Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat várok el a páromtól?

Túl sokat várok el a páromtól?

Figyelt kérdés
Én gyeden vagyok itthon, ő dolgozik. Amíg mindketten dolgoztunk, ha kértem akkor legtöbbször besegített a házimunkába, bár akkor is hosszas vonakodás és szájhúzkodás közben, mióta viszont itthon vagyok már a legalapvetőbb dolgokat sem csinálja meg még akkor sem, ha kérem rá (azt sem ami az ő feladata lenne). Már próbáltuk ezt megbeszélni, de szerinte ő mindent megtesz ami tőle telik. Nem tudom miért csinálja ezt. Ennyire zavarná, hogy itthon vagyok a kicsivel?
2012. aug. 2. 07:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

9!

Egyrészt csak azért nem írom le amit gondolok a hozzászólásodról és a jellemedről, mert nem tűrne nyomdafestéket, másrészt, mert nem az én dolgom, nem én leszek a feleséged, sem gyermekeid anyja, úgyhogy lelkem rajta.


És jó olvasni ilyen hozzászólásokat, mert egyre jobban tudom értékelni a páromat és a párom szüleit, amiért olyanná nevelték, amilyen lett :)

2012. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
13%
9:43! Van feleségem, most hogy ő is dolgozik a házimunka is közös, de amíg itthon volt a gyerekkel, addig ő csinálta a házimunkàt, mert ő sem vàrta el tőlem, mikor ő ráért megcsinálni.
2012. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
65%
Sokan azzal vannak ha gyeden mindenre van ido, hat nem eppen van igy, foleg ha a gyerekeddel foglalkozol, akkor semmi esely hogy mindent meg tudj csinalni, ekkor kene belepjen a ferj segitsege es akar d.u. egyet menjenek a gyerekkel a jatszoterre akar segitsen neked a dolgokban hogy hamarabb meglehess es meg egyebre is legyen idotok. hmmmm, nagyon nehez, es sokszor a ferjek elhagyatotnak erezik magukat miutan gyerek jon a csaladba, mert nem tudsz mindkettore eleget figyelni es meg mindent megcsinalni, nehez osszefaragodni de ha mindig probaljatok megbeszelni a dolgokatt akkor osszecsiszolodhat minden ha nem akkor csak roszabb es rosszabb lesz a helyzet.
2012. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"9:43! Van feleségem, most hogy ő is dolgozik a házimunka is közös, de amíg itthon volt a gyerekkel, addig ő csinálta a házimunkàt, mert ő sem vàrta el tőlem, mikor ő ráért megcsinálni."


Ebben igazad is van, csak sajnos nem ez volt a kérdés. A 2,5 órás buszozás nem házimunka, amikor te 2 percre dolgozol onnan, a hamutál kiürítése sem tipikus női házimunkás feladat, én azt gondolom, hogy ha valaki ezt nem tudja megcsinálni meló után, az már igénytelen és tiszteletlen. nem a porszívózásról van szó, nyilván azt a kérdező is megcsinálja. De ha a hamutál betelik, nehogy már ne tudd kiborítani, mert te dolgoztál 8 órát...

Olyan lehetsz, mint apám. Véletlen a mosogatóban hagytam a rongyot, megszívta magát. Este 10-kor hazajött a melóból, és felkeltett, hogy csavarjam ki, ahelyett, hogy inkább ő megcsinálta volna.

Az én férjem is dolgozik, de volt, hogy ő főzött meló után, én meg elmentem apámhoz látogatóba. nem szakadt le a körme. Ennyi.

2012. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem is házimunkát vársz el tőle, hanem alapvető dolgokat. Logikus lenne hogy ő intézze az orvost, ha ő 2 percre van. Ahogy a hamutálas példád is logikus és az ő dolga lenne. Szerintem.
2012. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nagyon könnyen beszél az, akinek 1nél több gyereke van, másrészt minden gyerek más, harmadrészt pedig egy vagy több gyerek nem otthoni nyaralás, hanem 0-24órai munka, nem 8, hogy hazaesek és pihi van, meg tv, vagy csak döglés. Egy anya mikor pihen? Majd 1,80-al a föld alatt maximum.


