Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Hogyan értessem meg a barátnőmmel azt, hogy majd akkor veszem feleségül, ha meglesz mindenünk?

Figyelt kérdés

Úgy értem szeretném ha beköltözhetnénk a lakásomba(jelenleg ki van adva albérletbe), szeretnék anyagilag helyrerázódni, szeretnék megteremteni neki mindent. Ő most fejezte be az egyetemen a tanulmányait, és jelenleg munkanélküli. Meg van sértődve ha azt mondom neki, hogy majd akkor veszem feleségül, ha lesz munkája. Ő meg van győződve arról, hogy nem az anyagiakat kell nézni, ha két ember össze akarja kötni az életét! Én viszont nem így látom! Szeretem, és tényleg feleségül akarom venni, de majd akkor, ha úgy érzem...

Mit tehetnék, hogy ezt megértse? (már lassan 6 éve vagyunk együtt)


2012. júl. 7. 23:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%

Ez a lemondtam az esküvőt, felér egy szakítással. Én is csodálkozom, hogy még nem lépett le ezek után.

Lehetett volna egy kisebb esküvőt is rendezni.

2012. júl. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

"Érzelmi ÉS anyagi kötelék. "


Kinek hogy. A menyasszonyának EGYÉRTELMŰEN CSAKIS ÉRZELMI.

Ha a fiú szerint nem csak érzelmi, akkor világnézeti különbség van köztük, ami másban is megmutatkozik, nem csak a házasodási szándékban. Ha elgondolkodik ezen, rá fog jönni, hogy nem valók össze. Erre akartam kilyukadni, csak éppen nem én akartam kimondani, hanem azt akartam, hogy MAGÁTÓL jöjjön rá!

2012. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%
Először is a hozzáállásodon változtass! Nem arról van szó, hogy a barátnőd nem érti, hanem arról, hogy másképp gondolja. Ez óriási különbség. Nem vagyok abban a helyzetben, hogy döntőbíróként megmondjam, melyikteknek van igaza. Mindkettőtök hozzáállása érthető valamilyen szempontból. Bele kell éreznetek egymás gondolkozásába, és megtalálni a mindkettőtök számára jó megoldást. Azonban az a tévhit, hogy a barátnőd nem ért téged, nagyon megnehezíti, hogy megtaláljátok a közös hangot.
2012. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

"Akkor addig minek összeházasodni? "


Én több házaspárról is tudok, akik nem költöztek össze, és nem is szándékoznak. NEKED mást jelent a házasság, mint a menyasszonyodnak.

2012. júl. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem helyén van az eszed. És jó, hogy lemondtad az esküvőt. Szerintem nem hozzád való. Én dobnám a csajt!
2012. júl. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Én tényleg nagyon szeretem őt, és vele képzelem el a jövőmet, csak nem most van annak az ideje, hogy feleségül vegyem...
2012. júl. 8. 00:16
 17/33 anonim ***** válasza:
94%
Te teljesen fafejű vagy. Nem ő nem érti meg a Te álláspontodat, hanem Te az övét... ezért nem találjátok a közös pontot.
2012. júl. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
Az exem is ezzel jött, amivel te. És azzal értek egyet, aki azt írta, hogy a házasság elsősorban érzelmi, nem pedig gazdasági-anyagi közösség. Ezen gondolkozz el. Amit te tolsz itt, arra mondják, hogy kifogás. Azért szép kis firma vagy, hogy hat éve lopod valakinek az idejét és lebegteted. Szerencsére az exem csak 3 évet vett az életemből az ígérgetéseivel meg a kifogásaival, mire kidobtam.
2012. júl. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
90%

Azt ugye tudod, hogy már a kérdésben elszóltad magad azzal, hogy HA, MAJD, ÚGY érzed.


Hülye kifogásaid vannak. Ráadásul lemondod az esküvőt. Jó ég szegény, én már rég kidobtalak volna.


Mégis mit rontana a helyzeteden az, hogy elveszed? Semmit. Csak nem akarod és mindenféle fellengzős kifogások mögé bújsz.

2012. júl. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
94%

"Hogyan értessem meg a barátnőmmel azt, hogy majd akkor veszem feleségül, ha meglesz mindenünk?"


Érti ő, csak ő másképp akarja.


"Úgy értem szeretném ha beköltözhetnénk a lakásomba(jelenleg ki van adva albérletbe), szeretnék anyagilag helyrerázódni, szeretnék megteremteni neki mindent."


Szeretném, szeretném, szeretném.

Az mennyit nyom a latban Számodra, hogy ő mit szeretne?


"Ő most fejezte be az egyetemen a tanulmányait, és jelenleg munkanélküli. Meg van sértődve ha azt mondom neki, hogy majd akkor veszem feleségül, ha lesz munkája. "


"Szeretem, és tényleg feleségül akarom venni, de majd akkor, ha úgy érzem... "


Most akkor mikor? Ha lesz munkája, vagy majd akkor, ha úgy érzed?



"Ő meg van győződve arról, hogy nem az anyagiakat kell nézni, ha két ember össze akarja kötni az életét! Én viszont nem így látom!"


És akkor keresed a közös metszetet, vagy próbálod erőnek erejével megtéríteni őt, hogy a Te akaratod érvényesüljön?

Ez nem szeretet... úgyhogy ebben rosszul ítéled meg Magadat.

2012. júl. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!