Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én túlzom el és...

Tényleg én túlzom el és feleslegesen háborgok vagy a férjemnek kellett volna előre megbeszélnie velünk, hogy jönnek az anyósomék látogatóba?

Figyelt kérdés
A lakásunk átépítés alatt, ezért most a szüleimnél lakunk. A férjem ma szólt, hogy anyósomék jönnek a hétvégén és mivel messze laknak itt is fognak aludni. Ezen kicsit felkaptam a vizet, mert pontosan tudja, hogy a szüleim nem szeretik a vendégeket (eddig 2x találkoztak velük) és így most tönkretesszük a hétvégéjüket. Mikor ezt elmondtam neki, megsértődött, hogy neki ugyanolyan joga van a szüleivel lenni mint nekem. Én nem is ezért hibáztatom, hanem azért mert modortalan dolog a szüleim tudta nélkül meghívni valakit az ő házukba.
2012. júl. 13. 14:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

Teljes mértékben igazad van. Hiába sértődött meg, nincs igaza. Előre szólnia kellett volna, kikérni a véleményedet, megbeszélni veled és megkérdezni a szüleidet is, mert merthogy ténylegesen ők a vendéglátók, mert ti is náluk laktok.


Amit csinált az agresszió: ő eldöntötte, hogy ez lesz és passz, te pedig vágj ehhez jó képet.


Jogosan vagy dühös és haragos, és nyugodtan mondd ezt meg neki! Nem számít, hogy mennyire sértődik, mert nincs igaza.

A férjed elintézte (nyílván anyai sugallatra), hogy neked és a szüleidnek jó képet kelljen vágni hívatlan látogatókhoz és még neked ezt "meg kell értened". Nem. Ez tévedés.


Mondd meg neki, hogy nagyon gondolja meg, mit tesz, mert a legközelebbi ilyen esetnél be sem engeded a szülőket.

És teljes joggal teszed.


Az én anyám is csinált ilyet. Ő eldöntötte, hogy jön, és pont. Én pedig közöltem, hogy dolgom van és ne jöjjön. Erőszakoskodott, akarnokoskodott, aztán a zárt ajtóból szépen visszafordult és hazautazott. Azóta nem csinál ilyet.


Senki sem oszthatja be a te idődet, sem a szüleidét. Ez kökemény agresszió felétek a férjed és a szülei részéről.

2012. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek neki egy olcsó panziót a közelben,ahol alhatnak,napközben meg együtt tudtok lenni.
2012. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Teljes mertekben igazad van kerdezo! Modortalansag vendeget hivni oda, ahol magunk is azok vagyunk...

Esetleg hetvegere elmehetnetek Ti a parod szuleihez, hogy a ferjed is egyutt lehessen kicsit a csaladjaval.

2012. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem is a vendéghívás a modortalanság, hanem hogy péntek délután van és most kell ezt közölni. Illett volna leülni közösen a szülőkkel megbeszélni, hogy a párod szülei szeretnének meglátogatni titeket, megtudjátok-e oldani ezt a két napot avagy sem. Ha nem, akkor kézen fogod a férjed, bepakoltok és mentek ti anyósékhoz látogatóba két napra, hogy senkinek ne menjen el a péterkéje. Szerintem ez így lett volna természetes. Jó, hogy a férjed otthon érzi magát anyukádéknál, de nem intézte túl jól ezt a szitut ez tény.
2012. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Az ember nem hív más házához, más engedélye nélkül vendéget. Egy olyan házhoz ahol mi is épp hogy meg vagyunk tűrve.Ha találkozni akar a szüleivel utazzon el hozzájuk. Ja és a szülők se normálisak, hogy elfogadják a meghívást, úgy hogy ott is alszanak.
2012. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Sajnos arra most nem futja, hogy valahol szobát vegyünk ki nekik, minden pénz kell a felújításra, mert már így is többe kerül, mint terveztük.

Már megmondtam a férjemnek, hogy ha ennyire hiányoztak neki (egy éve nem beszéltek, mert összevesztek), akkor menjen el ő hozzájuk, erre az ötletre persze nem vevő, mert akkor nem tud "megszökni" tőlük, mikor elege lesz belőlük.

Persze a telefonjuk még mindig kikapcsolva...

2012. júl. 13. 16:48
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire van házfelujitás nálatok?Nem tudnának ott aludni?
2012. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi OFF


14! "ne menjen el a péterkéje"


Ez mit jelent?

2012. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus.

Az én férjem is ilyen. Ezt nevelték bele. A szülei soha nem érzik ha nem kívánatos a jelenlétük valahol, hozzánk is jönni akarnak mindig 7végére úgy, hogy 1 szobás a lakásunk, szóval lehetne átlépkedni a másikat. Férjemet nem zavarná se a szüleit, de engem nagyon. És nem akarok idegenekkel egy szobában aludni...szerencsére mifelénk sok a lehetőség és mikor jönnek befizetjük őket 1 éjszakára egy közeli panzióba 3000 Ft-ért. Ennyit megér nekem a nyugodt éjszaka.


Amúgy nagyon durva tényleg amit a férjed csinál...

2012. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

OFF:

egy magyarazat az "elment a péterkéje" kifejezésre - régen a magzatnak Péterke, Peti, Pete volt a "neve" (a Pete eredetileg magyarul is a Péter egyik becézett formája volt). Aki pl. elvetélt, annak "elment a Petikéje". Így lett a pete szó köznév, a Péter név becézéseként pedig lassan kikopott a használatból.

2012. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!