Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekvállalók! Ti szívesen...

Gyermekvállalók! Ti szívesen adnátok külföldi keresztnevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
én lányban és francia keresztnevekben gondolkodom, mint pl az Isabelle, mert sokkal szebbnek tűnik a csengése mint a magyar Izabella

2012. júl. 8. 13:22
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
a Gerald is szép név, mondjuk fiú névben a francia Léonard tetszik nekem
2012. júl. 8. 14:04
 12/29 anonim ***** válasza:
82%
Így, hogy vannak francia ősök is, teljesen más a helyzet, az irántuk való tiszteletből is adnám.
2012. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Ti esetetekben teljesen rendben van.

Engem csak a Lakatos Ronaldinnyó és társai akaszt ki. Bár saját magukat teszik röhejessé, úgyhogy mindegy is.

Alapvetően a család nevétől és származásától függ, hogy illik-e vagy sem. Régies magyar családnévhez, mint a miénk én pont azért kerestem hagyományos neveket, mert így van összhang.

2012. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
vezetéknévtől tenném függővé és nem a felmenőktől. Így pl h Kovács Isabelle nem adnám. Egyébként gyönyörü keresztnév!
2012. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
az apja 100%, hogy sváb lesz, így jól fog csengeni vezetéknévvel is.
2012. júl. 9. 12:43
 16/29 anonim válasza:

Persze:) Szinte a külföldi nevek sokkal jobbak:) Nekem ami magyar abban a Barbara és az Amarilla tetszik lánynévben.Fiúban magyarban nekem a Richard és a David:)

De Én a vezetéknévre utalnám a nevet:)

2012. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ezt igen, de kimondva tényleg Izabell nem? Tehát az írásmód végül is mindegy. Egyébként ha a vezeték nevével jó akkor szerintem bármelyik oké, mondjuk kicsit furcsa a Dzsúlia meg az ilyenek.
2012. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
kérdező, mi a te keresztneved? :)
2012. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"én félig francia vagyok, a bizonyítással nem lesz gond, "


Ez sajna nem így van. Én adhattam külföldi keresztnevet a gyerekeknek, mert az apjuk külföldi állampolgár volt. Viszont ismerős családban az anya magyar, a férj félig olasz és nem adhatták a gyereknek a Victoria nevet, csak magyaros helyesírással, mert az apa magyar állampolgár is. Szóval ha mind a kettőtöknek van magyar állampolgársága (tök mindegy, hogy van-e másik is vagy sem), csak magyar helyesírással adhattok külföldi nevet a kicsinek.

Az én férjem azóta megszerezte a magyar állampolgárságot, így ha születne még egy gyerek, akkor már nem adhatnánk neki simán azt, amelyiket akarjuk.

2012. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
nekem Mercedes a keresztnevem, kettős állampolgás vagyok szóval :)
2012. szept. 2. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!