Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy így érzek?

Normális, hogy így érzek?

Figyelt kérdés

A Párom szülei elváltak, mikor ő 3 éves volt, és az Apuka újranősült, és született még 3 fia. Tegnap náluk voltunk, a középső fiú szülinapját ünnepeltük. Ahogy az asztalnál ott ült az anyuka, apuka, 2 fiú (a 3. külföldön van), a 2 fiú barátnője, a nagymama, és a nagymama párja, elfogott a szomorúság, amiért nekem ebben sosem volt részem.

Az én szüleim is elváltak, és iszonyúan sokat voltam egyedül. Annyira vágyom egy rendes, egészséges nagy családra, viszont 12 évesen már egyedülálló anyaként képzeltem el magam. Nekem ebből semmi nem jutott, nem ünnepeltünk soha semmit, max. karácsonykor, akkor is Anyuval ketten, néha átjött a nővérem. Majdnem sírtam a buszon, de nem akartam ezt így a Páromnak elmondani. Tényleg ennyire nem tudtam feldolgozni a szüleim válását, a sok egyedüllétet? Miért olyan nehéz elképzelni, hogy nekem is sikerülhet majd a családi élet? Túl sok volt a negatívum?

21/L


2012. júl. 29. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy így érzel. Ez az, amikor a szülők hülyesége miatt a gyerek lesz az áldozat.
2012. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak örülj, hogy nyertél egy nagy családot! S majd a gyermekeidnek megpróbáltok szép családot biztosítani.

Nekem nem volt testvérem, a szüleim nem tartottak kapcsolatot a rokonaikkal. Szüleim meghaltak, rokonaimat nem ismerem,testvérem nincs. Viszont van férjem, két gyermekem, az ő baráti körük. Néha már egy kis csendre vágyom néha. Tehát azt becsüld, amid van, és ne mérgezd magad vágyakozással, a múltba révedéssel!

2012. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

kedvelem őket, de nem érzem magam igazi családtagnak. Nem kesergek, nem is rágódom ezen minden nap, de a tegnapi nap kapcsán feljött bennem ez az érzés.

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. júl. 29. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat voltam egyedül,de úgy,hogy együtt voltak a szüleim.Apám alkoholista volt és megkeserítette a gyerekkoromat.Ne sajnáld,hogy nem voltak együtt,mert nem tudod,milyen lett volna,ha együtt vannak!Tudom,ez nem nagy vigasz,de ha én látom,hogy másnak is nyomorultul megy,akkor legalább nem érzem magam ufónak.Amúgy meg te alakítod az életed,bármikor lehet ilyen családod.
2012. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Én is elvált szülők gyereke voltam, apám alkoholista anyám az iskolás koromtól "önállósította magát" Tehát sokat voltam egyedül.

Kamasz és húszas éveimben sok boldog családdal voltam kapcsolatban és zavart -ahogy te is írod- az ő boldogságuk.

Na nem bosszantott, ha nem elkeserített.

Tele voltam kisebbségi érzésekkel és dühös voltam a szüleimre, hogy elszúrták a gyerekkoromat és korán kellet dolgozni járnom, az iskoláimat is munka után végeztem....

Miért nem volt nekem is ilyen jó családom gyerekként?

De ne gondold hogy ezen nem változtathatsz. csak akarni és

tenni kell érte. Ma négy kamasz gyerekem "zakatol" körülöttem naponta és mondhatom:Hála Istennek minden jól működik. Akik hozzánk járnak -barátok, haverok, zenész-társak- a gyerekeimhez most ők irigyelnek engem: milyen jó itt ebben a családban hogy ilyen nyüzsgés van, itt minden finomabb mint nálunk.....

Tudod, neked is változnod kell.

Ne keseregj, fogj hozzá és amit nem változtathatsz meg azt felejtsd el, amit viszont tehetsz hogy adod magad a család kialakítására. Legyél vidám és gondolj arra téged is nem sokára körül vesznek a gyerekek, párod boldogan és büszkén néz rád, örömmel jön haza a biztonságos és boldog övéi közé. Neked kell lépned, a boldogság kulcsa a te kezedben van. Sok sikert.

2012. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. júl. 31. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Normális, bizony. És valóban nem sikerült feldolgoznod a jelek szerint a szüleid válását és a sok egyedüllétet.


A jó hír az, hogy semmi sem késő: akár holnap megkereshedtsz egy szakit, hogy segítsen ebben.


És a még jobb hír az, hogy ha a párod rokonsága téged elfogadott, szeret, akkor nyertél egy családot. (Bár én nyerhettem volna! Nekem még kevesebb jutott, mint neked.)

2012. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

én azt mondom h ilyenkor általában nem is szabad magadra gondolni állítólag elmehetnék pszhiológusnak szóval ne vedd amit mondok jó ember ismerő vagyok

én ebbl annyit látok h mivel nem lett veled sokat törődve ezért a szervezeted a és a lelked is kívánja a törődéseket.

már kapod a törődést a szeretetet csak mivel gyerek korodba nem kaptad meg ami neked járt ezért nem tudsz belük betelni

és mindig többet akarsz ezt megértem nem tehetsz róla de ezeket a gondolatokat kikel törölni gondolj mindig arra h engem nagyon sokan szeretnek és boldog vagyok mert sokkal rosszabb is lehetne :)

2012. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bence_ ***** válasza:

Párodnak mond el. Mivel ő a "párod" ezért érteni fogja.

Mert így a későbbiekben is érteni, értékelni fogja ha pl szép nagy szülinapot szeretnél.

2012. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem egy lelkis típus, nem biztos, hogy megértené.

Lehet, elmondom azért. Köszi.

2012. aug. 1. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!