Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiváncsi vagyok a véleményetek...

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
Vidéki csj vagyok 2éve Pesten élek a párommal. Szeretjük egymást,és jön a baba,albérletben lakunk egy panelba és jön a baba. Nem az énvilágom a város,mert 27évig falun családi házban laktam. De máshogy nemtudtuk megoldani hogy együtt legyünk,meghát munka sem nagyon volt. Most hogy babám lesz,nemszeretném albérletbe szülni. Ti mit tennétek haza mennétek a családhoz ahol volna segítség,és volna hol lakni,de nem lenne munka. Vagy maradnátok albiba,mert esélyünk nincs egy saját házra. A szívem nagyon haza húz,de félek miböl fogunk megélni. Ja és se a párom se az én apukám nem él sajnos, anyáink minimálbérböl élnek így segíteni nem tudnak,anyagilag.
2009. júl. 19. 20:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, én világéletemben Pesten éltem, itt születtem, panelban élek, és nem szeretem. Bár ez külváros és viszonylag zöldövezet, szóval nem a belváros zaja, de szeretnék én is udvart, de drága, nem tehetem meg, de ha megtehetem, én vagy külvárosi pesti kertes vagy pestközeli településben kertes házban fogok lakni, de ahhoz sok pénz kell, de a munka miatt lenne jó ez, mert engem is ide köt, illetve a hobbim már 10 éve, az éneklés, és sikeresek vagyunk, ezt meg csakúgy nem adom fel, be tudnék járni, de mégis zöldben lennék. Szerintem ha most nincs alkalmatok másféle otthonra, legyen ez, és te gyakran járhatsz le a babával, míg úgyse dolgozol, és ha lehetőségetek lesz, de a munka még mindig ide köt majd, akkor költözzetek zöldövezetbe, külvárosba, akár társasházba, ahol van kertrész, akár máshova, és lehet kutyád is, meg minden, a munka se lesz messze, ugyanakkor meglesz a zöld. Igen, sokakat köt ide a munka, sajnos vidéken nehezebb, de jelenleg itt is nehéz, tősgyökeres pestiek sem mind kapnak munkát.
2009. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mi ugy költöztünk fel hogy a páromnak már megvolt a munkája,én 4napon belül találtam. Persze nem válogattam,de azért szerencsém volt. Azt nem hiszem hogy itt nem lehet munkát találni,én otthol több mint 1évig munkanélküli voltam.
2009. júl. 21. 17:57
 13/13 anonim ***** válasza:

én a helyetekben hazaköltöznék, nekem is jobban bejön a vidéki élet és sztem a kisbabának is jobb lenne, mint a szmog és a 30 nm2.

ami viszont rendkívül fontos: a párodnak valahogy munkát kell találnotok, sztem ha máshogy nem megy, ingázzon (az iskolások napi több órát utaznak, én is ezt tettem 3 évig), de semmiképp nem legyen munka nélkül, mert az lerombolná az önbizalmát. persze tudni kéne, hogy mihez ért: távmunkában nem tudna melózni?

2009. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!