Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viselkedtek a pici...

Ti hogyan viselkedtek a pici gyereketeket fogdosó idegenekkel?

Figyelt kérdés
Nem zaklatásra gondolok, hanem amikor pici babának/pár éves kisgyereknek vadidegen járókelők megfogják a kezét, lábát, megtapogatják a fejét. Tűritek, örültök neki, kikéritek magatoknak? Szerintetek illetlenség? Ti szoktatok idegen babákat/gyerekeket tapogatni?
2012. júl. 24. 14:34
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
23%

Nincs több baci, mint régen?

Nézd meg a metrón, villamoson pl. hány féle-fajta ember, milyen állapotú, tisztaságú kezekkel fogja a korlátot, a kapaszkodót stb.

De ugyanilyen felmérést (önszántadból) készíthetsz pl. a nagyáruházakban is, hogy akik a mélyhűtőkből válogatják a zacskós kajákat, milyen kézzel teszik azt?

2012. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
89%

Itt nem csak a tisztaságról van szó. Sokáig voltam babakocsis és rettegtem az idegenektől. Ha anyukám jött velem haza a kórházból, már simogattak a nénik a vonaton, én meg emlékszem, hogy az ülés alá akartam bújni. Azóta sem szeretem, ha tapiznak. A két kezemen meg tudom számolni hány embertől viselem el és szeretem az ölelést, simit.

A gyereknek nem csak a tisztasághoz, de a privát szférájához is joga van.

2012. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogdosok idegen babakat, mert nem azt a korszakomat elem, hogy elolvadjak egy-egy kicsitol, meg kulonben is, idegen. Am, ha latom, hogy a baba "beszelget" ezzel azzal, es ez huzamosabb ideig eltart, a pici fele nyul, es az idegen felnott megerinti, hat semmi rosszat nem latok benne. Kedvessegbol teszi es a gyerek (ha mar tud ulni) kinyul a kocsibol, megfogja a buszon a korlatot, megfoja a cipcskejet (amit elotte 100x dobott a foldre, majd a szajaba teszi a kezet es a tobbi. Ebben a korszakban remekul edzodik az immunrendszere. A roma gyerekek mezitlab szaladgalnak telen, es sose betegek. Persze ez a masik veglet, hangsulyozom, ezzel se ertek egyet, de egy kezfogastol semmi baja nem lesz a babanak. Ha valakit nagyon zavar, esetleg egy torlovel megtorli a kezecsket, es kesz is. Egy egeszsegugyis...
2012. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
16%

Amikor apámhoz látogattam a 8 hónapos lányommal, a kezébe adtam, amikor pisilni mentem, meg megmosakodtam.


Mire visszajöttem, megérkezett apám nője (akiről azt sem tudtam, hogy létezik), és az ő kezében volt a gyerek... Ja, és meg is sértődtek, hogy visszakértem!

2012. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
62%
Ez olyan mintha oda menne melléd egy idegen férfi és megsimogatna.Nem lennél felháborodna.Azért mert gyerek mindent el kell tűrnie.Az én lányomat is állandóan simogatják hogy de szép haja van!Ő meg vísit mert fél az idegenektől.Aztán még ők néznek rosszallóan .
2012. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
92%

Megkérem, hogy legyen kedves, és hagyja békén a gyereket.


Ha rámosolyog, ha integet neki, az oké, mert az meghagyja a távolságot (és a biztonságot) a gyerek számára. De ha egy vadidegen elkezdi "csupaszeretetből" taperálni, az agresszió a gyerek számára (bár ezt a legtöbb ember nem hajlandó látni és tudni). A gyerek is ember, csak még picike. Meg kell adni neki a személyes terét, és a biztonságtudatot, hogy csak az érhet hozzá, akit ő maga akar, hogy hozzáérjen és akit elfogad.


Az más kérdés, ha ismerős társaságban, vagy rokoni körben vagyunk, mert az a gyerek számára is megszokott és biztonságot jelent. De akkor is mindig odafigyelek a gyerekre: ha látom, hogy irritálja, nyűgös lesz tőle, azonnal megkérem az embert, hogy hagyja békén a gyereket (a normális embert, aki nem önző és odafigyel a gyerekre, és tőle akar magának szeretet kicsikarni, azt nem is kell figyelmeztetni: észreveszi magától, hogy sok és szépen odébbáll).

2012. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Idegen gyereket eszembe sem jutna tapogatni, nemhogy meg az utcan! Ilyet meg nem is lattam, hogy csak ugy valaki odamegy egy anyukahoz, meg a gyermekehez, es simogatja, megfogja. Mi a jo abban ? De lehet, hogy csak en nem figyeltem fel ra. Termeszetesen baratnom babajara vigyaztam, de az szerintem teljesen mas. Csak azert irtam le ezt, nehogy azt higyjetek, hogy baba-fobiam van :)
2012. júl. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Pénzt kérnék tőlükm .
2012. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak a haját szokták simogatni,idegenek is.Nem szólok érte nem zavar különösebben.


Idegen gyerekhez nem nyulok.

2012. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
94%
A baciktól nem félek, nem nevelem sterilszobában, sőt, akinek megengedem, de amúgy idegen az is megfogatja. DE, ha egy vadidegen odajönne az utcán tapogatni elhajtanám. Egyszerűen azért, mert nekem is feláll a szőröm attól, ha hozzámérnek idegenek, egyszerűen utálom. A gyerekemet se tapogassa. Plusz arra tanítom, hogy idegenekkel nem állunk szóba, nem fogjuk meg a kezét. Ha mindenkivel lepacsizik ezt nehezen tanulja meg.
2012. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!