Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a fiam? Mit...

Miért ilyen a fiam? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Nagyon zárkózott, alig jár emberek közé. A fiam csak saját magának köszönheti, ő hibája, hogy nincsenek barátai, mert elég zárkózott. Összesen 1 barátja van. Gondoltam rá, hogy el viszem pszichológushoz, de ő nem akarta. Nincs semmi értelmes hobbija, elfoglaltsága. Egész nap csak olvas, gépezik, rajzol, fest, valamit folyamatosan ír, nem hajlandó elárulni, hogy mit. Alig szól hozzám, semmit nem hajlandó elárulni, csak egy vagy két szavas válaszokat ad.

Úgy csinál, mintha antiszociális lenne, bár lehet, hogy az. Nyáron még munkát se nézett, semmit nem csinált.

Barátnője se volt még, pedig már itt lenne az ideje, nem tudom mire vár, 17 éves. Ennyi idősen már valaki elveszti a szüzességét, a minimum egy csók lenne, talán még nem késte le.

Az egész család furcsán néz rá. Elkezdhetne élni, járhatna sportolni, boxolni az apja is profi boxoló, de őt ez sem érdekli. Motorozni se szeret, pedig az is van. Nem tudom, miért nem tud úgy viselkedni, mint egy normális 17 éves ember, úgy viselkedik mintha 65 éves lenne.

Szeretném, ha talpraesettebb lenne és egy kicsit nyitottabb lenne, nem ilyen szerencsétlen.

Hogy fog így boldogulni az életben? Egy perc alatt eltapossák.

Ez mind a nevelésem következménye? Elrontottam?


2012. aug. 14. 22:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy korán kiélt aggódó szülő sorait olvashattuk. :)


Hagyd őt békén. Ő így érzi magát jól. Vagy ha gondolod, olvasd végig a másik végleteknől származó kérdéseket. Mikor az anyuka sorra szedi az antidepresszánsokat, mert a fia már megint valahol az éjszakában csatangol berúgva, belőve, beszívva, és nem tudják, hol barangol a csemete, csak mert ő egy "normális 17 éves"..

2012. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs a sráccal. Igen, nem ugyanolyan, mint az összes többi kamasz, na de bumm neki, akkor mi van? Nem sodorja veszélybe magát, és nem bulizza szét az agyát, de legalább értelmesen tölti az idejét.

Itt a probléma inkább a te látásmódoddal van. Ne akard a fiadat beleerőltetni egy olyan szerepbe, amiben nem érzi jól magát, csak azért mert most az milyen vagány már.

2012. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Na és neked ez miért baj? Én is jobban szeretek egyedül lenni, gépezni, olvasni, stb. 21 éves vagyok, nem volt még barátom (lánybarátaim sincsenek, suliban még volt 1-2, de mióta nem járok iskolába, nem kellenek), nem is szeretnék. Vannak ilyen emberek, akiket ez egyszerűen hidegen hagy, de kétlem hogy te már hallottál volna ilyesmiről. Az írásod alapján olyan mintha valami vidéki, konzervatív 40-50 éves anyuka lennél, akinek csak az a normális és elfogadható, amit a szomszédok csinálnak. És attól még, hogy nincsenek barátai az embernek, nem jelenti azt, hogy szerencsétlen. Akármilyen dolgom van, azt el tudom intézni. De az emberekre nem vagyok kíváncsi annyira, hogy barátkozzam velük...
2012. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
31%

Mintha én lennék. Sokkal jobban szeretem az állatok társaságát, mint az emberekét.2 normális barátom van. Motorozást és a járművek le se sz*rom. Sokat gépezek, olvasok.

