Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek amíg világ a...

Szerintetek amíg világ a világ addig alapvető dolog lesz, hogy a házimunka a nő dolga?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 16:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
85%
Én ismertem olyan párt, ahol az égvilágon minden házimunkát a férfi végzett: mosott, főzött, takarított.
2012. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 Zsizsik666 ***** válasza:
59%

Ha mindketten dolgoznak, a házimunkát is közösen kellene elvégezni, sőt, mivel a férfi az erősebb nem, otthon is neki kellene többet dolgoznia. De ez nincs így, sajnos a férfi csak akkor mutatja ki, hogy ő az erősebb nem, ha veri a feleségét.

Szerintem is szemétség, hogy a házimunka a nő dolga.

Ha a nőt eltartja a férfi, akkor nyilván a nő dolga a házimunka, a kert, de akkor is be kellene segítenie a férfinak, ha a nőre még így is több feladat hárul.

2012. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
11%

Biológiailag vannak feladatok, amire a nők alkalmasabbak, és vannak, amire a férfiak.


Miért, mit szeretnél? Te akarsz napi 10-12 órát dolgozni, eltartani a családodat, és a férjed főzze a vacsorát? Büszke lennél rá?

2012. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:

van 3 példád a több száz példa ellen?

hm...ez igazán kecsegtető.

2012. júl. 16. 17:05
 15/62 anonim ***** válasza:
95%

8-ast még azzal kiegészíteném, hogy a gyerek születése után is megszokhatja a férfi, hogy mindent megcsinál a nő. Aztán legkésőbb amikor visszamegy a nő dolgozni, borul a bili. Nálunk ez korábban történt, mert amikor elkezdett járni a lányunk egyszer hatalmasat esett, onnantól nem hagyom egyedül, az alvásidejében meg eszek, főzök és vasalok, szóval marad házimunka estére, hétvégére. Persze pár hét, hónap múlva majd újra visszaáll a rend, de nem leszek újra olyan marha hogy mindent megcsinálok mert itthon vagyok....


A válasz: amíg a nők eltűrik, addig igen, alapvető lesz.

2012. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
95%

Szívesen meghallgatnám azt a biológiai magyarázatot, amiért a nő alkalmasabb a mosogatásra és a porszívózásra, mint a férfi.


A vélhetően nagyobb fizikai erőn (pl bútorok mozgatása)kívül ugyan milyen biológiai különbség van férfi és nő között? Házimunka szempontjából!

2012. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%

"Biológiailag vannak feladatok, amire a nők alkalmasabbak, és vannak, amire a férfiak."


Szülés és... ?

2012. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, nem működik a google? Matriarchális társadalmak, enter.
2012. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
47%

Nem, de nem kell úgy beállítani, mint ha mi csúnya férfiak ezzel nyomjuk el a nőket. Az első válaszoló jól írja, amíg nem volt a mai értelemben véve ház, addig a nőnek sem kellet házimunkát végeznie. Márpedig mai értelemben vett lakóházak nem olyan régen vannak, ha az emberiség fejlődését nézzük, bárki utánaolvashat én nem kívánok ehhez regényt írni.


Másrészről ezt nagyon szépen beállítják elnyomásnak miközben munkamegosztásról van szó. Régen a férfiak keresték a pénzt, nem értek rá házimunkát végezni, teljesen logikus és igazságos ha a nő is hasznossá teszi magát és elvégzi a házi munkákat. Mivel ez évszázadokon, vagy talán évezredeken át így volt (de ez az emberiség szempontjából csak pár pillanat) természetes, hogy még mindig létezik ez az alapfeltevés, hogy a nő dolga. Pár évtizede dolgoznak csak a nők, csak pár évtizede álltak be a munkaerőpiacra ez még kevés idő, hogy eltűnjön ez a feltevés, vagy ha úgy tetszik "hagyomnány".


Visszetérve a jelenkorba, mivel a nőkben kulturális okok miatt ki fog alakulni ez a "házimunkatudat" főleg a vidéki nőkben, még pár évtizedik biztosan fennmarad,de hogy később mi lesz azt ostobaság lenne megjósolni, mert nem lehet. Egyébként valahol olvastam, hogy nagyon sok nő kedvtelésből végez házimunkát (anyámon ezt mindig észreveszem), lényegében ez nekik egy örömteli időtöltés (akik szerint vannak kívételek kíméljenek,mert nem azt mondtam,hogy nincs).

2012. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
100%

#17 - a szoptatást még hagyjuk meg a nőknek, legalábbis a jelenlegi törvények értelmében :) Na jó, meg a menstruációt.


De házimunka szempontjából tényleg baromira érdekelne, hogy melyik nem mire van predesztinálva.

2012. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!