Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lebeszélni az...

Hogyan tudnám lebeszélni az alig 18 éves kistestvéremet, hogy ne változtassa a nevét Kínai mesefigura nevére? A kérdés halál komoly!

Figyelt kérdés

Sajnos 15 éves kora óta ezzel jön, de most hogy 18 senki nem állhat az útjába.... de én meg akarom gátolni.


23f



2012. júl. 13. 16:27
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Ki a fenét érdekel más mit gondol? Meg miért rád hoz szégyent? Max magára neked semmi közöd hozzá, nem te hordod. Egyébként nem vagy egy észlény az írásod alapján.. Kínai nem egyenlő a japánnal, az, hogy neked csingcsángcsung mindkettő a te intelligencia szinted és butaságod tükrözi.
2012. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez kicsit vicces szitu. Hagyd rá, majd 50 éves korában rá fog jönni, hogy hülyeség. Te meg szólítsd az anyakönyvezett nevén. Mindig egy kisfiú jut eszembe, aki Pusztai Zolikaként kezdte, de ma már Sárközi Kevinnek hívják. a Pusztai az anyja neve, a Sárközi az apjáé. Nyilván apa később vette a nevére, de hogy Zolikából Kevinné avanzsálni...
2012. júl. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
92%

A kérdező kommentje:


nem tök mind egy? mind a kettő egy csingcsángcsung már bocs....



Ha ilyen primitív bátyám lenne, én a vezetéknevemet változtatnám meg, hogy könnyebben letagadhassam...

2012. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
83%
18 éves kistestvér? ezen beszartam
2012. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
74%

nem kell ehhez nevet átiratni

simán így kell regisztrálni mindenhol, így kell aláírni, és akkor mindenki (vagyis az ismerősei jelentős része) így fogja hívni. Engem is a netes ismerőseim a nickemen hívnak lassan 10 éves, simán hallgatok is már rá.

2012. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

még azért is b*szogattad mert van benne némi biszex beütés?

te mekkora egy bunkó paraszt vagy kérdező!

észre kellene venned, hogy a kistestvéred FELNŐTT

azt csinál amit akar, max kérhetsz tőle, meg tanácsot adhatsz neki amit aztán vagy megfogad, vagy nem.

Ja és ne gyere azzal, hogy ki tart el kit, ez kölcsönös dolog, a családnak össze kell tartania, te is lehet hogy még az öcséd segítségére fogsz szorulni, ahogy a szülők is.

2012. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
76%
én meg 30-ra emelném a nagykorúságot, mert azt még nem érted el, de én már igen. a huszonévesek akkora gyökerek. ők már felnőttek, a fiatalabbak kis szarosok, az idősebbek vén szarosok, mindenki hülye, csak a huszonéves nem
2012. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

tesód ha biszexuális, akkor az is marad, max neked nem mondja meg többet az igazat, ha van egy csöpp esze.

És már nem irányíthatod, nem nyomhatod el őt, mert ő a kistestvéred

Ezt eddig tehetted, vége, most nyal majd vissza a fagyi.

Én szóltam, fogsz még te nagyot nézni, Rátarti Uraság!

Legyél g*ci, mindenbe szólj bele, mindenben nyomd el szerencsétlen öcsédet, aztán majd nézel, kamatostul kapod vissza az évek alatt neki adott sz*métségeidet.

2012. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim válasza:
89%

Bocs, hogy beleszólok, de a Noburu az japán, és nem kínai. A kínai nyelvben nincs "R", nem is igazán tudják kiejteni, helyette "L"-t ejtenek. A japánban ez fordítva van. Csak azért tudom, mert japánul tanulok és kínai származású a vőlegényem. :)

Ha meg szeretné megváltoztatni, akkor lelke rajta. Ő így érezné jól magát. :) Próbáld meg elfogadni. Esetleg beszéld rá arra, hogy második utónévnek vegye fel a Noburut. Hogy később, pl 50 éves korában a szüleitek által adott keresztnevét is használhassa, ha esetleg ezt megunná.

Viszont én úgy tudom, hogy amíg nem bizonyítja be, hogy ő japán származású, akkor nem engedélyezik neki, hogy felvegye azt a nevet. Vagy egy hatjegyű összegért cserébe felveszik a magyar utónévkönyve. :) De lehet, rosszul tudom.

2012. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


SAJÁT véleményem szerint, ha valaki a kedvenc karaktere nevét akarja viselni, akkor önbizalom hiányos. Saját magát nem tartja sokra, így azt a nevet se, amivel őt azonosítják. Egyszerűen más akar lenni. Arról kell őt SZERINTEM meggyőzni, hogy attól, hogy ezt a nevet veszi fel, még nem lesznek meg benne azok a tulajdonságok, amiket a karakterben tisztel. (és itt remélem, hogy a karakter pozitív hőse a mesének, akkor is ha bugyuta történetről van szó) Ha értékeket fedezett fel benne, akkor tekintse példának.

2012. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!