Ne piszkáld, caak mert nem olyan mint az átlag. A mostani átlag facebook-on élő "felgmuskah herceghnőcskeh/khirályfikha"

Amúgy én csak 15 vagyok de még nincs bnőm. próbálkoztam, de elb*sztam... Azóta is őrá vágyok :/



Az én életemben a testépítés a legnagyobb öröm. Ez egy életforma, elkezdtem és céltudatosan űzöm. Ajánlom a fiadnak próbálja. Ha rákap valaki az ízére, hamar függővé válik :)

2012. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%
13-as vagyok, azt még hozzátenném, hogy szerencsére nekem normális szüleim vannak, le is kaparnám az arcom ha folyamatosan beszólnának, mit kellene csinálnom szerintük..
2012. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Inkabb fogadd el olyannak amilyen, hogy nevezheted szerencsetlennek a sajat fiad? (meg ha az is lenne).., az emberek nagyon kulombozoek.. vannak kifele fordulok.. befele forulok. Tudodom kicsit nehez igy latni de O sem tehet errol, hogy ilyen a termeszete, garantaltan melankolikus vermersekletu.. nem a neveltetese miatt lett ilyen csupan ezzel a termeszettel aldotta meg az Ur. Hidd el, hogy neki sem konnyu foleg ha szembe kell nezni azzal is, hogy te nem fogadod el olyannak amilyen, nincs annal rosszabb mikor egy szulo csak feltetelekkel szereti a gyereket.. "de jo lenne ha ilyen lenne.. vagy olyan lenne..stb. de nem olyan es ne akard, hogy allarcot vegyen fel csak azer hogy megfeleljen neked mer akkor kesz szenvedes lesz az elete. A sajat gyerekedet szeretned kene olyannak amilyen, elfogadni olyannak amilyen, megertem, hogy aggaodsz mi lesz igy vele de hidd el ezzel a termeszettel is lehet boldog vagy sikeres de csak akkor ha megmaradhat onmaga, ha ezeket amiket felsoroltal neki is szoktad mondni vagy ereztetitek vele, hogy O "masmilyen" vagy netalan "szerencsetlen" egy eletre megbelyegzed es itt fogod elrontani. Komolyan mondom nagyon sajnalom a fiad, hogy a sajat szulojenek ilyen elvarasai vannak, na az ilyen hozzallas teszi a gyereket szerencsetlenne es nem az, hogy milyen a termeszete.
2012. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek barátaim, nincs is szükségem rájuk. Voltak, de amint módjuk volt rá, hátba szúrtak. Teljesen jól meg vagyok nélkülük, a két kis állatomban még sosem csalódtam.
2012. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Valahogy énis jobban érzem magam állatok között.
2012. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

Ebből nem derül ki hogy hogyan nevelted így nem tudjuk még azt se mondani hogy elrontottál valamit.Tiltottad őt bármitől/bárkitől is kisebb korában?Például más gyerekektől stb?Volt már olyan hogy menni akart játszani a többiekkel vagy szeretett volna elmenni szórakozni de te nem engedted el?


Nem biztos hogy a te hibád.Lehet rondának tartja magát ezért nem szeret emberek közé menni

2012. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Te,kérdező,anyának mered hivni magad?!

Mert ha igen,akkor NE MOND a FIADRA hogy szerencsétlen,meg hogy katasztrófa!


MIT akarsz,milyen legyen?!?!

Van fogalmad róla mekkora KINCS a mai világban ha egy FIATAL inkább olvas?!

ìr?ìr.Hadd irjon a gyerek!Majd ha akarja megmutatja mit ir!Addig semmi közöd hozzá!


Nem boxol,nem motorozik,nem bulizik.És akkor mi van?


Jobb lenne ha 17 éves korára már három lányt teherbe ejtett volna?!Vagy egy motoros baleset jobb?Esetleg egy olyan verés,amiből nem kel fel épen ő,vagy az akit vert,mondván,"Csak boxoltam mami!" ?

Esetleg drogfüggőség,vagy fiatalkori alkoholizmus,rendszeres lopás és egyéb nyalánkságok megfelelnének neked?


Ha minezekre a válaszod NEM,akkor adj hálát az Istennek,hogy olyan a fiad amilyen,és örülj annak,hogy egyáltalán lehet egy egészséges 17 éves fiad,aki még épp önmagát keresi!

Hagyd hogy keresgéljen!Ne piszkáld,ne célozgass neki és FŐLEG SOHA NE MONDD NEKI HOGY SZERENCSÉTLEN,KATASZTRÓFA ÉS HASONLÓK.Ezekkel egy életre gallyra vágod az önbizalmát!


Bocs amiért ilyen hangnemben irtam,de nagyon felidegesitettél a kérdéseddel.

2012. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!