Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hozzáállás ez egy...

Normális hozzáállás ez egy férjtől, családapától?

Figyelt kérdés

Férjem hónapok óta munkanélküli lett,jelenleg van egy munkahelye pár napja,de itt csak 3-4 hétig alkalmazzák majd.Reményt sem lát ,hogy itt a megyében egyhamar lesz rendes,bejelentett,folyamtos munkája,a térségünkben nagyon nagy a munkanélküliség.


Hónapok óta intézi a külföldi munkavállalást magának,két helyről is hitegetik,hogy még csak egy hónap,még csak két hét és indulhat,talán előbb -utóbb valóban mehet remélem.


Tegnap este a szokásos témáról ment a beszélgetés közöttünk,mi lesz akkor,hogyha itt lejár a munkája és továbbra sem mehet külföldre,mondtam neki,hogy akkor én képtelen vagyok már fentartani a családot anyagilag egymagam továbbra is és nem tudom őt is eltartani.


Erre nagyon megharagudott és azt mondta,hogy nem lesz nekem gondom őrá,mert ő felmegy a fővárosba és ott biztosan talál munkát,saját magát legalább fentartja,az igaz,hogy haza nemigen tud majd adni a keresetéből akkor.


Tehát magamra maradnék a két kicsi gyerekkel,a teljes munkaidős ,többműszakos állásommal,a számláinkkal..egyedül fog hagyni.


Egész éjszaka nem aludtam,teljesen kikészültem idegileg.


2012. jún. 27. 11:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt javasolnám (én voltam eddigi két 85%-os), hogy egyrészt egy-két napra jegeld a témát, amíg megnyugszotok.

Utána ülj le vele, és első körben biztosítsd róla, hogy megérted, hogy frusztrált a helyzete miatt, te is az lennél ilyen esetben (ezzel tudod megnyitni a további beszélgetés felé).

Utána kérj tőle javaslatokat, hogy KETTEN hogyan tudjátok megoldani a helyzetet, esetleg tudsz-e valamiben segíteni.

Bármennyire is ingert érzel a támadó, vádaskodó hangnemre (még ha igazad is lenne), nyeld vissza és pozitív hangvétellel beszélj.


Saját példámon tudom, hogy ha az embernek lecsúszik az önbecsülése, akkor már magának állít fel gátakat - akár egy állásinterjún is makogni fog, holott egy éve még magabiztosan adta el magát (szintén velem történt).

A lelki muníció el tud fogyni, neki egyetlen lehetősége feltölteni ezt a családja körében van. Ha ott is cseszegetik, akkor már minuszba megy és elindul a spirálon lefelé.


Bármennyire is jogosan nyugtalanít téged is téma, a hosszútávú siker érdekében kicsit biztasd, dicsérd meg a jó tulajdonságait. Hadd teljen fel a lelki raktár, és könnyebben tudjon ő is lelkesen hozzáállni az álláskereséshez.

2012. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Már magát a kérdést sem értem. Adott a férjed, akinek most ideiglenesen van munkája, és amúgy is keresi az újat, meg van rá kilátása, és próbál reménykedni, hogy azért megjavulnak a dolgok. Aztán itt vagy te, aki dolgozik, és gondolom nagyon ki van, hogy egyedül ő tartja el a családot, de attól még annyi empátia lehetne benned, hogy megérted: a férjed próbálkozik, arról már nem ő tehet, hogy nem jön neki össze.

Akkor érthető lenne ez a "nem tartalak el" dolog, ha b.szna bele az egészbe, és élvezné, hogy semmit nem kell csinálnia. De nem erről van szó.

Én úgy gondolom, hogy neki sokkal megterhelőbb a helyzet lelkileg, hisz sérül a büszkesége (nem kell senkinek + te is minden este ezzel b.szogatod, már bocsánat) ráadásul ő is ugyanazokon a dolgokon agyal, mint te (miből lesz jövő hónapban pénz).

Én hasonló helyzetben egész biztosan támogatnám a férjem, vagy inkább egymást támogatnánk, ha egyikünk éppen kiborul a pénztelenség miatt. Tudod, a házasság jóban-rosszban, és te azzal a bizonyos "képtelen vagyok már..." mondatoddal erőteljesen arra utaltál, hogy így, munka nélkül már neked sincs szükséged rá.

Nem csak te vagy kikészülve idegileg.

Szerintem gondold végig ezt, amit írtam, és ne csak magadból csinálj mártírt, hiszen a férjed ugyanúgy megszenvedi ezt a helyzetet.

2012. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!