Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni anyukáma...

Hogyan tudnám rávenni anyukámat erre a dologra?

Figyelt kérdés

Miért van ez az anyukámmal, légyszíves legyetek megértőek. 2. típusú cukorbetegségem van és diétázok is mellette. Az anyukámon is van egy pár fölösleg, de nem akar velem együtt "fogyózni" sőt mivel nekem cukrom van én még annyit se ehetek mint az egyszerú fogyókúrázó.De nagyon nem csinálja velem együtt azt mondja hogy a felnőtteknek 2250-2500 kcal kell míg gyerekeknek 1200kcal.Van, hogy egy nap ebédelünk ő meg desszertnek(!) egy krémes süteményt eszik meg, vagy egy fagyit.Én meg alig eszek tésztát, esetleg rizset meg burgonyát.Elég nehéz nekem így diétázni ha a nagypapám meg állandóan rágcsál valami, vagy kekszet, vagy sós ropit vagy valamit.Tehát nincs aki segítene diétázni.

Hogyan tudnám rávenni anyukámat, hogy egy kicsit szorítsa meg magátol is legalább az édességet, ahogy tőlem is?

12/F egyszülős család, de nagyszülőkkel.


2009. júl. 17. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomorúnak tartom, hogy magadra hagynak ezzel a betegséggel. Édesanyád és a nagyapád részéről is elvárható volna a szolidarítás. Édesanyád is egyre jobban halad a cukorbetegség felé ezzel a felfogással. Mégis azt tanácsolom, hogy próbáld magad türtőztetni a saját érdekedben az evést illetően akkor is, ha nincsenek rád tekintettel. Kérd meg édesanyádat és a nagypapát is, hobvy legalább ennyivel segítsenek neked. Talán megértik!
2009. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt vettem észre,hogy a fogyókúrában az a legfontosabb,hogy legyen egy cél,amit mindenáron el akarunk érni.Biztos anyukádnak is van valami titkos vágya,például egy vadiúj gyönyörű bikiniben napozni a strandon,de ez csak egy példa.Ha tudod mi lenne az,amire vágyik és csak az alakja miatt nem teszi meg,akkor próbálj ezzel manipulálni,hogy mindennap beszélsz erről,hogy meg valósulhatna a vágya csak akarni kell.Ha mégsem megy bele a diétába,akkor egyszerűen figyelj csak magadra.Hogy neked mit kell és lehet enni.Ha látni lehet majd rajtad a változást,hogy mennyit fogytál,akkor lehet,hogy anyukád is kedvet kap,hisz látja,hatásos.A legnehezebb része tudom az,hogy ha más jó ízüen eszik akkor az ember nehezebben állja meg,hogy el ne csábuljon.Ehhez kell az akarterő és a cél,ami ösztönöz.
2009. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én 15vagyok,lány. és elkezdtem fogyózni,hát képzelheted.. kb mindegyik leszarta hogy fógyozom-e, vagy sem, előtte kóla csoki csipsz keksz.. hát mondom szép. de már kb 3hónapja figyelek az étkezésre,normális már a testsúlyom.. ők meg.. hát tömjék magukat amivel akarják, nekem már nem kell :P de nyugi, rám se voltak/vannak tekintettel...
2009. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
előttem* :D
2009. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van a családban, sajnos nem tudsz vele mit kezdeni, ha nincs benne meg a kellő mértékű akarat. Ez a több kalória kell a felnőttnek szöveg is egy kibúvó. Gyártja magának a kifogásokat..nálunk ugyanez van. Csak annyit tehetsz, hogy elhatárolódsz attól, amit csinálsz és arra gondolsz, hogy neked ezt véghez kell vinned az egészséged érdekében. Te nagyon fiatal vagy még és ilyen miatt nem szabadna, hogy bajod legyen. Próbálj meg elvonatkoztatni attól, amit csinál, mivel rábeszélni úgysem tudod. Ismerem ezt, hidd el, nem fog menni.
