Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat várok el a páromtól?

Túl sokat várok el a páromtól?

Figyelt kérdés
Én gyeden vagyok itthon, ő dolgozik. Amíg mindketten dolgoztunk, ha kértem akkor legtöbbször besegített a házimunkába, bár akkor is hosszas vonakodás és szájhúzkodás közben, mióta viszont itthon vagyok már a legalapvetőbb dolgokat sem csinálja meg még akkor sem, ha kérem rá (azt sem ami az ő feladata lenne). Már próbáltuk ezt megbeszélni, de szerinte ő mindent megtesz ami tőle telik. Nem tudom miért csinálja ezt. Ennyire zavarná, hogy itthon vagyok a kicsivel?
2012. aug. 2. 07:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog függ a gyerek korától és attól milyen tipusú gyereketek van.

Az én párom segit itthon mert jól ismeri milyen a lányunk,egy percet sincs el egyedül és nem alszik napközben csak estefelé.

Mondjuk én azt csinálom hogy amit csak lehet megcsinálok,amit nem birok melette azt meg akkor ha alszik vagy a férjem vigyáz rá.Egyre kevesebb segitségre van szükségem,de néha még segit.

2012. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%

sokat vársz a férjedtől és keveset a gyerektől. a gyerek legyen el a szobájában-erre van az ajtórács-este időben aludjon el. 1 gyerek mellett csillognia kellene mindennek. férjed melózik,neki az a feladata,neked ez. ez olyan mintha azt várná el tőled h besegíts a munkájába. te sem tudnád-akarnád nem? nálunk 3 gyerek van,van ami estére marad,de akkor sem a férjemet traktálom,hanem amig játszanak még gyorsan megcsinálom amit muszáj

sztem őt nem az zavarja h itthon vagy,mhanem h tőle vársz el olyasmit amit neked kéne megcsinálni. és sztem téged zavar h otthon vagy ő meg melózik.


nem piszkálódni akartam. tudomásul kell venned h neked most ez a dolgod. gyerek,háztartás.

2012. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Utolsónak igazat adok, De azzal viszont nem értek egyet, hogy egy gyerek legyen el a szobájában. Egy másfél órát max! Utána igenis foglalkozni kell vele! Mert nem azért szülte valaki, hogy legyen el a szobájában! Amig megcsinálom a dolgom, igenis értse meg, hogy dolga van az anyunak, addig legyen el, de aztán vele is játszanak, sétáljanak, foglalkozzanak, beszélgessenek a maga kis szintjén. Nem kirakati baba ő, hogy berakom a szobájába és néha-néha megnézegetem. Három gyerek már eljátszik, de egy gyermeknek még igenis, hogy az édesanyja a társasága, vele többet kell foglalkozni.
2012. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nekem kell többet csinálni, nem azzal van a bajom, de nem értem miért az én feladatom lenne az is, hogy a gyógyszerét felirassam az orvossal, amikor nekem az egy 2,5 órás út BKV-val, neki meg 2 perc a munkahelyétől, majd utána autóval haza is hozzák.

Amit elvárnék tőle, az az, hogy maga után ne hagyjon rumlit, például, ha megtelik a hamutál, akkor ne a muskátlik ládájába nyomja el a csikkeket, hanem ürítse ki és az összegyűjtött csikkeket dobja ki a kukába vagy legalább az erkélyen lévő szemetesbe.

Arra gondoltam, hogy ha megszületik a kicsi, akkor mindketten kicsit többet vállalunk, de ez most úgy néz ki, hogy ő jóval kevesebbet vállal én meg 3* többet.

2012. aug. 2. 08:30
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
egy szóval se írtam h egész nap a szobájában legyen. addig amig mondjuk megfőzök,kiteregetek. nálunk úgy van h reggel ugye felkelés,mosakodás egyebek,reggeli,aztán kimegyünk az udvarra. 7kor kelnek. 10kor bejövünk,könnyű uzsi,és mennek a szobába,kb fél 11.én meg főzni,mosogatni,mosást berakni. 12kor ebéd,aztán alvás,kb 1-3ig. addig csinálom amit tudok,de egy fél óra pihit én is tartok. férjem 6ra ér kb haza,felkelés után uzsi,aztán kert,és akkor már csak velük vagyok. így mindenre jut idő,és ők is szeretik h egyedül-együtt-is elvannak.
2012. aug. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
na,így mindjárt más. akkor nem azt várod el h helyetted végezzen házimunkát,hanem h ne az anyjának nézzen és felnőttként viselkedjen. amiket most írtál,azok valóban jogos elvárások. férjem mindent amit tud napközben,munka mellett,munkahelyéhez közel intézni,azt intézi-bank pl. ezeket nem várja el tőlem. szennyesét ne hagyja szét,hamutartót ürítse,saját dolgát intézze. sztem ő is gyerek akar lenni.
2012. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem a férj dolga? Miért belehalna, ha segítene egy kicsit?

Volt egy ilyen jellegű műsor a tévében. Olyan kismamák szerepeltek benne, akiknek elegük volt abból, hogy férjeik semmibe veszik őket, a munkájukat, és hogy könnyűnek ítélik meg a helyzetüket. Ezért aztán cseréltek egy hétre. A férjek a gyerekükkel, és a háztartás vezetésével eltöltött egy hét után a nők lábát csókolgatták, sokkal jobban megbecsülték őket. Ez kéne sok férfinak, hogy megtudja, az otthon lét, nem egyenértékű a semmittevéssel!

Nekem nincs gyerekem, de bizonyos dolgokat így is elvárok a páromtól, amiben segítenie kell. Persze ezek kis dolgok, és teljesíthetőek! Nem vársz sokat a férjedtől!

2012. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, Ti jó sokan napellenzővel jártok.

Amiért a nő otthon van a gyerekkel a férfinek sem szakad le a keze-lába, ha egy héten egyszer mondjuk kiporolja a szőnyeget, vagy felporszívóz...Az én férjem nem tudná elnézni, hogy ő ül a TV előtt én meg mosok-főzök-takarítok mert végre a gyerek elaludt. Fogná magát és besegítene.

Nem tudom minek az eredménye a sok lusta férj...Nevelés?!

2012. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10%
Miért s férfi dolga a hàzimunka, amikor a feleség otthon van? ha mindkét fél dolgozik, akkor közös a házimunka, de ha a feleség van otthon, akkor a véleményem szerint az ő kötelessége a házimunka. Vagy a 8 órai munka után még én porszívózzak?
2012. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne te porszívózz, majd porszívózik a feleséged 0-24-ben dolgozás után. Vagy a gyermeknevelés + a többi házimunka, illetve az, hogy neked étel legyen az asztalon igazából nem is munka? Akkor 1: a gyermeknevelésről és a munkáról alkotott véleményed legkorábban a dackorszakban, legkésőbb kamaszkorban meg fog változni, 2: ha a többi sem munka, akkor igazán megcsinálhatod te is.
2012. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!