Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viselkedtek a pici...

Ti hogyan viselkedtek a pici gyereketeket fogdosó idegenekkel?

Figyelt kérdés
Nem zaklatásra gondolok, hanem amikor pici babának/pár éves kisgyereknek vadidegen járókelők megfogják a kezét, lábát, megtapogatják a fejét. Tűritek, örültök neki, kikéritek magatoknak? Szerintetek illetlenség? Ti szoktatok idegen babákat/gyerekeket tapogatni?
2012. júl. 24. 14:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Én biztos nem fogdosnék idegen gyerekeket, mert nekem senkim, nem is értem egy idegennek miért kéne egy vadidegen gyereket csak elkezdenie tapogatni? Amúgy, ha ilyen történne az én gyerekemmel, biztos meglepődnék, de ha látnám, hogy kedvességből teszi, nem szólnék, bár biztos nem tetszenek, utána legfeljebb áttörölném a a gyerek kezét. De én ilyet még nem láttam, szóval nem nagyon tudom a szitut elképzelni. Legalábbis magamból kiindulva, mert én biztos nem kezdeném el más gyerekét fogdosni, éppen nekem sem biztos, hogy lenne gusztusom egy idegen kisgyerek maszatos kezéhez, vagy nyálához.
2012. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem, amikor vadidegenek fogdosni próbálták a gyerekeket.
2012. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Megnézem azt az embert aki az én gyerekem kezét meg tudja fogni..néha még nekem is nagy nehézségek árán sikerül, mert borzasztóan utálja ha fogdosva van..20 hónapos egyébként.

Amúgy meg mikor sétálunk, minden szír-sz.art össze szed..szerintem aki megfogná az ő kezét az lenne tőle tele bacival.. :D Egyébként nem zavarna, hüleség ez a mai "higi" világ.Sokkal betegesebb lesz a gyerek ha védjük a baciktól, mint ha nem.Az én lányom eddig kb 2szer 3szor taknyosodott eddig be a kis életébe, és csak akkor volt lázas amikor jött a foga.Mondjuk ő már fél évesen a kertben a fűben forgolódott!!!Na mindegy

Egyébként meg ha mondjuk valakit zavar, akkor az eset után szépen le lehet a babának a kezét törlőkendővel törölni..aztán csókolom..a babáknak is kell a "kommunikáció" és bizony élvezik, hogy ők vannak középpontban, és ha ez egy kis kézfogdosással jár..na atya úr isten..még nem halt bele senki tudtommal!

2012. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, én sem lennék oda érte, ha egy vadidegen odajönne, és "ugyulu-bugyulu"-jellegű szöveggel simizgetné az utódomat. Én sem tenném, hiszen nem ismerem. Ha egy kutyát szeretnék megsimogatni, ahhoz is engedélyt kérek, nem csak azért, mert esetleg bizalamtlan az állat, hanem, a tulajdonos megengedi-e, hogy idegen hozzányúljon.

Ha kedvesen integetünk egymásnak és mosolygunk egymásra a kicsivel, az más tészta.

Meg nekem attól is felmenne a pumpám, ha vadidegen elkezdené nevelni a gyerekemet. Ezt is gyakran látni, mikor pl. sorban állunk valahol, a gyerkőc nyűgös, elevenkedik, stb. aztán jön egy önkéntes "nevelő" / főleg idősebb nőszemély /, és rászól / "Rossz vagy, ki fogsz kapni", "Ezt nem szabad", stb. Én egész biztos nem hagynám szó nélkül.

2012. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, pedig el sem tudod képzelni néha egy idegennek egy jól irányzott mondata a gyerek felé, milyen jó reakciót tud eredményezni.

Pl múltkor sétánál a pici lányom, a boltból haza felé nem igazán akart jönni.Én bevetettem az "elbújokmostmilesz" trükköt (nem hatotta meg), pápáztam, hogy itt hagylak..de csak nem.Persze ne képzeld hogy mind ez csendben zajlott..

Na erre jött egy néni, meg állt és rászólt, hogy induljon el haza, mert anya (én) otthagyja.És képzeld...jött a kis luvnya..

Úgy, hogy az idegeneknek azért van pozitív vissza ütője is..és ha a boltban rászólnak a gyerekre, szerintem az se olyan rossz dolog..egy gyereknek is meg kell tanulni viselkedni, csak tudod a szülök néha már túl fáradtak, vagy egyszerűen feladták, vagy ami a legrosszabb letójják magasról...

2012. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szeretem, ha idegenek leállnak vele beszélni mikor hisztis. Sajnos van mikor már nem tudok mit kezdeni vele ( a hiba az én készülékemben van) és idősebb nénik szoktak hozzá beszélni. Kedvesen jó dolgokat mondanak neki és hat! Pl. most amikor tüdőszűrő leletért kellett mennem elkezdett hisztizni, hogy be akar menni az elkerített kertbe, ami nyilván nem véletlenül volt elkerítve. Már nagyon felspanolta magát mikor egy néni jött ki és mondta, hogy ő most megy el és találkozni fog a Mikulással, elmondja neki, hogy Botond nem fogad szót az anyunak és nem lesz ajándék...kész, csendben megvárta míg megkaptuk a leletet.
2012. szept. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Engem nem a bacik miatt nem zavar, hanem azért, mert én sem örülnék, ha idegenek fogdosnának. Bár nem látom a babán, hogy zavarná, de szerintem ettől még bunkóság. Egy ideig azt csináltam, ha egy idegen elkezdte fogdosni a gyerekemet, hogy én is elkezdtem az illetőt fogdosni.. Erre persze jött a felháborodás, hogy mi bajom van.. Mondtam, hogy pont ugyan az, mint magának. :) Erre általában abbahagyták. Egyébként ismerősnek, barátnak, családtagnak minden további nélkül odaadtam a babát, hadd fogdossák, ők örülnek neki, a gyerek örül neki, engem meg nem zavar és addig is tudtam tenni-venni a gyerek nélkül.
2013. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Nekünk most egy éves a fiunk. Nem akarta eddig sok ember megfogni, csak akiket már látásból ismertem a boltban, utcán . Ők sem kimondottam megfogták, inkább egyik a lábát kezdte el simogatni a többiek meg beszéltek csak hozzá.
2013. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nem szoktam idegen gyerekeket fogdosni, bármennyire is zabálnivalóan édes egy-egy pirinyóka. Én sem szerettem sosem, ha vadidegenek kéretlenül összefogdossák őket, főleg a kezüket nem szerettem, ha tapicskolják.
2013. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!