Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elkezdhetem a...

18 évesen elkezdhetem a nagybetűs életet? Itthon már nem bírom ki. csak szenvedek.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. 1 éve folyamatosan dolgozok diákként, kicsivel kevesebbet mint egy felnőtt állandós dolgozó.

Elismerik a munkámat, az iskola is jól megy mellette. Barátommal csak 2 hónapja vagyok együtt, de mint már az elején éreztük, hamar komolyra fordult a kapcsolatunk.

Sok közös van bennünk, és ami nem meglepő, hogy a családi hátterünk a lehető legproblémásabb.

Ő is elszeretne költözni, én is mihamarabb. Anyu jelenleg nem dolgozik, elvált, gyet-en van. Apukám nincs, a testvéreim apja is egy szerencsétlen, nem él velünk. Pénzünk nem nagyon van... Anyu állandóan stresszes, velem szemben pedig eléggé lekezelő, mióta barátom van. Elkezdett rondán beszélni, néha inni... Nem tudok rajta segíteni, és talán nem is akarok, mert állandóan csak bánt. Ritkán hülyülünk, 1x-1x elmegyünk kettesben valahova. Tesóimmal sem olyan már a kapcsolatom, mint régen volt.

Szeretnék saját lábra állni, a jelenlegi munkahelyemen jövőre állandósként dolgozni.

Szerintetek menne? Személyes tapasztalatokat jó lenne olvasni..

Köszönöm!



2012. júl. 25. 18:35
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Összeköltözésről lenne szó, garzon lakást bérelnék közösen... Ő is dolgozna mellette, én is. Én 17L, ő 20F.
2012. júl. 25. 18:40
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
18 éves korodik a szüleid felelnek érted, így nem. Mennyi az összes keresetetek?
2012. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Ismerettségi köröm alapján az a tapasztalatom, hogy az alacsonyabban iskolázott, lumpen életet élő szülök gyerekei sokkal korábban önállósodnak. Az otthoni rumlis élet motiválja őket abban hogy mielőbb lelépjenek otthonról, korábban kibulizzák magukat, 18 évesen már mernek párosan hosszú távra tervezni.


Sokszor a korai családalapítás a tanulás rovására megy, és emiatt soha nem lesz jól fizető munkájuk. De ismerek olyan korombeli (35 éves) szakmunkásokat is (volt általános iskolai évfolyamtársaim) akik anyagilag és magánéletben is sikeresek. Egy jó mesterember néha többet keres, mint egy multi menedzsere.

2012. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Menne , de a továbbtanulást ne hanyagolt el. Levelező szakon tedd le a diplomát.
2012. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Te már rég elkezdted a nagybetűs életet. A pároddal összeköltözés csak egy lépés. Ha anyád nem akadályozza meg, és anyagilag bírjátok, akkor akár most is összeköltözhettek. Nem feltétlenül kell megvárnod a 18. szülinapod.
2012. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

komolynak tűnsz.

de! a munka mellett levelezőn vagy estin tanulj valami OKJ-s szakmát, utána mehetsz akár főiskolára is, és előrébb léphetsz a munkahelyeden. de gondolom még előtted áll az érettségi. amíg az nincs meg, addig próbálj otthon maradni, mert arra azért kicsit többet kell tanulni, és egy háztartás vezetése, plusz a munka sok energiát kivenne belőled.


sose feledd, hogy a tudást senki nem veheti el tőled, és a mai világban ez az egyetlen kulcsa a felemelkedésnek. (a nyalást meg a különböző haver haverja benyom ide-oda történetet hagyjuk ki, lévén, hogy nem mindenkinek van hozzá gyomra.)

2012. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
ha most albérletet választasz,soha sem lesz annyi pénzed,hogy saját lakást vegyél...
2012. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
ÉS ha otthon marad, akkor meg az idegei mennek szét, kedves utolsó, mert még 10-15 évet otthon tölthet, mire lakást vehet, a mai árak és fizuk mellett! Inkább boldogan mostantól albérletben akár életed végéig, mint anyád hallgatni, és nézni az ivását még 10 évig! Menj! CSak erő és kitartás kell hozzá, benned megvan! A tanulást ne hanyagold el, és akkor rövid időn belül, jó képesítést szerezhetsz, könnyebb lesz az élet is!
2012. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Elkezdtheted, de tanulj tovább!
2012. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen kezdtem el, igaz, akkor még más világ volt... Rengeteg küzdelemmel járt, de igenis megérte. De az előttem szólóknak igazuk van - mindenképpen tanulj mellette!
2012. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!