Ha vki pasi létére elnézi, hogy az asszony beleszakad, az olyan is. Lehet, hogy szóvá teszi de lehet, hogy csak tűri. Egy anyának majd a 8órás munkarend után is marad a gyereknevelés, a háztartás, a gyerek, ha beteg, akkor én viszem orvoshoz, én járok szülőire, én vizsgáztatom le a kocsit, stb, sorolhatnák napestig.

Hagyjuk az elvárásokat, meg azt, hogy kinek mi a dolga. Emberségből megcsinálja a férjem, és ha kell, segítek a munkájában, vannak közös pontok a 2 szakma között. A lányunk 10 hónapos, ha leteszem a szoba közepére, mit csinál? Sír, ordítva mászik utánam, nem tudok mindent megcsinálni. Hagyjuk a szöveget, hogy meg lehet csinálni, amíg vki nem ismeri a lányomat és nem volt vele huzamosabb ideig, az ne törjön a fejem felett és más, hasonló cipőben járó anyának a feje felett sem pálcát, mert gusztustalan dolog. Elhiszem, ha 2-3 gyerek van, akkor ők elvannak, játszanak, mehet a házimunka, de akinek 1 van és 1 is marad? Nem így működik.

Pont 2hete a férjemnek ereje nem volt egy 8 helyett 12 órás munka után megcsinálni vmit, este 10kor nyugi volt, és hajnali 2ig csináltam, 3kor kelt a lányom, mert lázas volt, fogzunk, 5kor már újra aludt, 7ig csináltam.


Egy anyának mindig nehezebb, csak ezt sok férfi nem érti meg, lehet itt egymáshoz vágni, hogy jajj a munkája stb, írja ezt az ősanya, aki még kb 6évig otthon lesz. Én nem. Ha dolgozok és még a gyereket nevelem, hol itt köztem és a napi 8órás munkaidő között a reális egyensúly?


Pasi, akinek van neje és elvárt ezt - azt! Ajánlom figyelmedbe a leírtakat. Minden család, helyzet, gyerek más.

2012. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Az sem lenne probléma, ha a házimunkába beszállna legalább annyira, mint amit a kapcsolatunk elején megbeszéltünk, de ma már az is feledésbe merült. A legutóbb felvetettem, hogy ha már itthon egy szalmaszálat sem tesz keresztbe, akkor menjen és keressen másodállást, hogy legalább a költségekbe jobban be tudjon szállni, de persze ezen is felháborodott, hogy ő ugyan nem, mert fáradt.

A gyerek mellett nagyjából mindent megcsinálok, de azért bevallom bosszant, hogy onnantól, hogy hazajön, ő csak a gép előtt ül és meg sem fordul a fejében, hogy valamit is segítsen. A hétvége szintén erről szól, én kelek, időben csinálom a dolgokat, foglalkozok a kicsivel, míg ő kipiheni a hét fáradalmait. Kezd betelni a pohár.

2012. aug. 2. 15:53
 18/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! El kell fogadnod, hogy mi nem pihenünk, míg ők igen. Társadalmilag az az elfogadott, hogy ők az evolúció csúcsa, amit lehet, azt nekünk nem!

Szomorú, hogy ilyen veled szemben. Viszont ilyet, hogy menjen el másod állásba, a költségek miatt, ...szerintem ezt ne említsd neki, 1.felesleges, 2.nem fog.

2012. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
milyen idős a gyerkőc? Foglalkozik vele egyáltalán?
2012. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
1 gyereknek is el kell lennie egyedül,ez marhaság h ha csak 1 van annak a fenekében kell lenni egész nap. ha így van,csak a gyerekkel szúrsz ki. amikor 1 volt,ugyanaz volt a napirend mint most 3-al.és elvolt 1,2 3 is 1-2 órát simán. nem bőgve,hanem felszabadultan játszva.
2012. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!