Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek hazamenni a szüleimhez....

Félek hazamenni a szüleimhez. Muszáj?

Figyelt kérdés
25 éves dolgozó lány vagyok, külön élek a szülőktől, de egy városban (kb 10 perc gyalog). Múlt héten összevesztünk, olyat csináltam, ami nekik nem tetszett (lényegtelen apróság, a lakásommal kapcsolatos módosítás), és ezért teljesen le lettem hordva. Nekem tetszik a módosítás, nem bántam meg. Anyum annyira ellene van, hogy azt mondta, nem jön hozzám sőt ki is tagad, ha így marad. Azért nevetséges, mert tényleg apróság.. de nagyon rosszul éreztem magam egész héten. Én nem kerestem és ő sem. Nagyim szerint én keressem, mert én vagyok a gyerek, de én érzem magam megbántva. Félek, hogy anyum nem enyhült.. Viszont már jó lenne túl lenni ezen az egészen és békülni..És akkor tudnék másra is gondolni, nem csak őrlődni..Azonban ha nem enyhült, nem biztos, hogy jobban fogom érezni magam az újabb veszekedés után..Mit tegyek?

2012. júl. 1. 11:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nah most mr nagyon kíváncsi vagyok h milyen állatról van szó :D

Mellesleg nehogy már ők mondják meg h a TE lakásodban mi lehet v mi nem.

2012. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Már írtam valahol. Na jó mondjuk ha valami gyík félét, kígyót, vagy pókot szereztél be, akkor gyanús hogy én is sikítva rohannék tőled, ebben az esetben megértem anyukád álláspontját, de ígérd meg neki, hogy beteszed egy másik szobába, amíg nálad van :D
2012. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A kérdező úgy fogalmazott, hogy a lakással kapcsolatos apróbb módosítás, és később írta, hogy állatot vitt a lakásba. Ez nekem azt mondja, hogy az egyik szobáját esetleg berendezte valami "vad"-nak. Talán egy hüllő, kígyó, alligátor, de az is lehet, hogy tyúkfarmot létesített, mert akkor lesz minden napra 1-2 tojás.


Ha akarta volna, már elárulta volna nekünk a kérdező, mi is az konkrétan, amitől a mama kiakadt.

Kezdem "imádni" azokat a kérdezőket, akik a saját tettükről csak áttételesen szólnak, de a szülők elítélő véleményét, esetleg tiltását teljes részletességgel, égbekiáltó bűnként festik le, és azt várják, hogy értsünk velük egyet.

2012. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!A saját tett egy négylábú befogadása, de szerintem nem a konkrétum a lényeg ezzel kapcsolatban, hanem hogy hogy képes ilyen reakciót kiváltani a szülőktől és ha már megtörtént, ki az, aki a békülést kezdeményezze? Én egyébként magamat ostorozom a helyzetért, de nem tudom, hogy a nagykorúvá válás és akként élés a szülőknél mikor tudatosul? Meddig "fogadjak szót2? Béküljek, húzzam meg magam és legyen minden úgy, ahogy ők elvárják, vagy merjek nagyot álmodni és magam alakítsam az életem, környezetem.. (természetesen a szomszédjog és a normális együttélés feltételeit betartva) ez a kérdés lényege..
2012. júl. 1. 14:02
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha az a négylábú nem más, mint kutyus, vagy cica, akkor nem tudom, az anyud miért akadt ki, kismillió lakásban élnek "kisállatok"


Azon az alapon, hogy te vagy a fiatalabb, no meg mégiscsak a szüleidről van szó, elmennék hozzájuk, és más egyéb témák megbeszélése mellett erre is kitérnék. Elmondanám nekik, hogy a lakás a tied, annak minden költsége a tied.

A saját megélhetéseden kívül a bevitt jószág költsége is a tied. Miért zavarja ez őket, miért csinálnak úgy, mintha ezt rajtad kívül még senki más nem tette volna meg a világon?

Próbáld meg elfogadtatni velük a tényt, magyarázd el nekik, hogy te ettől még ugyanúgy a lányuk vagy, és ugyanaz a személy maradtál, köztetek ettől még semmi nem változott.

Abba nem mennék bele, hogy feltételeket szabjanak, a vagy-vagy alapon. Az már lelki terror lenne a részükről, annak megítélése már teljesen más kategória. Azt nem engedném!

2012. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Fura lehet anyád, ha ennyi dolgon össze tudtok veszni....
2012. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mikortó fog anyukád felnőttnek tekinteni? Én ezt kérdezném meg tőle. És nem nagyon érdekelne, hogy ő FELNŐTT létére miért is duzzog. Tualjdonképpen abba sem lehetne belesólása, ha kisállatfarmot nyitsz a nappalidban, vagy v alóban egy szadomazo kifeszítő ágyat veszel a hálódba. Magánügy. Ezt is elmagyaráznám neki, hogy mit jelent. Sőt ha már annyira magyarázok, akkoe elmagyaráznám a magánÉLET szót is...htha megérti.

Amúgy olvasd el: Mérgező Szülők. Sokat tanulhatsz Te is belőle, hogy milyen NE legyél a gyermekeddel, és hogy ne másold anyukád viselkedését, reakcióit.

2012. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Kedves 15ös!Egy teljesen hétköznapi állat,csak nekik azért nem tetszik mert már van egy és minek kettő alapon. De persze nem az állatka a lényeg hanem az egész hozzáállás. Sajnos eljuttottunk a vagy vagyig!:(
2012. júl. 1. 14:42
 19/23 anonim ***** válasza:

Most már tényleg érdekelne a kis állat fajtája, hogy ennyire kerülgeted a megnevezését. Cicust, kutyust gondolkodás nélkül leírtál volna.

Négylábú állat nagyon sok van. Én menyétre, vagy görényre tippelnék, vagy édes pici sakálkára. Ami ekkora felháborodást vált ki...

2012. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Milyen állat? Akkor talán megérthetnénk anyukád álláspontját.
2012. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!