Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 éves nő vagyok, és alkoholi...

24 éves nő vagyok, és alkoholista. Tovább lent. Elolvasnád?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött,hogy a nagy szerelmemmel szakítottunk,és kirúgtak a munkahelyemről. Azóta szerelmes lettem másba,az életem kezd helyrejönni(tanulok, dolgozom) és mégsem tudom magam elengedni alkohol nélkül. Napi szinten iszom,ha nem is a részegségig,de annyit, hogy el tudjak lazulni :( ráadásul nő vagyok,ami miatt gázabb az egész... A környezetem nem veszi észre, mert abszolút nem látszik rajtam,ha ittam. Ki szeretnék mászni ebből a gödörből, van valami tippetek? (pszichológust, és anonim szövetségeket mellőznék,ha lehet)
2012. aug. 7. 23:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
#9-es! Valószínűleg azért esik a kettő más megítélés alá, mert amíg a pasik nyíltan és büszkén bäsznak be, majd rombolják szét a családi életüket / hanyagolják el a gyereküket / verik szét az asszonyt, addig a nők inkább csendben iszogatnak, és nem teszik tönkre a családjukat, nem verik a férjüket és a gyerekeikről is gondoskodnak. Pusztán ennyi a különbség.
2012. aug. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
igyál helyette vizet
2012. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

"A környezetem nem veszi észre, mert abszolút nem látszik rajtam,ha ittam."


Önáltatás. A szagról egy sört vagy egy pohár bolt is észre lehet venni, még ha rágózol, akkor is. Annyi, hogy szóvá nem teszik.

2012. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13-as: pedig van olyan, akin nem lehet észrevenni.

Barátnőm nagymamája alkoholista volt és nem tudta barátnőm se, pedig a nagyszülei nevelték! Nekem apám az, tehát észre veszem a jeleket, szagokat, de semmi.


Kérdező: az már jó út, hogy gyógyulni akarsz. Megpróbálhatod egyedül, ha elég erősnek érzed magad hozzá, de ha nem megy, ne szégyelld, és menj, kérj segítséget!

Érdemes lenne erőt gyűjtened, hogy megálld, keress magadnak valami hobbit, ami leköt, amit élvezel, ami mellett nem jön ki a hiány érzet, legyen ez bármi! (én olvasással próbálom az édességfüggőségem leállítani,plusz próbálok nem venni, csak gyümölcsöt, vegyél alkohol mentes sört, ha szereted esetleg)

2012. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

igaz, az én függőségem nem volt ennyire húzós, de volt egy nyaram, amikor minden este megittam egy sört. fajulhatott volna tovább is, mert a vége felé már kettőt dobtam be.

jól esett esténként kiülni az erkélyre, cigizgetni, sörözgetni. ideges voltam, ha nem ihattam, tehát éreztem, h ebből baj lesz, ha folytatom. pedig látszólag semmilyen lelki problémám nem volt, párkapcsolatban éltem/élek, se anyagi gondok, se munkahelyi stressz. inkább unalomivás volt.

én anno inkább a társaság miatt szoktam rá, volt egy keményen alkesz haverom, akinek dicsőség volt ha iszik, mára ez csak durvább. persze masszívan tagadja, ha megvádoljuk vele, akkor üvölt, és elküld a csába... reggel felessel kezd. mi ez, ha nem alkoholizmus?!


nyár végére csak a sörtől feljött rám 5 kg. így se vagyok nádszál, szóval pláne zavart. átszoktam a narancslére, mert rájöttem, hogy csak valami ital hiányzik, nem feltétlenül a sör.

mióta megvan a jogsim, alig piázok. alkoholmentes sört szoktam inni, azzal nem ártok magamnak. és még vezethetek is :)


a sport, vagy a másféle italra való átszokás kiutat mutathat ebből. de erősnek kell lenned. önszuggesszió, önmeggyőzés, racionális érvek a piamentes élet mellett. nekem ez mindig segít, akármilyen problémám van. meggyőzöm magam, h hülyeség tönkre tenni a szervezetemet, a lelkemet bármilyen méreggel vagy épp egy szerelmi bánattal.

2012. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Menj elvonóra.
2012. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

Valamivel foglald le magad. Nem állapot ez az örökös ivászat. Gondolj arra hogy úgy tönkre vág a pia szellemileg és fizikailag hogy mikor valami nagy lehetőséged lesz az életbe már nem leszel képes elvállalni megoldani emiatt.

Vagy ha annyira kívánod az alkoholt csökkentsd le a mennyiséget. Én például láttam a partyfotóimat bulikban és hát nem gyenge ratyi fejem volt rajtuk. XD Kicsit hülyének néztem ki rajtuk. Szóval inkább nem iszok bulikba. Max kis mennyiséget. Utánna csak üdítővel flangálok hogy lgyen valami a kezemben. Idáig rajtam röhögtek most én röhögök a sok idótán. Nem hiányolom a nagy tételű alkoholt. Utálok másnapos lenni. És mióta nem iszok azóta 2 sörtől is fáj a fejem. És úgy döntöttem ne kell ez nekem. Szerintem neked is ennyi.

Hát most te uralkodsz a pián vagy az uralkodik rajtad? Há na ne má.. Piának IQ ja sincs :D

Amúgy meg fejben dől el minden.

Ha csak az ihatnákér iszol igyál üdítőt teát stb. a lényeg hogy foglald el magad.

Ne úgy fogd fel hogy soha többé nem iszol alkoholt míg élsz. Csak úgy hogy ez a mennyiség meg rendszeresség már túlzás.

Amúgy most halt meg nemrég egyik haverom apja 50 évesen szintén alkoholista volt. Hátrahagyva 2 gyereket akik meg a feleségét. Terád is így akarod hogy emlékezzenek?

Gondja problémája minedenkinek akad ha piálsz még megoldani se lesz eszed, sőt semmit se kitalálni.

2012. aug. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

15:

Persze, attól a napi egy sörtől híztál el, LOL. Nem a mozgáshiány, nem megfelelő táplálkozás, stb. Mellesleg egy normális narancslé közel annyi szénhidrátot (főleg cukrot) tartalmaz, mint a sör.

2012. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Motivációk a leszokáshoz:

1.ha később lesz gyermeked,és most folytatod az alkoholizmust,akkor nagyobb valószínűséggel lesz a gyermek értelmi fogyatékos vagy valamiféle fogyatékossággal rendelkező.

2.Egy alkoholista férfi tud a legundorítóbb lenni,a társadalom mégis az alkoholista nőket veti meg jobban.Az,hogy mi másnak a véleménye,az ne érdekeljen annyira,de egy bizonyos szintet be kell tartani..ugyanis te sem akarhatod,hogy lenézzenek!

3.Keress egy új munkahelyet,van új párod,építsd az életed!Nem szabad feladni és az alkoholba menekülni,mert az CSUPÁN GYÁVASÁG,NEM MÁS!

4.Gondolj arra,hogy még sok-sok év van előtted!Nem szabad ezeket az éveidet eljátszani,mert ha most nem építed a jövődet,akkor a múltad is a semmibe vész..


16/L

2012. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19:

"Egy alkoholista férfi tud a legundorítóbb lenni,a társadalom mégis az alkoholista nőket veti meg jobban."


Ez az 1-es pontod miatt van, és emiatt teljesen jogos is.

2012. aug. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!