Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a fiam? Mit...

Miért ilyen a fiam? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Nagyon zárkózott, alig jár emberek közé. A fiam csak saját magának köszönheti, ő hibája, hogy nincsenek barátai, mert elég zárkózott. Összesen 1 barátja van. Gondoltam rá, hogy el viszem pszichológushoz, de ő nem akarta. Nincs semmi értelmes hobbija, elfoglaltsága. Egész nap csak olvas, gépezik, rajzol, fest, valamit folyamatosan ír, nem hajlandó elárulni, hogy mit. Alig szól hozzám, semmit nem hajlandó elárulni, csak egy vagy két szavas válaszokat ad.

Úgy csinál, mintha antiszociális lenne, bár lehet, hogy az. Nyáron még munkát se nézett, semmit nem csinált.

Barátnője se volt még, pedig már itt lenne az ideje, nem tudom mire vár, 17 éves. Ennyi idősen már valaki elveszti a szüzességét, a minimum egy csók lenne, talán még nem késte le.

Az egész család furcsán néz rá. Elkezdhetne élni, járhatna sportolni, boxolni az apja is profi boxoló, de őt ez sem érdekli. Motorozni se szeret, pedig az is van. Nem tudom, miért nem tud úgy viselkedni, mint egy normális 17 éves ember, úgy viselkedik mintha 65 éves lenne.

Szeretném, ha talpraesettebb lenne és egy kicsit nyitottabb lenne, nem ilyen szerencsétlen.

Hogy fog így boldogulni az életben? Egy perc alatt eltapossák.

Ez mind a nevelésem következménye? Elrontottam?


2012. aug. 14. 22:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem olyan rég feltett itt egy ehhez nagyon hasonló kérdést az anya, csak ő a lányáról. Ő is olyan, mint a te fiad, művészlélek, és csak a macskájával foglalkozik. És az anyuka pont ugyan ilyen negatívan látta a dolgokat a lányával kapcsolatban. Össze kéne titeket kötni.
2012. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
*az helyett egy
2012. aug. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
"...Mit rontottam el?....csak saját magának köszönheti, ő hibája" - meghalnék, ha ilyen anyám lenne vagy ilyen anya lennék! Olyan lekezelően írsz a saját fiadról, hogy én nem hiszem el, hogy anya vagy.
2012. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Azért ezzel a "művészlélekkel" óvatosan...

Az öcsém pl egyszer majdnem felgyújtotta a lakást felelőtlenségből, a szobája rohad, undorítóan ocsmány, büdös, koszos, nem tanul, nem dolgozik, anyámon élősködik, nem csinál semmit. Minderre a magyarázat: Ő művészlélek. Nem olyan, mint a többiek, különleges...

2012. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Totál magamra ismertem, mintha pontosan rólam írtál volna kérdező. Kivéve, hogy lány vagyok és az anyám nem akarja tönkretenni az életemet a hülyeségeivel, mint te. Hagyd a gyereked élni, örülj, hogy ilyen. Inkább fektette volna meg a fél várost bebaszva, beszívva és jött volna haza hogy: anya AIDSes vagyok???

Nem értelek..

19L

2012. aug. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Pár hete belefutottam egy hasonló kérdésbe. Ott a 15 éves lányáról panaszkodott anyuka, hogy nem érdekli a lányt semmi, csak a cicája, ezenkívül nincs "normális" hobbija, mert "csak" rajzol meg ír. És hogy micsoda abnormális életet él a lánya.


Na, ő jutott eszembe rólad.


Neked is azt írom, amit a másik anyukának: nem, nem abnormális. Teljesen normális a fiad. Befelé forduló típus. Ő ilyen. Nem tudod megváltoztatni, és nem is szabad. Fogadd el olyannak, amilyen. _Feltétel nélkül._ Ennyit tehetsz.


(Csak úgy mellékesen: engem nem fogadott el az anyám olyannak, amilyen. Meg is lett az eredménye.)


27/N

2012. aug. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem olvastam végig a válaszokat előbb, most látom, hogy 22-es, te is olvastad a macskás kérdést. :)


Hát igen, úgy látszik, sajnos sok nem elfogadó szülő van. :(( Szomorú ezt olvasni.

2012. aug. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a szöveget nem egy felnőtt nő, egy anya írta.Olyan, mint egy kamasz fiú segélykiáltása.Egy aggódó anya egyszerűen nem ír így a gyerekéről.

Ha tévedek, és valóban az anyja vagy, akkor nagyon-nagyon szégyellheted magad!55/N

2012. aug. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

nekem is a macskás eset jutott egyből eszembe :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Szörnyű hogy vannak még ilyen szülők, akik képtelenek értékelni hogy rendes gyerekük van.

Kérdező talán azért annyira befelé forduló a fiú, mert érzi rajtad illetve a férjeden hogy rá akarjátok erőltetni hogy ő is olyan legyen mint az apja. Ez semmilyen esetben nem normális, tök mindegy hogy milyen foglalkozásról van szó. Ha egy szülő a saját álmát erőlteti a gyerekre, akkor ne csodálkozzon ha az kissé "magába fordul". Nem benne van a hiba hanem benned, mert nem hagyod hogy önmaga legyen.

2012. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

1.ki mondja, mondhatja meg hogy mi a normális és mi nem az?? SENKI!

2. nincs semmi értelmes hobbija? miért az olvasás, az írás, a festés a rajzolás nem az? DE! (kb ezek voltak az én hobbijaim is...)

3. nyáron még munkát sem nézett, semmit nem csinált. ÉS? élvezze amíg lehet a nyári szünetet, mert pár év, és végett ér ez a luxus... (anno én sem dolgoztam soha nyári szünetek idején)

4. mi közöd van a szerelmi/szexuális életéhez? SEMMI! (anno én sem pasiztam. 20 éves voltam mikor először szerelmes lettem.)

5. Nem kell folyton az emberek seggében lenni...nem kell 100 barát... MINEK? (nekem most is csak 1 van...)



ez a gondolkodás eszméletlenül GÁZ! vágod? azért mert nem úgy gondolkodik, viselkedik ahogy az szerinted jó lenne................ nincs jogod, így lenézni..merthogy azt teszed...méghozzá a saját fiadat.. Kamasz! Nem érted?? majd idővel változni fog...vagy nem. De téged ez ne érdekeljen, mert nem te éled az életét!!! és soha nem is fogod...

2012. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!