Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az az elvárható támogat...

Mennyi az az elvárható támogatás, amit a szülő kérhet a felnőtt gyerekétől?

Figyelt kérdés
A párom jelenleg a fizetése felét odaadja a szüleinek (apja nyugdíjas, anyukája nyugdíj mellett dolgozik is), pedig nem otthon lakik. Persze ők nem egészben kérik ezt az összeget, hanem a napok, hetek során erre-arra, nincs ennivaló, be kell fiztni a számlákat... Ha azt meri mondani, hogy nincs, akkor jön a sértődés, sírás (ebben az anyja világbajnok lehetne) és előbb-utóbb mindig megszánja őket. Én tegnap sokalltam be, amikor egy kisebb vásárlásnál megkértem, hogy fizessen ő, mert én otthon felejtettem a pénztárcámat és kiderült, hogy egy Forint sincs a számláján, mert a szülei elkérték. Én nagyon dühös lettem, mert elméletileg a számláján gyűjtjük a vésztartalék pénzt és ez azt jlenti, hogy abból sincs már semmi. Eléggé összvesztünk emiatt. Tényleg én vagyok ilyen szörnyeteg, vagy ez már túl sok amit tőle elvárnak és amit ő ad.
2012. júl. 25. 08:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Már úgy gondoltam nem is fog megváltozni (volt veszekedés, nyugodt megbeszélés, pár hónapig nyugi) amikor eldöntöttük hogy gyereket szeretnénk. Na akkor megmondtam hogy oké, akkor leülünk anyukáddal, havi 15.000 ft-ért bevásárolunk neki hogy ne tudja minden szarra elkölteni, de ennyi. Ha ez működik 4 hónapig, akkor az 5.-ben abbahagyjuk a védekezést. Működött, bár voltak viták, de párom mindig nemet mondott és kiállt mellettem/mellettünk.


Ennek már lassan 2 éve, már 10 hónapos a lányunk és a rendszer jól működik. Havi 1 közös bevásárlás, nála 15e a limit. Korábban mindig mentek az alkudozások hogy "de még ez is kell" de most már nagyon ügyes, akár 3 hétre is be tud vásárolni (óvónő, ebédet kap a munkahelyén). Érdekes módon a rezsit is ki tudja gazdálkodni, sőt, ajándékot is szokott venni a lányunknak :-)


A környezetemben is azt tapasztalom hogy ha kell, akkor megoldják a szülők. Amíg meg a gyerek hagyja, addig nem is akarják megoldani.


Azzal viszont egyetértek, hogy ésszerű keretek között a normális szülőt, aki valóban felnevelte és nem csak megszülte a gyerekeit, illik támogatni.

2012. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Tőlem nem kérnek, viszont nem dolgozom. Én lennék aki inkább rászorulna mert semmi jövedelmem nincs, de nem tudnak/akarnak támogatni. Igaz amit feljebb írtak: Egy felőtt ember el tudja magát tartani, ha megvan a keze-lába. Éppen ezért nincs pofám kérni tőlük. Viszont én sem fogok majd adni nekik.
2012. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Míg otthon laktam a fizetésem felét odaadtam anyukámnak na meg a konyháza is vettem ezt-azt. Most hogy kulon vagyunk, pénzt nem adunk, mert így is nehezen élunk meg pici babával. De ha tudunk akkor más dolgokban segítunk: kenyér, zoldség (ha neki még nincs a kertben) meg ilyenek.

Szerintem a mai világban nem teheti meg, hogy a fizetése nagy részét hazaadja a szuleinek, hiszen mind a kettojuknek nyugdíja van+ még mellék jovedelme az anyjának. Persze ha 1x-2x szukség van segítségre, mert mindenki megszorulhat, akkor segítsen. De ne vegyék már ezt természetesnek.


