Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő szimbólumok a gyerekrajzban? Apa: Oroszlán Anya: Róka Nagy testvér (fiú) : Aligátor Saját maga (fiú) : Krokodil Pár napos kistestvér (fiú) : Nyuszi

Figyelt kérdés
Miért lettem vajon róka? Becsapva érzi magát valamiért?

2012. júl. 5. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Őt nem kérdezted arról, hogy miért pont ezeket választotta?
2012. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert megvältozott a csalädban betoltott szerepe, eddig o vilt a kicsi a csalädban ös te minden torodest megadtal neki, most viszont kevesebb figyelem jut rä ös ezt valoszinuleg meg is erzi es a roka lehet a csalodottsag, ketszinuseg jelkepe. Ne szo szerint vedd, ez tudat alatti dolog. Probald bevonni ot a kisteso gondozasaba, mär amennyire be lehet egy kisfiut vonni ebbe (de ne a kakis pellust vitesd ki vele) Öreztesd hogy szereted ugyanugy mint eddig, esti furdesnöl ös lefekvesnel is legyel ott vele es csinaljatok kozos programokat Pl. seta, jatszoter, vidd a fenykepezogepet es fotozd es mond neki, hogy milyen ugyes stb.....
2012. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Häny eves most?
2012. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocs a karakterekert, kulfoldon vagyok.
2012. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom óvódás lehet. Ennyi idősen még nincsenek meg az állatokhoz társított sztereotípiák, csak az "aranyos" és a "fúj" kategória van.

Az számít, hogy ijesztőre rajzolt-e valakit, önmagában a róka neki csak egy állat a sok közül.

2012. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

azért a rajzok rengeteg dolgot elárulnak ám a gyerekekről...

unokahúgom,mikor kicsi volt, mindent szép színesen rajzolt, kivéve az embereket.azokat csak feketével. hiába adtál pirosat a kezébe, inkább nem rajzolt embert. Elvették tőle a fekete ceruzákat, amíg nem került fekete a kezébe egy darab embert nem volt hajlandó lerajzolni. Majd szakember segítségével rájöttek,hogy így fejezi ki a haragot, amit az apja iránt érzett, amiért elhagyta őket.


nekem egyszer oviban feladat volt,hogy rajzoljam le a családomat. Apukámat nem rajzoltam le. kérdezték,hogy hol van apu? én meg rávágtam,hogy a fürdőszobába :)

akkor mókásnak tűnt, majd szakember rájött,hogy én tudtam,hogy apu megcsalja anyut.


nyuszi, mint a kis ártatlan új jövevény. Azért lehet róka, mert eddig ő volt a kicsi, és ő volt a figyelem középpontjában. ma már az új tesó van.

2012. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszlán egyértelműen az állatok királya, a mesékből ezt hallhatta. Ha apa erős, király, az csak jót jelenthet.

Róka? Az is rengeteg mesében van, a gyerekeknek való történetekben általában okos, ravasz (jó értelemben). Na és ne feledjük Vukot, a kisrókát, sok-sok magyar gyerek kedvencét! A róka a mesékben igen kecses mozgású állat, én anyaként nem venném magamra, sőt még hízelgőnek is mondanám.

Aligátor- krokodil: elég hasonló állatok. A fiúkat nagyon érdeklik a hüllők, ezek pedig különösen látványosak, tiszteletet parancsolóak, szeretnek víz közelében lenni.

Nyuszi: dédelgethető, védelmezendő állat, mindenki szereti őket.

2012. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A rajzot egy pszichológus készíttette vele a kórházban ma délután, azóta nem beszéltem a fiammal.

2-3 hete kezdődtek nála migrénszerű tünetek, ezért be kellett feküdnie 3 napra kivizsgálásra. Sajnos a lehető legrosszabbkor. Hétfőn jöttünk haza a kórházból a picivel, és kedd reggelre volt időpontunk a neurológián, ahová már anyukám vitte el a fiamat. Nem tudtuk, hogy bent tartják őt a kórházban, ezért gondoltam arra, hogy talán emiatt érezheti becsapva magát.

A gyerekek kora (8,5 év, 7 év és 6 nap).

Főleg a férjem volt mellette a kórházban, illetve tegnap és ma reggel beszaladtam hozzá egy rövid látogatásra két szoptatás között.

Holnap ha minden igaz hazaengedik őt. Igyekszem majd a lehető legnagyobb figyelmet fordítani rá, és ha lesz rá lehetőségem, akkor holnap megkérdezem a pszichológust is, hogy szerinte mit jelentenek ezek az állatok.

2012. júl. 5. 22:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#7-nek igaza van, a gyerek még nem társítja a rossz értelmű ravaszságot a rókához. Vuk-ot és egyéb aranyos, okos állatokat igen. Szerintem is inkább hízelgő.


Nekem kifejezetten kiegyensúlyozott gyerekkorom volt, egyetlen pici traumát se tudnék mondani. 10 évesen rajzórán széttépett holttesteket rajzoltam. Volt pánik, aztán nagy nehezen kiderítették, hogy beleolvastam az idősebb unokatestvérem anatómia tankönyvébe és egyszerűen érdekelt, hogy néz ki belülről egy ember.

2012. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

A gyerekeket mindenféle állatos mesével traktálják.Ezekből szinte mindig minden állathoz kötött tulajdonsága kijön.


Nem lehet, hogy az esik neki rosszul, hogy nem vagy vele? Ő még nem értheti annyira, hogy a picibaba mellett sajnos most korlátozottabbak a lehetőségeid!:(

2012. júl. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!