Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érdeklem ennyire az...

Miért nem érdeklem ennyire az anyámat?

Figyelt kérdés

anyám elég jól keres, az élettársáról már nem is beszélve. annyi pénzük van már, hogy életül végéig boldogan megélnének belőle anélkül, hogy dolgoznának.

én most egyetemre járok és albérletben lakom. az albérletet az árvaságimból fizetem, amit apám után kapok. emellett diákmunkát végzek, hogy eltudjam tartani magamat. ezzel még nincs is semmi baj, nem várom el, hogy fizessék a lakbért és a sulival kapcsolatos dolgokat pl könyvek.

de amit nem tudok megérteni, hogy pl szülinapomra miért nem kapok legalább valamit, amivel tudna engem segíteni. tudom, hogy egy ajándéknak nem az árát kell nézni, de általában ünnepekkor le vagyok rendezve egy olcsó tusfürdő+testápoló párossal, csak egy kínais pólóval. én tőlem anyám mindig valami klasz cuccot kap anyagi korlátozottságom ellenére. pl karácsonyra egy elég drága parfümöt kapott tőlem.

hiába próbálok célozgatni amikor találkozunk, hogy elromlott a hajszárítóm, nem tudom megszárítani a hajam, nem érdekli. hiába mondom, hogy kéne valami szép alkalmi ruha ünnepélyekre, nem érdekli.

csak azt nem értem, hogy miért dolgozik akkor? miért keresi a pénzt egy szülő, ha nem azért, hogy a gyerekét segítse? én legalábbis azért járok az egyetemre, hogy később a családomnak mindent megtudjak adni, amire szüksége van.


22/L


2012. aug. 7. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
mert a saját kényelmével jobban el van foglalva és irigy is
2012. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ez sajnos nagyon nehéz helyzet, de ilyenkor a legjobb megoldás a nyíltság. Nyíltan mond meg neki, kérdez rá, hogy miért nem segít neked, miért nem törődik veled. Az ilyen dolgokat meg kell beszélni, máshogyan nem fog megváltozni a helyzet, de lehet, hogy így se fog. AZONBAN, egy próbát megér...
2012. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mire költenek édesanyádék? Van testvéred? Szerintem is furcsa, ha valakinek nem a gyereke az első, és nem az ő szükségleteit próbálja kielégíteni. Azért egy jó van a rosszban, tudod, hogy milyen nem szeretnél lenni és minden valószínűség szerint nem is leszel.
2012. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!