Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családotokban olyan...

Van a családotokban olyan ember, aki értelmetlen dolgokra vett fel hitelt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az erőn felüli/szükségtelen hitelfelvételre. Árucikkekre, ami nem létszükséglet, vagy az anyagi lehetőségeken túlmutató, "túl drága" ingatlanra, autóra, stb.
2012. júl. 31. 08:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

szűkebb családban szerencsére intelligens emberek vannak, tehát még soha semmilyen hitelünk nem volt. nem is lesz.


foglalkoztam áruhitelek követeléskezelésével. hát az valami hihetetlen. hűtőre, lapostv-re, robogóra, laptopra, mindenféle vacakra vesznek fel emberek hitelt, aztán még a hitelintézet a köcsög, mert vissza meri kérni a tartozást.

az emberek nem fogják fel, hogy az nem ajándékpénz, hanem csapda.


volt szomszédunk, tipikus proli, jelzálogot vettek fel nyaralásra, mindenféle luxus műszaki cikkre, aztán most azt sem tudják honnan kaparják össze a törlesztőt. kicsit sajnálom őket, de megérteni akkor sem tudom.

2012. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen a keresztanyámék kétszer is kölcsön kértek görögországi utazgatásra tengerpartnál. Már több millió forint az adósságuk, és nincs miből törleszteni, de ezt már akkor is tudták, mikor az első pénzt kölcsönkérték. De még csak nem is banktól, hanem magánszemélyektől...
2012. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem a családomban, hanem egyik barátnőm. Azért iratkozott be abba a suliba ahol megismertem, hogy megkapja a diákhitelt. Bejárni, tanulni persze nem igazán akart. Ja amin kiakadtam, anyukájával lakik, szóval szó sincs albérletről, vagy arról, hogy anyukájának segít, mert neki nem mondta el a diákhitelt. Mire költi el? Fél évenkénti kifizetést kért, amikor megkapja 1hétig bulizik gyakorlatilag. Volt, hogy egy este 30-35 ezret sikerült elszórakoznia. Ezen kívül ruhákat vesz magának belőle. És még nekem is meg akarta magyarázni, hogy vegyem csak fel, mert úgyis csak onnantól kell törlesztenem ha majd lesz munkám. Hát mondom köszi, de valahogy nem úgy képzelem el az életem, hogy amint dolgozni kezdek törleszteni kezdjem a jó kis hitelemet, ha már egyszer nem az éhhalál elkerülése végett veszem fel. Esküszöm nem bírom megérteni hogy lehet valaki ilyen hülye.
2012. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyen ember van. A családomban több is. A nénikém férje 16 éve külföldön dolgozik, nagyon jól keres de egy százezer forintos szobabútort nem bír megvenni. ugye rögtön jön az áruhitel.....

Sógoromék építettek hitelből (ezt megértem) de hogy miért kellett rögtön új autó is az udvarra, azt nem.

Kész anyagi csődben vannak, nem osztják be a pénzt. Hitelre vett tv-t, fűrészt, meg még ki tudja miről nem tudunk. De jobb is.

és persze jön a nyávogás, hogy nincs pénz..........

Nekünk nincs hiper-szuper berendezés a házban, de legalább nyugodtan alszok!

2012. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!