Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet boldognak lenni szerelem...

Lehet boldognak lenni szerelem nélkül is?

Figyelt kérdés
én úgy gondolom hogy a szerelem nem minden. sőt csak bonyodalmat okoz. a túl nagy rózsaszín köddel jön a magadhozláncolás az örökös féltékenykedések aki csak vivát szül ami megöli kapcsolatot. szerelem nélkül minden tökéletesebb és boldogabb lehet. most van egy olyan kapcsolatom amiben tényleg szeretjük egymást, de nem vagyunk szerelmesek, mégis boldogok vagyunk. én olyannyira h így még simán férjhez is mennék. nincs szükség szerelemre a teljes boldogsághoz
2012. aug. 13. 21:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én a kérdezőnek adok igazat.A rózsaszín köd idővel elmúlik,és ha az embernek nincs szerencséje,olyan gusztustalan módon válik el a társától,mint itt a többség a Válás rovatban.Akkor meg minek bonyolítani?Én is jól elvagyok nélküle,nem mondanám magam boldognak mert ez elég összetett dolog,de elégedett vagyok.25/N
2012. aug. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves férfi ismerősöm nősült így, mind a 2-en tisztában voltak vele. Minden rendben működött 14évig.Majd a pasi lelépett maga után hagyva 2 gyereket, mert szerelmes lett. Azt mondta, hogy soha életében nem gondolta volna, hogy ilyen létezik, és ez ennyire más mint az, amit a feleség iránt érzett, és hogy ennek ekkora ereje van.

A baráti körben van egy csajszi, aki ugyan ez, ott is van két gyerek, és esténként arról álmodik, hogy mi lett volna, ha másként dönt.

A kérdésre a válasz: lehetsz szerelem nélkül is boldog, de egy idő után hiányozni fog, hogy soha nem érezted, és vágyni fogsz, hogy vki mellett megtapasztald. Igen a szerelem átalakul, de nem mindegy, hogy miből.

2012. aug. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Magaddal szemben is tisztességes lenne? Miért lenne tisztességtelen, ha kilépnél és a szerelmet választanád?"


Ha magammal szemben is tisztességes vagyok, akkor bele sem megyek a szerelem nélküli kapcsolatba.


Aki belemegy, és éveken át él valakivel, aztán pikk-pakk lelép, ha "szerelmes lesz", az tisztességtelen és leginkább TÁRSFÜGGŐ! Persze ha a párjával megbeszélték, és tisztában van azzal, hogy bármikor megszakítja vele a kapcsolatot, akkor rendben, akkor már a másikon is múlik, hogy akarja-e ezt vagy sem.


Az a legnagyobb átverés, ha valaki szerelmet színlel, és évek múlva egyszer csak hátbatámadja a másikat, hogy akkor most elmegy, mert másba szerelmes... Soha senkivel nem tudnám ezt megtenni, és elvárom, hogy velem se tegyék meg. Néhány hónap elegendő ahhoz, hogy eldöntsük, akarjuk-e a másikat... Ki kell lépni az elején, ha nem.

2012. aug. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az eddig érkezett válaszokat, csak a saját tapasztalatomat akarom megosztani.

Éltem szerelem nélküli kapcsolatba, de egy idő után ott volt örökös féltékenykedés, vita, mert az exem rettegett tőle hogy így szerelem nélkül el fog veszíteni. Végül pont emiatt veszített el. Nem bírtam az ellenőrizgetést, elszámoltatást, gyanúsítgatást.

A férjembe 5 éve vagyok szerelmes, mióta először beszéltünk. Akkor még nem tudatosult, inkább barátságnak indult a dolog, de rá kellett jönnünk ez sokkal több annál. Nincs vita, (csak az összeköltözéskor volt míg megszoktuk az új helyzetet 2-3 hónapig) nincs féltékenykedés, teljesen megbízunk egymásba.

Vannak nyugisabb időszakok, de még most is sokszor inkább "lila köd, felhők felett járok" érzés van. Én így vagyok teljesen boldog. Ha összehasonlítom a régi kapcsolatom legboldogabb időszakával, a mostani boldogságot, ég és föd a különbség. Akkoris jól éreztem magam, de örülök hogy végül csak jött a mindent elsöprő nagy szerelem. :)

Lehet boldognak lenni szerelem nélkül is... sőt a szerelmet is mindenki másképp éli meg. Azt nem hiszem hogy így ki lehetne jelenteni hogy egyik vagy másik helyzet a jobb. Kinek ez, kinek az. Nekem így jobb.

2012. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!