Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a 12 éves lányodna...

Megengednéd a 12 éves lányodnak, hogy műkörme legyen?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 19:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
81%

A köröm egy szaruréteg, nem kell levegőznie.


Egyébként én sem tartom helyénvalónak 12 évesen. Még gyerek.

2012. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem vagyok olyan idős, de én 12 évesen még Pokémont néztem, és babákkal játszottam a barátnőimmel. Pár év múlva ráér. Max. megnövesztheti és egy nagyon diszkrét színnel kifestheti, de azt is sajnálnám, túl hamar akarnak felnőni a mai gyerekek, közben nem tudják, hogy mi is az igazi felnőttség.

22/L

2012. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok 22/L: és a megnövesztést, kifestést is csak szünetekben engedném. (őszi, téli, tavaszi, nyári)
2012. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
nem!
2012. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 17. 22:09
 36/56 anonim ***** válasza:
Papírvékony köröm műköröm leszedése után?? Hát nem tudom, nekem ugyanolyan, mint előtte volt, úgyhogy ezt nem találom igaznak...
2012. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
90%

a baj ott kezdődik, h ez megfordul a fejében egy 12 éves lánynak.


anyukám pedi-manikűrös, 14 éves voltam, mikor tanulta a műkörmöt. és hát én voltam kéznél, rajtam gyakorolt :)

kb 1 óra után azt mondtam, hogy ezzel képtelenség létezni, azonnal szedjük le :) komolyan mondom, a hátsó felemet nem bírtam rendesen megtörölni attól a műanyag vacaktól.

egyébként csak a vizsga miatt tanulta meg, azóta sem csinálja, mert elvből elutasítja. meg is értem.


mondjuk 12 évesen simán kaptam avonos kék körömlakkot, és nyári szünetben használhattam. a körömlakkozás sosem volt tiltva, elvégre 2 perc alatt nyom nélkül eltüntethető.


sőt, ha a kislányom majd 5 évesen azt szeretné,h fessem ki a körmét rózsaszínre, akkor minden további nélkül megteszem majd, mert semmilyen káros hatása nincs.

de tuti úgy fogom nevelni, hogy a műköröm még 25 évesen se forduljon meg a fejében. teljesen felesleges pénzkidobás.

2012. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De azért ez elképesztő... nem az őskorban nőttem fel, de én 12 évesen legfeljebb játékból lakkoztam ki egy-két körmömet anyukám körömlakkjával, de azt is le kellett mosni, mert be se engedtek volna vele a suliba - és az volt a normális, nem a műköröm/festett haj/botox stb. ennyi idősen...

2012. júl. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

Alapból az a gondom ezzel, hogy a műköröm általában egy eszköz a csábításra (tudom, jó hülyén hangzik, de általában szépítő, dekorációs célokat szolgál), amire egy 12 évesnek szerintem még baromira nincs szüksége. Az sem utolsó szempont, hogy ha valaki 12 évesen már ilyen korához nem illő dolgokat visel, hord, nagyobb eséllyel van szexuális zaklatásnak kitéve. Ha gondok vannak a körmeivel, akkor inkább menjen el bőrgyógyászhoz, vagy alternatív kezelésre, de a műköröm szerintem elég visszataszító és természetellenes egy kislánynál.


Szóval én nem engedném meg. Később akár élete végéig is hordhat műkörmöt, ha már önállóan dönthet, mit bánom én, az ő körmei, de addig, amíg felelős vagyok szülőként érte, addig nem.

2012. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

39-es egyetértek!

Sőt azokkal is, akik a körömlakkot megengedik, de csak szünetekben, a móka kedvéért kipróbálni.

De az, hogy egy 12 éves kislánynak műköröm....meg hogy az osztályban mennyi gyereknek van. Milyen iskola ez, nálunk a tanárok kivágtak volna.

Utána meg csodálkoznak a szülők, hogy 14 évesen gyereket vár, vagy a férfiak nőként tekintenek egy 12 éves gyerekre. Mit csodálkoznak az ilyen szülők, amikor úgy öltözködnek a gyerekek, festik magukat már általános iskolában.

Valahol nem a gyereket, hanem a szülőket ítélem el, hogy ennyire nem törődnek a gyerekükkel.

2012. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!