Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolom rosszul vagy...

Én gondolom rosszul vagy tényleg illene segítenie?

Figyelt kérdés
A párommal az építkezés közepén állunk, ő dolgozik (8 órában, ügyfélszolgálaton), én tgyás-on vagyok a második gyermekünkkel. A párom mostanában már semmiben sem segít, mert véleménye szerint én itthon vagyok, ezért mindenre kellene tudnom időt szakítani. Lehet, hogy ez így van, de nekem nem megy. Vagy az építkezéssel vagyok megcsúszva vagy a háztartás szalad. A szüleim rengeteget segítenek mind anyagilag, mind a munkák terén és így még zavaróbb, hogy a párom csak olvasgat és gépezik, amíg itthon van, mert "Ő dolgozik és elfárad!". Eleinte azt hittem, hogy majd segíteni fog, ha látja, hogy szükség lenne rá, de nem, sőt, ha szólni merek, hogy csináljon valamit, még ő van felháborodva, hogy ugráltatom. Hogyan ébresszem rá, hogy nem így kellene viselkednie?
2012. aug. 13. 06:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%

Hát az építkezés nem női munka. Figyelj csak! Nincs e mögött valami más is? Például az építkezést ő mennyire szerette volna? A telek kiválasztásánál, stb. dolognál volt-e beleszólása? Tudod a férfiak körülöttem totál oda vannak az építkezésért, ők szoktak nyüzsögni, és általában a nő az, aki nem akar építkezni nagyon, a férfi igen. Ezért gondolom, hogy esetleg lehet emögött egy sértődés részéről talán, hogy ez nem az ő háza, hanem esetleg te, szüleid akartátok a dolgot. DE EZ CSAK KÉRDÉS, ÉN NEM TUDHATOM VAN-E ALAPJA A FELTÉTELEZÉSNEK.

Az, hogy a házi munkába nem segít, sajnos természetes, az én férjem se nagyon, meg is mondta, hogy ő nem szereti, cserébe itthon pluszban programozik, hogy még több pénzt keressen, hogy megtudjunk élni. (a fizuja kb semmire nem elég)

2012. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem te gondolod rosszul.

Még azoktól az emberektől sem tapasztaltam ilyet, hogy ne működnének közre egy építkezésnél, akik a "házimunka nem munka" elvet vallják. Sőt, még azoktól sem, akik 10-12-16 órás munkát végeznek, vagy több helyen dolgoznak egyszerre, hogy meglegyen a pénz.

Ismerem az ügyfélszolgálati munkát, agyilag fárasztó, de ennyi. Engem konkrétan még fel is frissített volna utána egy kis vakolás vagy bármilyen fizikai munka, mert amíg a kezem jár, a fejemben is rendeződnek a napi események. A párod helyében a bőr is lesülne a képemről. De nem tudom, mit kellene tenned, mert még tényleg nem találkoztam ilyen esettel. Annyit biztos, hogy megmondanám neki, mit gondolok.

2012. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem azért lettél lepontozva, hanem azért mert nem tudsz kérdést értelmezni. Nem a háztartásvezetéssel van a baja, hanem, hogy az ÉPÍTKEZÉSI MUNKÁT is neki meg a szüleinek kell megcsinálni, miközben ugyanúgy vezeti a háztartást...
2012. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mutasd meg a válaszokat itt neki.
2012. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem a kérdező pontoz le.

Én itt kétszer is olyan választ adtam, hogy elítélem a férje viselkedését, (gondolom a kérdező ezt szívesen olvassa) mégis valaki megnyomta a piros-kezet. Valaki más szórakozik ismét napok óta.

