Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanád?

Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Haldokolsz. Új tüdőre van szükséged az életben maradáshoz. De az orvosok azt mondják csak akkor kaphatod meg az új tüdőt ha szakítasz a pároddal. A párodat választanád vagy az életet és az új tüdőt?


(Akik látták tegnap a Grace klinika című sorozatot azok jobban megértik a kérdést.) :)


2012. jún. 20. 11:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az új tüdőt!Mi értelme, hogy esetleg hetekig,hónapokig élek mert a páromat választom.Biztos iszonyú nehéz lenne, de szeretnék élni!
2012. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én nem láttam, majd meséld el mi volt.


Onnan nézve a dolgot, hogy a párom így is- úgy is elveszít, én az életben maradást választanám.

2012. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Perpillanat mindenképpen az új tüdőt. Inkább az új élet, az még bármit tartogathat. A párkapcsolatom viszont úgy néz ki, hogy már nem sokat.
2012. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A tüdőt választanám... akkor még mindig lenne esély,hogy a párommal valamilyen úton-módon együtt maradjunk,de ha a páromat választanám,együtt lennénk ugyan,de csak ideig óráig,a halál úgyis közénk állna...
2012. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a sztori? Érdekel miért kéne szakítanom egy új tüdőért! Érdekes! Amúgy jóhogy a tüdőt választanám, a párom is (REMÉLEM) jobban örülne, ha tovább élhetek, még ha nem is együtt.
2012. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó lenne ha elmondanád a kérdés hátterét, mert így elég bizarr ( talán láncdohányos a párom, vagy mi?)


Úgy gondolom, nem is kellene nekem eldöntenem, mivel a párom biztos hogy az új tüdőre szavazna, ahogy a helyében én is ezt tenném.

2012. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Volt egy fiatal pár, a húszas éveik környékén és valamilyen cisztás betegségük volt mindkettőjüknek. Ez nem okozna gondot de ha egymással vannak akkor életveszélyes fertőzéseket adhatnak át egymásnak. Magyarán nem lehetnek együtt. Az orvos választás elé állította őket. (Vagyis a fiút, ő volt a beteg.) Azt mondta ha megkapja az új tüdőt és együtt maradnak akkor elpazarolná.

Azt mondták hogy szakítanak, de persze együtt akartak maradni. Aztán egy rezidens lebeszélte őket és végül a fiú megkapta az új tüdőt, a barátnője pedig elhagyta.

2012. jún. 20. 11:26
 8/16 anonim ***** válasza:
A tüdőt. Milyen hülye kérdés ez?
2012. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Ebben az esetben pláne az új tüdőt választanám. Mert a sztoriból az látszik, hogy tulajdonképpen megölnék egymást, ha együtt maradnának. Na ezt nem vállalnám senki kedvéért. Élni szeretnék! Bármilyen is lesz.

2012. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy közeli ismerösömnek új (fél) tüdö kellet, meg is kapta. Attól kezdve nem volt szabad jóformán semmit sem tennie, Nem lakhatott kertes házban, csak lakásban, semmilyen növényt, háziállatot nem tarthatott, az utcán csak maszkban járkálhatott, otthon naponta végig kellett igen erös szerekkel fertötleniteni a lakását (amit természetesen ö nem csinálhatott, hanem külön alkalmazottja volt erre), enni sok mindent nem volt szabad, pl. penészes sajt, gyümölcs (csak elötte megfözve), édesség (semmi cukortartalmú), tojás semmilyen formában. Mindez azért, mert az immunrendszere nem tudott volna ellenállni azoknak a kórokozóknak, amiket ezektöl illetve ezeken keseztül kapott volna.

5 év után mégegyszer kellett volna új tüdö neki, és azt mondta, hohy inkßabb meghal, igy nem élet az, ami neki van. (Meg is halt)


Szóval inkább a barátommal maradok és még élek valamennyit, mit egyedül pár éveig vegetálni.

2012. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!