Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellem a családom. (folyta...

Szégyellem a családom. (folytatás lent? )

Figyelt kérdés

Gáz vagy nem gáz, de így van, és ez egyre jobban nyomaszt. A szüleim teljesen vállalhatatlanok. A nevelőapám egy iszákos link ember, anyám meg egy befordult mogorva nő, akit a számítógépezésen és a kutyáin kívűl semmi más nem érdekel. Egyrészt teljesen lehúz ez a légkör itthon, másrészt szégyellek bárkit is hazahozni... Az anyagi körülményeink sem éppen fényesek, sőt... Nem ez az amit igazából szégyellek... az igazi baj az, hogy anyámék igénytelenek a rendre, a tisztaságra. A kutyák ki be futkároznak a házban, folyamatos a kupleráj, és a retek... (Most lehet jönni azzal, hogy én is csinálhatok itthon valamit, de anyám évek óta nem dolgozik, lenne ideje rendbe tartani a házat, én meg 3 műszakba melózok)

NA DE A LÉNYEG, AMIÉRT A KÉRDÉST ÍROM:

Eddigi párkapcsolataimban is nagy nehézséget okozott nekem az, hogy itthon milyen körülmények uralkodnak, és soha nem mertem hazahozni egyik barátomat se. Mindig is szégyeltem mindent ami itt van, nem is mutattam be anyáméknak soha senkit. Most alakulni látszik egy újabb kapcsolatom, és ő azért jóval tehetősebb, mint mi és a családja is 'normális'. Nem hiszem, hogy lenézne, vagy emiatt otthagyna, de én akkor is szégyelném előtte, hogy mi van itthon. Anyámmal nem lehet megbeszélni, hogy legalább addigra szedjék össze kicsit magukat, mire talán rávenném magam, hogy hazahozzam a srácot bemutatni. Ők így élnek, nekik ez jó, nekem meg szégyen. Hiába tartom rendben legalább a saját szobámat, ha nem tudom leülteni a konyhába egy kajára, mert gyakorlatilag nincs hova. Ha tudtok ebben valami tanácsot adni azon kívül, hogy költözzek el, akkor szivesen várnám az ötleteket, mit tegyek.........


2012. júl. 18. 08:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy minél tovább maradsz, annál rosszabb lesz. Kereshetnél egy szobát, mert hosszútávon ebbe tönkremész.

Egy párkapcsolat egyik tartópillére az őszinteség. Mond el a párodnak, hogy mi a gond nálatok, mond el neki, miért nem viszed haza.

2012. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szeret téged. A körülményekből meg nem azt fogja látni, hogy te ebbe tartozol, hanem azt, hogy innen jöttél. Ami viszont fontos, hogy hova tartasz. Nyilván mielőbb célszerű megoldanotok, hogy ne a családoddal lakj együtt.
2012. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszaitokat! nekem ez nagyon nehéz helyzet, évek óta örlődök miatta, már kezd betellni a pohár... főleg, hogy úgy érzem ez egy sokkal komolyabb pasi lesz, mint az eddigiek akik voltak. szerintem szépen lassan beadagolom neki, hogy mi van itt, aztán meglátom hogy reagál........ :)
2012. júl. 18. 09:35
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem alkoholista az apám, és mindig féltem vele megjelenni bárhol, hogy jaj, csak nehogy észrevegyék, jaj, nehogy kikezdjen valami barátnőmmel stb.

Most is van bennem félsz, de már egyáltalán nem olyan nagyon.

Az ember öt-hat-hét-nyolcadikas korában szégyelli a szüleit, ez a tipikus "nem kell bekísérni a suliba" "ne fogd a kezem" meg az ilyenek.

Aztán jó esetben 14-15 éves korunkra rájövünk, hogy a szüleink nem mi vagyunk, és akármilyen idióta az apám, magát égeti le, nem pedig engem.

Senki nem fog kevésbé szeretni, mert az én apám alkoholista.

Mást sem néznék le soha, olyan dolog miatt, amiért ő nem felelős.

Mesélj a barátodnak a szüleidről, az otthonodról, és mondd meg neki, hogy bemutatod, ha szeretné, de te nem igazán ragaszkodsz hozzá, mert gyűlölöd az életkörülményeid.

Nyilván neki sem fog tetszeni, amit lát, de fél óránál nem is kell többet ott maradnotok.

Szóval kitartás!!

17L

2012. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

ismerős a szitu sajnos :(

én is 22 vagyok, dolgozom. nálunk világ életemben kupi volt, sok a tartozás, anyukám napi 20 órát dolgozik kb, lenne igénye rá, de nincs ideje, ereje. Ráadásul notorius gyűjtögető és bazi sok a cucc... :( A pasija egy lusta alkoholista f*sz és csak gyártja maga körül a dzsuvát, kicsit sem zavarja, ha halmokban áll körülötte a lom. Én is sokat dolgozom. Régebben sok energiát öltem ebbe, hogy elfogadhatóvá tegyem a lakást, de belefáradtam. Most sokat vagyok a barátoméknál, ez ilyen köztes megoldás. Arra mindig ügyeltem, hogy az én szobámban rend legyen. Szerencsére anyukám, még ha ilyen minimál költségvetésből is, de kibekkelte mikor suliba jártam, hogy a szobám ki legyen festve, lett letéve laminált padló, és a szekrényem is átfestettem, így kulturáltabban néz ki, még ha csóró, régi kopott bútorok is vannak. Szerintem ha a szobádra rendesen adsz, az sokat elmond rólad. Az én barátaim is, akiket néha hazahozok, mondták, hogy egész más így, hogy a közvetlen környezetemre igényes vagyok, arról nem tehetek, ami kint uralkodik.

2012. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!