Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Hogyan értessem meg a barátnőmmel azt, hogy majd akkor veszem feleségül, ha meglesz mindenünk?

Figyelt kérdés

Úgy értem szeretném ha beköltözhetnénk a lakásomba(jelenleg ki van adva albérletbe), szeretnék anyagilag helyrerázódni, szeretnék megteremteni neki mindent. Ő most fejezte be az egyetemen a tanulmányait, és jelenleg munkanélküli. Meg van sértődve ha azt mondom neki, hogy majd akkor veszem feleségül, ha lesz munkája. Ő meg van győződve arról, hogy nem az anyagiakat kell nézni, ha két ember össze akarja kötni az életét! Én viszont nem így látom! Szeretem, és tényleg feleségül akarom venni, de majd akkor, ha úgy érzem...

Mit tehetnék, hogy ezt megértse? (már lassan 6 éve vagyunk együtt)


2012. júl. 7. 23:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%

"szeretnék megteremteni neki mindent"


És mégis mit? Jelenleg úgy néz ki, semmi másban nem szenved hiányt, csak férjben. Na, AZT az egyet viszont PONT NEM akarod megteremteni neki! Azt akarod adni neki, amire SZERINTED szüksége van, és nem azt, amire VALÓJÁBAN szüksége van. Pedig nem mondhatod, hogy nem tudod, mire van valójában szüksége, mert MONDJA.

2012. júl. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Úgy látszik ti sem értitek... Tegnap beszélgettünk, és felhozta az esküvő témát, mondta, hogy olyan rossz neki, hogy a jövőhéten lenne az esküvőnk. Összevesztünk, és mondta, hogy akkor nem kell, hogy feleségül vegyem, nem fog könyörögni nekem. Ez nem esett túl jól! Miért kell mindent most? Mért nem lehet várni?
2012. júl. 8. 08:19
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem értjük? Ember nézz már egy kicsit körül!!! Kb. 100 ember is olvasta a kérdésedet és senki nem ért veled egyet!!!
2012. júl. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
91%

Ezt el sem hiszem. Meg volt az esküvő időpontja! Te meg lemondtad, és most nem érted, mi baja van. Ez szörnyen durva. Szegény lány :(


A kérdésedre a válasz: ezt az ELŐTT kellett volna megértetni vele, mielőtt kitűztétek volna az esküvőt. Hogy hihet el neked ezek után bármit a barátnőd?

2012. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
89%
Első vagyok, az ilyen férfira mondom hogy nem férfi....régen voltak igazi házasságok, a nyomorban is házasok voltak nem kellett hogy mindenkinek munkája legyen...Szarba lennétek ti férfiak ha csak nektek kéne fenntartani a családot mint anno és csak azoknak lenne házasságuk akiknek van is valamijük, nem hogy örülnél hogy hozzád akar menni valaki a semmire, mert neked semmid nincs, csak egy hiteles lakásod amiről elvárod, hogy majd a "feleséged is fizesse" mert hát miért is kéne hogy munkája legyen... és ha nem akar dolgozni hanem gyereket szeretne akkor mi van? kidobod örökre? egy kapcsolat a kommunikáción, a megértésed a kompromisszumokon múlik, nem szabályok és feltételek állításán. 6 évet nem pazaroltam volna el rád, sőt, egy értelmes nő sem, sajnálom a barátnődet és hogy ennyi ideig járt veled. Mert ez nem több.
2012. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
26%

Igazan van kérdező! A házasság érzelmi dolog ez igaz, de minden pénzügyi feltétel teljesülése nélkül nem lesz hosszútávú.


Mellesleg aki azt írta, hogy a házasság érzelmi kötelék, ez mind szép és jó, és igaz is, de jelenleg a lánynak nincs semmije sem! Se munkája, se lakása, semmije! Semmit nem visz a házasságba, viszont, ha feleség lesz, az máris vagyoni közösséget jelent a férjével, azaz arra vár hogy valaki eltartsa! 4 éve vagyok nős, mi is csak akkor házasodtunk, amikor volt saját, tehermentes lakás, autó, megtakarított pénz. Csak úgy a semmibe nem lehet házasodni meg gyereket vállalni. Vagy az mennyivel jobb, ha egy iskolázatlan pár gyereket(ket) vállal, majd állam neveli fel, mert a szülők nem eléggé felkészültek?

2012. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
90%
A házasságba és az érzelmekbe akkor sem szólhatnak bele az anyagiak, mit gondolsz örök életére munkanélküli marad? nem lenne házas ember a világon, ha ez így normális lenne.
2012. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
71%
Úristen, de utálom az ilyen lebegtetős, kényelmes bunkókat, akik nem képesek kinyitni a szájukat és megmondani az igazat: elvagyok veled, végülis jó így, kényelmes, de annyira nem estem tőled hanyatt, hogy feleségül vegyelek. Elleszek veled még egy ideig, de csak amíg nem találok olyat, akit tényleg el fogok venni. Innentől tiéd a döntés, hogy velem maradsz-e így. Áldom az eszem, hogy otthagytam az exemet, aki olyan volt mint te bár ő nem rabolt ennyi évet az életemből.
2012. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
68%

"De most komolyan, mi értelme lenne most összeházasodnunk, ha nem tudunk együtt hol lakni? Én is visszaköltöztem anyámhoz, ő is a sajátjához. Egyikőnk sem tudna a másikhoz költözni, mert nem olyanok a körülmények. Csak akkor tudnánk az otthonukba visszaköltözni, ha talál munkahelyet! Akkor addig minek összeházasodni? Egyszerűen nem érzem, hogy a házasságra most jött el a megfelelő alkalom!"


Nekem ez eléggé meggyőző.

Most tényleg, ha az esküvő után mindenki hazamegy az anyjához, az mire jó?!

Az tény, hogy nem kellett volna kitűzni az esküvőt, amíg ezek meg nem oldódnak, ez nagy hiba volt, mert most már mindig Te leszel a "sz.ar alak, aki nem akarja elvenni szegény lányt". Az esküvő lemondás tényleg elég rémes... és bizony az "elveszlek, ha lesz munkád" is rosszul hangzik, ilyesmiket nem lett volna szabad mondanod.


Nekem amúgy teljesen új jelenségnek tűnik ez a hisztéria akörül, hogy mikor házasodik össze a pár... Mármint: úgy érzem, hogy ha önmagában az nem tenne boldoggá, hogy együtt vagyok azzal, akit szeretek, akkor kár is lenne összeházasodni. Ha meg ez boldoggá tesz, akkor édes mindegy, mi van, boldog vagyok vele. Az esküvő csak hab a tortán, nem a közös létünk célja és egyetlen értelme. Ettől még nekem is fontos, de nem a végső cél...


A helyedben leülnék vele, és komolyan elbeszélgetnék vele. Rávilágítanék, hogy semmi értelme esküvőt tartani, ha nem tudjátok megkezdeni a közös életet utána. Gondolom eljegyezted már, ha most lett volna az esküvő. Azt is megmondhatod, hogy nem húztál volna gyűrűt az ujjára, ha nem akarnád Őt.


27/Nő

2012. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Miért kell mindent most? Mért nem lehet várni?"


6 éve vár rád te szerencsétlen! A csaj helyében már rég kibąsztalak volna, mint macskát sząrni!!!

2012. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!