Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viselkedtek a pici...

Ti hogyan viselkedtek a pici gyereketeket fogdosó idegenekkel?

Figyelt kérdés
Nem zaklatásra gondolok, hanem amikor pici babának/pár éves kisgyereknek vadidegen járókelők megfogják a kezét, lábát, megtapogatják a fejét. Tűritek, örültök neki, kikéritek magatoknak? Szerintetek illetlenség? Ti szoktatok idegen babákat/gyerekeket tapogatni?
2012. júl. 24. 14:34
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%
Nénik néha megszokták fogni a lábát, kezét...nem tetszik és szerintem illetlenség is engedély nélkül megfogni egy babát, kisgyereket vagy egyáltalán bárkit. DE! Nem állok le beszólogatni, visszamosolygok, mert végül is kedvességből tette.Ha elment megtörlöm a gyereket ha a kezét fogta meg ( bár ez a ritkább). Az arcához még nem nyúlt senki.
2012. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi, amikor nem látjátok a pici olyan dolgokat végignyal és a szájába vesz, hogy a fületek kettéállna tőle. Bogarat is eszik, alvás közben is. Szóval az az egyet több vagy kevesebb kéz már nem oszt.

Különben én még nem láttam olyat, hogy idegenek fogdostak volna az ismeretségi körömből gyereket, legfeljebb amikor fél évestől idősebb gyerek nyújtotta a kezeit, hogy vegyék fel.

Idegen gyerekhez nem szoktam hozzányúlni. Nem csak mert veszélyesnek tartják, hanem mert én sem szeretem, ha idegen nyál folyik a kezemen.

2012. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
63%
Nem tapogatok, fogdosok ismerős babát sem, nem hogy idegent. Mikor unokáimat sétáltattam, bizony, volt, hogy rászóltam ismeretlenre, ne fogdossa őket. Megsértődött, ott hagyott. És? Honnan tudtam volna, előtt éppen mi volt a kezében?
2012. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
89%

én is max integetek nekik meg szemezek velük :) szoktam szórakozni is, hülye fejeket vágok, és élvezem, h röhögnek :) olyan kis cukik :)


hozzáérni egyik gyerekhez sem szoktam úgy, h nem ismerem az anyukát. ha megengedi, akkor megcsikizem a talpát :)


a gyerek is ember, csak még kicsi. egy felnőtt sem örülne annak, ha szó nélkül tapiznák a buszon vagy az utcán.

2012. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne több baci mint régen? Jóval kevesebb betegség van, mint régen, ma már sokkal kevésbé kell aggódnunk. Persze nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem kell. Idegeneknek mellesleg nem hagynám, hogy a gyerekemet fogdossák, miért is kéne nekik ezt tenni. Én kifejezetten illetlennek tartom.
2012. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
82%
Én nemrég találkoztam először a barátnőm 3 hónapos kisbabájával. Első dolga volt, hogy a kezembe nyomta, hogy fogd egy kicsit amíg kiszedem a kocsiból a babakocsit...nem szívbajos és ennek örülök:) Amúgy idegenek babáját nem nagyon szoktam tapizni, max. ha távoli ismerős akkor a baba kis zoknis lábát simizem meg:) De az ilyen majom-mamákat nem szeretem akik burokban tartják a gyereket, aztán csodálkoznak ha oviban meg állandóan beteg lesz mert nincs immunrendszere.
2012. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
95%

Tyű, de lepontoztak itt mindenkit. Ha fogdosol, ha nem kapsz lehúzást.

Szerintem nem sokkal gusztustalanabb az, hogy átadsz két bacit egy gyereknek, mint az, hogy a gyerek szájából mi kerül át rád.....öe

2012. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem, nem is szeretnék. Megfogni evidens, hogy nem fogok meg idegen gyereket; nem a bacik miatt, hanem mert ő nem az én gyerekem. Egy felnőttet sem tapizok le, a baba meg hangot sem tud adni a nemtetszésének.


Mosolyogni szoktam rájuk, meg köszönnék is nekik, volt már, hogy kiszaladt egy "szia, te gyönyörűség!", annyira édes kis csöppség volt, de az anyuka olyan szúrós szemmel nézett rám, hogy azóta inkább nem szólalok meg.

25/L

2012. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
63%
Hát mivel látom nyilvános mosdókban (kórház, munkahely stb), hogy az emberek meglepően nagy része nem is mos kezet wc-zés után, nem engedném, hogy idegen vagy olyan ismerős, akiről tudom, hogy ilyen igénytelen, fogdossa a gyerekem.
2012. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Túl van reagálva ez a higiénia dolog, 22 éves vagyok csak, de a mai világ kegyetlen, hogy retteg mindentől.


Amúgy nem fogdosom meg idegenek gyerkőcét én is csak integetek neki, mosolygok és kész, de nem a bacik, vírusok miatt, szerintem nem illik.

2012. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!