Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én túlzom el és...

Tényleg én túlzom el és feleslegesen háborgok vagy a férjemnek kellett volna előre megbeszélnie velünk, hogy jönnek az anyósomék látogatóba?

Figyelt kérdés
A lakásunk átépítés alatt, ezért most a szüleimnél lakunk. A férjem ma szólt, hogy anyósomék jönnek a hétvégén és mivel messze laknak itt is fognak aludni. Ezen kicsit felkaptam a vizet, mert pontosan tudja, hogy a szüleim nem szeretik a vendégeket (eddig 2x találkoztak velük) és így most tönkretesszük a hétvégéjüket. Mikor ezt elmondtam neki, megsértődött, hogy neki ugyanolyan joga van a szüleivel lenni mint nekem. Én nem is ezért hibáztatom, hanem azért mert modortalan dolog a szüleim tudta nélkül meghívni valakit az ő házukba.
2012. júl. 13. 14:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyik korábbi hozzászólónak egy villám-off: Akkor sem hívunk vendégeket a másik tudta nélkül, ha ezt a saját otthonunkban tesszük! Mert az is alap, hogy nem tervezünk keresztbe egymásnak. Mi megbeszéljük, ha áthívunk valakit és még akkor is ideszól telefonon, ha csak felugrik egy barát. Mert szerintem illik tudni arról, ki szándékozik bejönni az ajtónkon. Pont azért,mert közös otthonunk! És ha én épp bugyiban takarítok? Azért had legyen már meg egymás iránt annyi tisztelet, hogy szólunk, ha hívunk valakit, és időben megtesszük! Akár a saját otthonunk, és különösen akkor, ha nem az! Szerintem itt nem arról van szó, hogy a férfi nem találkozhat a szüleivel, hanem, hogy egy tucat másik embert kész tények elé állított, pedig ők tesznek szívességet neki azzal, hogy lakhat ott, amíg a lakás elkészül! Minimális tisztelet azért kijárna, szerintem! Felháborodnék ezen a tulajdonosok helyében!
2012. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!

Mi a férjemmel még a saját házunkban is megemlítjük, ha meghívtunk valakit!

Alap,hogy megtisztelem azzal a másikat, hogy szólok,ha jön hozzá is valaki!

2012. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Tények :

1. Építkeztek, így "vendégségben" vagytok szüleid pici lakásában, egy szobában a gyerekkel.

2. Szüleid házában vendégszoba nincs, ha ti vendéget fogadtok, vagy a vendégek, vagy ti a szűk előszobában kényszerültök aludni.

3. A férjed összeveszett a szüleivel, most békültek ki.

4. Építkeztek, férjed szülei valószínűleg kiváncsiak unokájukra és leendő otthonotokra.

5. A férjed végig sem gondolta, hogy milyen felfordulást okoz szülei meghívásával, s az meg sem fordult a fejében, hogy veled, majd szüleiddel ezt megbeszélje (fel lehet ezt úgy is fogni, hogy otthon érzi magát szüleid házában?).

6. Szüleid nem szeretik a vendégeket, férjed szüleit sem (férjedet igen?).

7. Te sem rajongsz (?) anyósodért.


Egy éve tetted fel a kérdést, kiváncsi lennék arra, hogy oldottátok meg a problémát.

2012. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!