2012. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben egy kicsit erélyesebben beszélgetnék el vele erről. Bocsánat, de nekem ez nonszensz, hogy ilyet csináljon egy férfi. Nálunk is én végzek minden házimunkát, mert előbb végzek (illetve most nem találtam munkát a nyárra), a párom pedig 10-12 órában fizikai munkát végez. De amikor a múlt hónapban felújítás volt, "el lettem küldve" kényszernyaralásra édesanyámékhoz, mert 1. nem fértünk volna el a lakásban, 2. ez egy kimondatlan megállapodás nálunk, hogy én megcsinálom a mindennapos teendőket, de ha csempézni kell, villanyt szerelni, stb. az nem az én dolgom. Mondjuk szeretek barkácsolni, festeni, szerelni, de alapvetően csak segédkezhetek hozzá, mert nem hagyná, hogy én csináljam.

Szóval nem akarok sértő lenni, de tuti közölném vele, hogy egy férfi nem nézegetné láb lógatva ahogy a kedves felesége megszakad, vagy felajánlanám neki, hogy rendben ha már így gondolja, akkor én megcsinálom a munka férfi részét, de akkor lesz kedves átvállalni azt a semmiséget amit te nőként "természetesen" el szoktál végezni (mosogatás, vasalás, takarítás, stb.). Olyan opció nincs, hogy az egyikünk megszakad a másik meg nézelődik ki a fejéből.

2012. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
8 órában ügyfélszolgálaton dolgozik és elfárad???? Milyen férfi az ilyen? Hogy fog segíteni a ház körüli munkákban, ha már kész lesztek az építkezéssel? Ilyen emberrel nem építkeznék. Gondolom eddig sem volt az a szorgalmas fajta! Hogy fog télen havat lapátolni, füvet nyírni...stb...? Hogy nem szégyenli magát a szüleid előtt?
2012. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
92%
A háztartás rendjén volna, hogy te csinálod, mert végülis tényleg otthon vagy a gyerekekkel, azt azért meg lehet oldani. De hogy az építkezést is te csináld a szüleiddel, ő meg semmit, hát az már gáz! Mi lenne, ha együtt a szüleiddel és a pároddal leülnétek és elmondanátok neki, hogy ez így nincs rendjén, hogy csak te és a szüleid építsék azt a házat, ő meg majd beleül a végén. Ügyfélszolgálat azért nem annyira kimerítő, mintha utat építene napi 10 órában. Jó, biztosan kell neki is a pihenés, mert biztos van sok hülye ügyfél, de azért ne tőletek várja, hogy felépítitek a házat.
2012. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
81%

Én leülnék vele beszélni...háztartába nem segít,ok,az én párom is csk ritkán,de sajna nem dolgozom,csak a párom,így el sem várom,hogy segítsen.Mi is felújitjuk a lakást,de a párom alig enged valamit is csinálni,csak olyan könnyű feladatot ad.

Szüleim is építkeznek,ott anyum is vakol meg minden,de apum ugyon úgy..ha haza megy éjszakásról,megy anyumnak segíteni és csak aztán pihen.

Szóval nem értem a férjed,nem értem milyen hozzáállás ez,hogy az építkezésbe nem segit.

2012. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én senkit nem pontoztam sem le, sem fel. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy pontozgassak, hanem azért, hogy valami ötletet kapjak, mert egyre kilátástalanabb a helyzet.


Igen, a szüleimnél építkezünk. Más lehetőségünk nem volt, mert a párom egy még a szüleinek felvett hitelt fizet kb 8 évig és addigra már kicsúsznánk az időből a családalapítással és az sem lett volna járható út, hogy addig minden pénzünket elvigye az albérlet és 0 megtakarítással belevágjunk egy újabb hitelbe, amit még az unokáink is fizetnének. A szüleim felajánlották a segítségüket és most is segítenek mindenben.

Ő nem szereti az építkezést, de belevágtunk, mert a szüleim háza nem túl nagy és mikor albérletbe költöztem, az én szobámat átépítették nappalinak.

Megmutatom a páromnak ezeket a válaszokat, mert ezek szerint nem én regálom túl a dolgokat, hanem kicsit tényleg összekaphatná magát és legalább néha besegíthetne.

2012. aug. 13. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!