2009. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szia 20 éves lány vagyok. Én is küzdök túlsúllyal, és már a szövődményeivel is. Átérzem milyen lehet neked! Szeretetből teszik, kajával fejezik ki! Nálunk is tömének, főleg a nagymamám! Már a hét közepén azon gondolkozik, mit főzzőn "kicsinek" vagyis nekem! Mindenképen fontos, hogy elmagyarázd anyukádnak, mennyire fontos neked, hogy egészségesebben , kevesebb plusz kilóval élj! A túlsúly csak megrövidíti az életet. Mond el anyukádnak, hogy szereted, és azt akarod, hogy minnél tovább veled legyen, és teljesen ki tudjátok élvezni mind a ketten az életet! Jó ötlet lenne, he mind a ketten felkeresnétek egy dietetikust (kórházakban ingyenes)vagy háziorvost, ők semélyre szabodtan, tekintettel a btegségedre eltudják mondani, hogy milyen ételeet ehetsz, mire van szüksége a servezetednek, és mennyit kell magadhoz venned a tápanyagokból! Biztosan megfognak érteni, csak meg kell beszélni! Sok sikert!
2009. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is komolyan elkezdtem diétázni, mert ezen múlik, hogy kiengednek-e ősszel kifutóra..Minden áron próbálok leadni még pár kilót vagy legalább, hogy centikben vékonyabb legyek. Nem eszem szénhidrátot, egésznapi kajám kb egy natúr joghurt némi zabpehellyel, aztán valami sómentes krémleves délben és 6 előtt még egyszer sómentes krémleves-.- Erre anyám tegnap beállít 2 tábla csokival meg keksszel, hogy egyek. Tök kiakadtam, alig bírom megállni, hogy ne egyek ilyeneket, erre direkt elém rakja. Ott piszkált, hogy egyek már belőle és a végén már tök keményen beszóltam neki, hogy nem igaz, hogy nem képes békén hagyni. Szerintem ezt el kéne nekik mondanod, hogy neked ez mennyire rossz és hogy legyenek már veled kicsit toleránsak vagy legalábbis ne előtted egyenek ilyeneket. Inkább támogassanak, anyud főzzön diétás kajákat, ha ő annyira nem akar fogyózni, akkor neked meg magának külön főzzön. De neked is kitartóbbnak kell lenned, ne érdekeljen, hogy ők miket esznek, ha te elhatároztad, hogy diétázol meg hát cukorbeteg is vagy, nem szabad feladnod, az egészséged múlik rajta. Ha keményen kitartasz, nem is érdekel már később semmilyen kalóriabomba.

15/L

2009. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az én gyerekem fogyózna, és megkérne, tartsak vele, abban a pillanatban letenném az édességet. Tarts ki, egy idő után észre sem fogod venni, hogy esznek...
2009. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is évekig ez volt, egész addig, amíg el nem mentünk nyaralni és anyukán meg nem látta a fürdőruhás videófelvételt magáról (100 kiló volt akkor).


Ha meg tudod ragadni a lehetőséget, hogy valami esküvőn vagy közös kiruccanáson levideózzad, és megnézze, akkor olyankor azért eléggé meg szoktak döbbeni az emberek, hogy úristen, teljesen másképp nézek itt ki, mint a tükörben...

2009. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia, mutasd meg nekik ezt a kérdésedet, és kérd meg őket, hogy legalább előtted ne egyenek.

Nekem volt egy cukros ismerősöm, egy fiatal kisfiú volt, még oviba járt, és egy nap ki volt jelölve a héten amikor kaphatott mekis kaját.

Én 17vagyok, de ha nekem bárki a családba, főleg ha a gyerekem cukros lenne, tuti főznék neki olyan ételeket amiket nyugodtan ehet. Mond meg nekik hogy mit szeretnél, és indokold meg hogy mit miért nem.

2009. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!