Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általánosságban demokratikus...

Általánosságban demokratikus vagy diktatórikus családban nőttél/nősz fel?

Figyelt kérdés

Demokratikus: a család közösen dönt, a gyerekeknek is van beleszólási joga. A gyerekeknek vannak jogai és kötelességei, amire a szülők nevelik a gyerekeket. Fizikailag nem büntetnek, sem lelki megfélemlítéssel nem élnek. Ha probléma van elbeszélgetnek a gyerekkel. Illetve nem kényszerítenek semmit a gyerekekre (vallás, stb.)


Diktatórikus: csak az egyik esetleg mindkét szülő dönt. A gyerekeknek gyakorlatilag semmibe se lehet beleszólása. A büntetések legtöbbször fizikaiak vagy lelkiek (pl. zsarolás, lelki terror). A tekintélyelvűség uralkodik a családban, azaz valamely szülőnek/szülőknek nem lehet ellentmondani. Gyakran hangzik el, hogy amíg az én házamban élsz... Amíg az én kenyeremet eszed, addig...


2012. aug. 13. 11:31
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
:(
2012. aug. 26. 10:51
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos diktatórikus családban nőttem fel. Mindig, mindenben anyám döntött. Ha én vagy apám bármiben is ellent mertünk mondani neki, gyakran még fizikailag is bántalmazott minket, de szóbeli bántalmazásban gyakran minden ok nélkül is részesültünk. A legtöbb testi- és lelki bántalmazás az enyém volt az egész családban.

Megfogadtam, hogy nekem soha nem lesz gyermekem azért, hogy senkivel se tehessem azt, amit az anyám tett velem.

2021. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!