésnél miért nem hasznos az a válasz, hogy "csinos, de az én ízlésemhez túl kihívó/visszafogott", vagy csak simán "szerintem nagyon ízléses és szép", vagy mikor találgatnak a válaszolók, miért szakított valaki átlátszó indokkal. Vagy hogy ki mit gondol egy megkeresztelkedésről, eljegyzésről, házasságról, hűtlenségről, esküvőszervezésről, családtag viselkedéséről szóló kérdésről. Miért nem hasznosak ezek a válaszok?


Persze vannak alpári stílusban megfogalmazott vagy oda nem illő, trollkodó hozzászólások, de többségében a legjobb szándékkal ír az ember.


Nem azért van ez az oldal, hogy különböző véleményeket meghallgassuk? Én olyan válaszokat is felpontozok, amikkel nem feltétlenül értek egyet, de attól még hasznosnak találom, hiszen ez nem ízlés-függő, mint például egy film vagy könyv esetében, tehát nem "Like-funkció". Lehet, hogy pont annak van igaza, akit lepontoztak, illetve vannak olyan meglátások, amik egyéni ízléstől és világnézettől függnek, de attól még nem haszontalanok.


Te hogy látod ezt? Miért szoktál lepontozni valakit, és miért fel? Mi az, amit nem találsz hasznosnak? Ha lehet, kort és nemet is írj (de nem lényeges)! Köszönöm a válaszod.


23/N



2012. jún. 20. 09:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
79%

Igen,az étel-italban is nagyon gáz,ami megy,érdemes belenézni.

Valaki feltett egy kérdést,melynek a lényege az volt hogy az ázsiaiak hogy lehetnek olyan undorítóak,hogy kutyát,macskát esznek.Habár én sem enném meg,leírtam,hogy az ő kultúrájukban teljesen elfogadott,illetve hogy máshol meg a disznót,tehenet nem fogyasztanak különböző okokból,míg mi két pofára faljuk,szóval nekik meg mi vagyunk az undorítóak.Tehát nem kell ezen kiakadni.

Néhány állatbarát úgy lepontozott,hogy azóta állok ilyen alacsony %-on.

2012. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
57%

utolsó

nálam a hozzáállásoddal 80% feletti vagy ;)

Amúgy meg nem érdekel :) Én sosem ezt nézem, hanem a válasz tartalmát.

2012. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
52%

22.

Azt a kérdést én is láttam. Meg se néztem h engem mennyire pontozhattak le mert én beírtam h akár meg is kostolnám XD

2012. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
66%

Én azon akadok ki, hogy pl megkérdezte itt valaki, hogy ha ujjatlan felsőbe megy templomba az illetlenség-e vagy valami, én válaszoltam, hogy nem valószínű hogy kidobják, engem személy szerint nem zavarna, de baromira fog fázni. Erre 30%-os a válaszom, aztán ugyanezt szinte leírta más, azok meg 60-70%-osak. Miért? Engem ez azért zavar nagyon, mert aki 70% felett van annak a szavára kicsit többet adok, mert nem véletlen van ilyen magad pontja. A kevesebb %-al rendelkezők általában csak trollkodnak, vagy bunkóznak. Fontosak a %-ok szerintem.


Én amúgy azt csinálnám, hogy oké, lehessen leszavazni, meg fel, de nem név nélkül. Kapjak szépen erről értesítést, hogy ki volt az. Nem azért mert jól megírnám neki a véleményem, csak azért mert legyen az emberekben annyi, hogy felvállalják kinek nem tetszik.

2012. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom. Akinek van egy csepp esze az nem százalék alapján ítéli meg a választ hanem értelmessége alapján. Személy szerint ha felteszek egy kérdést akkor nem is szoktam nézni h hány százaléka van annak aki válaszol.
2012. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
57%

huh még az ételek-italokhoz.

Kedvenceim: Nem a kérdésre válaszolnak hanem elkezdik ecsetelni h milyen egészségtelen meg ilyenek (és ezeket fel is pontozzák)

2012. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
64%

Mert sokan összekeverik a kezecskék jelentését.

A tényleges jelentése: hasznos vagy nem hasznos.

Amit hisznek: egyetértek vele vagy nem értek egyet vele.

Ezért.

Most az alpári válaszokon kívül gondolom ezt, mert az élő fába is belekötő emberek válaszai nem is baj, ha le vannak pontozva/jelentve vannak a moderátoroknak.

2012. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Elgondolkodtam azon, hogy lehetne javítani valahogy ezen a pontozási rendszeren, mert így egyre többen fáradnak bele az egészbe (a gyereknevelés kategória is rémes). Kiírtam egy új kérdést, kérlek válaszoljatok rá! Talán naivitás, de hátha változtatnának valamit az oldal szerkesztői ezen :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__3093735-..

2012. jún. 20. 13:18
 29/41 anonim ***** válasza:
62%

Tessék...

06-20 11:30 miért van lepontozva, mikor tök igaza van?

Elegem van már, nem lehet kiírni kérdést, mert válasz nem jön, csak kioktatás, okoskodás, földbedöngölés, meg google a barátod...


A válaszoknál (akármilyen kategóriáról legyen szó) ha a kérdező véleményekre, tapasztalatokra kíváncsi, ott mit lehet lepontozni?

Bármilyen témáról legyen szó, ez megy... Undorító!

2012. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
86%
Bár én nem szoktam mások véleményét értékelni, csak szimplán elfogadom, de szerintem az lehet az oka, hogy ezek meglehetősen érzékeny kérdések. Mindenki támogatást, helyeslést, biztatást vár, azt, hogy a válaszolók álljanak az ő pártjára. Aztán ha ez nem így történik, jön a lehúzás. Egymás válaszát pedig sokan puszta rosszindulatból pontozzák le (Hiszen egy személyes kérdésnél szerintem nincs is értelme arról beszélni, hogy egy kívülállónak hasznos e egy válasz.)
2012. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!