Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általánosságban demokratikus...

Általánosságban demokratikus vagy diktatórikus családban nőttél/nősz fel?

Figyelt kérdés

Demokratikus: a család közösen dönt, a gyerekeknek is van beleszólási joga. A gyerekeknek vannak jogai és kötelességei, amire a szülők nevelik a gyerekeket. Fizikailag nem büntetnek, sem lelki megfélemlítéssel nem élnek. Ha probléma van elbeszélgetnek a gyerekkel. Illetve nem kényszerítenek semmit a gyerekekre (vallás, stb.)


Diktatórikus: csak az egyik esetleg mindkét szülő dönt. A gyerekeknek gyakorlatilag semmibe se lehet beleszólása. A büntetések legtöbbször fizikaiak vagy lelkiek (pl. zsarolás, lelki terror). A tekintélyelvűség uralkodik a családban, azaz valamely szülőnek/szülőknek nem lehet ellentmondani. Gyakran hangzik el, hogy amíg az én házamban élsz... Amíg az én kenyeremet eszed, addig...


2012. aug. 13. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

80-20% volt a demokrácia irányába.

Valamennyi tekintélyelvűségre amúgy szükség van, csak ideális esetben ez a gyerek növekvő életkorával csökken. Értem ez alatt, hogy egy ovis gyereket nem fognak bevonni egy költözést vagy pénzügyeket érintő kérdésbe, de abban sem lesz döntési joga, hogy meddig mehet át a barátjához.

2012. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem egy kisbabára értettem, hogy nem kap beleszólási jogot, hogy mikor eteti meg az anyja, vagy mikor cseréli ki a pelenkáját. Én arra a korosztályra értem, amely már relatíve értelmes és van önálló véleménye. 14-18 korosztály.
2012. aug. 13. 11:40
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
96%ban demokratikus. Ha nagyon elszalad velem a ló nagy ritkán, akkor (kismértékben) diktatórikus.
2012. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mertekben demokratikusban novok fel. Ez nekem igy pont tokeletes.
2012. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
"Az értelmes nagy"-nak is néha megálljt kell parancsolni. Arany középút az a legjobb. Nálunk a demokratikus családmodell volt, de ha nagy hülyeséget akartam csinálni, akkor azért rám lett parancsolva. De sosem fizikai terrorban volt részem.
2012. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben diktatorikus volt.


22L

2012. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
diktatórikusban nőttem fel.
2012. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 90%-ban demokratikus.
2012. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Amikor un. diktatórikus volt a nevelésem, azokért az esetekért örökké hálás leszek édesapámnak és nevelőapámnak. Ha nem parancsoltak volna olykor megálljt nekem időben, több helyen is elronthattam volna az életemet. Ezért nagyon nagy szeretettel gondolok rájuk, még a haláluk után is!
2012. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

100%-ban diktatórikusban nőttem fel.

Ami súlyosbította, hogy mindketten diktátorok akartak lenni, és a saját akaratukat akarták ránk erőltetni, véletlenül sem együttműködve.

Ha valakinek szót fogadtunk, a másik büntetett érte.

2012. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!