25 N

2012. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ilyen, hogy elvárható összeg, anyukám soha sem kért semmit tőlem. Ha mi kartonokkal vásárlunk valamiből mert úgy olcsóbb (cukor liszt tej) akkor viszek nekik is 1-1 kg/litert. Ha tescoba vagyok és nagyon olcsó valami pl mosogató szer akkor duplán veszek, hogy neki is. Persze ha kérne pénzt, mert váratlan kiadás lenne akkor adnék. Sajnos nem 200ezer a minimálbér, hogy haza is lehessen adni. Akiknek sikerült elköltözni mai világba otthonról összeteheti a két kezét ha pont kijön a havi pénzéből, nehogy támogatni is tudna valakit. Nyílván ha 300ezres fizuk repkednének mindenki segítene a szülein, sajnos odáig jutott ez az ország, hogy van aki már saját magát is alig bírja eltartani.
2012. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A párod arra költötte a pénzét, még a közös vésztartalékot is amire akarta. Nem vont tége bele a döntésébe..... folytatni is lehetne a gondolatmenetet....


Beszéld meg vele.

2012. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy elvárható összeg!

Ha egy szülőnek elvárásai vannak ezzel kapcsolatban, az nem normális. Szerintem még a felajánlott segítséget is megalázó kissé elfogadni a gyerektől, nemhogy kifejezetten elvárni, hogy adjon.

Miért is?

Gondolom, minden fiatal is szeretne családot, gyerekeket, egy lakást, vagy mondjuk egy autót és szeretné a gyermekeidet majd taníttatni, és persze betegség/állás elvesztése esetére biztonsági tartalékot képezni.

Ha ebben a szülők akadályoznak, az nagy hiba.

Persze ha nagyon szorult helyzetben vannak, illik támogatni a szülőket, de én akkor sem pénzt adnék, hanem élelmiszert, nyersanyagot, olyan dolgokat, amikre tényleg szükség van egy háztartásban. Sajnos a magyar emberek nagy része nem tud bánni a pénzzel.


Olyat is ismerek, aki pénzt kért minden hónapban a gyerekétől, és továbbadta valakinek, akit sajnált a szomszédságában...


Ha meg azzal dobálózik a szülő, hogy de ő felnevelt, az szánalmas, még egy állat is gondoskodik a kölykéről, már elnézést, ne azért vállaljon valaki gyereket, hogy megkapja a családi pótlékot, öregségére pedig a nyugdíjkiegészítést.


De egyébént ez helyzetfüggő. Ha szeretetteljes a kapcsolat a szülőkkel, szívesen segít a gyerek (bár az ilyen szülők általában még a kevésből is inkább adni próbálnak), de ha a gyerek emlékszik rá, hogy gyerekkorában is nagyon spóroltak rajta, nem is foglalkoztak nagyon vele és most sem nagyon érdeklődnek iránta, csak a pénze kéne, akkor nagyon gáz a helyzet.


Ismerek olyat is, aki magyar átlag bevétellel rendelkezik és mégis kérne a szüleitől, és olyat is, aki kisnyugdíjas, és mégis varázsol valahogy pénzt az unokái zsebébe időnként.


Egy komoly párkapcsolatban erről közösen kell dönteni.

Ha már most titokban csinál dolgokat, mi lesz később?

2012. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti bekezdést korrigálnám, természetesen nem a szüleitől kérne az átlagos bevétellel rendelkező, hanem a gyerekeitől.
2012. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Mara Acoma ***** válasza:

Na most lehet, hogy az Én családom különleges (ezek szerint), de meg sem fordulna a fejemben és anyuéknak sem, hogy nekik fizessek. Külön háztartásban élünk mi is, ők is. Ők nyugdíjasok mindketten, mi pedig dolgozunk. Ha valakinek nincs pénze, adunk KÖLCSÖN egymásnak,amit fizukor-nyugdíjkor VISSZA ADUNK!

Oké, hogy felneveltek stb stb, de hát kapnak nyugdíjat, albérletet nem fizetnek, gyakorlatilag nekik a rezsi van meg a kaja. Na most nálunk meg van 3 gyerek... Szinte mindig ők adnak nekünk, nem fordítva :D Van amikor vissza adom, de sokszor csak legyint, hogy költsem a gyerekekre.

Majd ha már nagyon öregek és betegek lesznek, természetesen akkor segítjük őket a mindennapi dolgok elvégzésében, de hol hallott már olyat valaki, hogy nekem KÖTELEZŐ és ELVÁRT őket havonta pénzzel támogatni??


A kérdező esetében meg pláne... mindkét szülő nyugdíjas, a nyanya még dolgozik is, nekik kellene nektek adni, hogy alapozzátok a jövőtöket. MINT EGY NORMÁLIS CSALÁDBAN!!!

2013. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!