Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a fiam? Mit...

Miért ilyen a fiam? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Nagyon zárkózott, alig jár emberek közé. A fiam csak saját magának köszönheti, ő hibája, hogy nincsenek barátai, mert elég zárkózott. Összesen 1 barátja van. Gondoltam rá, hogy el viszem pszichológushoz, de ő nem akarta. Nincs semmi értelmes hobbija, elfoglaltsága. Egész nap csak olvas, gépezik, rajzol, fest, valamit folyamatosan ír, nem hajlandó elárulni, hogy mit. Alig szól hozzám, semmit nem hajlandó elárulni, csak egy vagy két szavas válaszokat ad.

Úgy csinál, mintha antiszociális lenne, bár lehet, hogy az. Nyáron még munkát se nézett, semmit nem csinált.

Barátnője se volt még, pedig már itt lenne az ideje, nem tudom mire vár, 17 éves. Ennyi idősen már valaki elveszti a szüzességét, a minimum egy csók lenne, talán még nem késte le.

Az egész család furcsán néz rá. Elkezdhetne élni, járhatna sportolni, boxolni az apja is profi boxoló, de őt ez sem érdekli. Motorozni se szeret, pedig az is van. Nem tudom, miért nem tud úgy viselkedni, mint egy normális 17 éves ember, úgy viselkedik mintha 65 éves lenne.

Szeretném, ha talpraesettebb lenne és egy kicsit nyitottabb lenne, nem ilyen szerencsétlen.

Hogy fog így boldogulni az életben? Egy perc alatt eltapossák.

Ez mind a nevelésem következménye? Elrontottam?


2012. aug. 14. 22:35
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy élőlénnyel törődik, a kutyájával. Katasztrófa.
2012. aug. 14. 22:36
 2/34 anonim ***** válasza:
98%

Végig sem kellett olvasnom mert már a legelején magamra ismertem. Hagyd békén, majd ha változni akar akkor változtatni fog. Én is utálom amikor a szüleim beleszólnak, hogy milyen vagyok de ezt úgysem ők döntik el. Nekem is 1 barátom van, de ő legalább megbízható és tényleg barát. Rajta kívül nekem is csak a kutyám van mert egyszerűen sokkal jobb mint az ember társasága.

Majd ha beszélni akar akkor beszélni fog, sokkal rosszabb ha piszkálod ezzel mert akkor mégjobban bezárkózik. Szerintem nem rontottad el, hanem ő ilyen. Ha szereted elfogadod.

16L

2012. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

katasztrófa te vagy.

ha őt nem érdekli más, akkor miért ne festhetne, olvashatna egész nap? miért akarod ráerőltetni a mostani menő dolgokat?

miért lenne jobb, ha inkább minden nap bulizni járna, össze-vissza lenne a csajokkal, inna, drogozna, és nem tudnátok, hogy hol, kivel van, nem esett-e bajba?

2012. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Dettó az amit az előző írt. Teljesen :) .16/L
2012. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%
Mármint az elsővel dettó :D
2012. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
98%

Nincs értelmes hobbija? Hogyne, rajzolás, festés, írás tényleg nem értelmes. Boxolni meg motorozni sokkal jobb és értelmesebb, csak mert az apja is csinálja.

Ha ő így jól érzi magát, hagyd. 17 éves, ilyenkor a fiúk még javában éretlenek...ha akar változtatni az életén, fog is. Ha pedig nem akar, semmivel nem veheted rá.

2012. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális a fiad, ilyen emberek is vannak, Ő egy kicsit zárkózottabb. Jó hogy nem már üldözöd otthonról! Örülj neki hogy nem drogozik, nem rabol-gyilkol, nem lop, csal-hazudik! Biztos hogy egy nagyon értékes ember, sok anya becsülné meg az ilyen gyereket!
2012. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok :). És a megoldást nagyon szépen leírta az első válaszoló. Ő ilyen, nem pedig olyan, és kész. Hagyd kibontakozni szerintem, fogadd el olyannak, amilyen. Sőt, támogasd, szerintem pont azért zárkózik egyre beljebb, mert úgy érzi nagy rajta a nyomás, a nem elfogadottság érzése.
2012. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen milyen legyen? Teljesen olyan volt az írásod elején, mintha egy felnőtt emberről írtál volna. Könyörgöm kamasz gyerek, még rengeteget fog változni.
2012. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi, hogy a fiad művészlélek, nem pedig izomagy mint a fèrjed. Már bocs a sarkításért. Elég szomorú, hogy egy anya ennyire csúnya véleménnyel van a gyerekéről. Nem olyan lett, amilyet akatrál, de azért nem életképtelen...
2012. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!