Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! Mennyire "szolgáljá...

Feleségek! Mennyire "szolgáljátok ki" a párotokat?

Figyelt kérdés
Én ledöbbentem ma mikor a nővéreméknél voltam. Hozzáteszem hogy elég nagy tuskó a férje, a tesóm csak ilyen cseléd/szerető/szakácsnő otthon, habár 16 éve megvannak így, de neki nem sok szava van. De a férje a kanapén tehénkedett, bámulta a tv-t, erre elég erélyes hangon rákiabált hogy "Hozd a telefonom ide" miközben a tesóm mosogatott. Nem hallotta, erre rákiabált kicsivel később hogy "Mi van már, nem hozod ide?" Meg nem tud magának ennivalót szedni, kijelenti hogy "Éhes vagyok" stb. Ez másnál is így van?
2012. aug. 16. 20:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Szívesen főzök rá, takarítok, de csak úgy, hogy ha érzek valami kölcsönösséget és ő is tesz valamit azért, hogy családként működjünk. Pl. nem várom el, hogy mosogasson, megcsinálom, de ha kiég egy villanykörte, akkor ne kelljen két hétig rimánkodni.


A nővéredéknél elég gáz a helyzet, de ha ezt eltűri, akkor nincs mit csinálni. Az ilyet csírájában kell elfojtani, az ilyen férfit megnevelni már nem lehet.

2012. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Nem tetszik,sokszor elmegyek a gyerekkel és csak este 9-kor megyünk haza,hátha akkor eszik,de inkább addig éhenhal, nem melegítene magának,ahogy hazaérünk,rögtön jön a kérdés. Egyébként rendes, fúr-farag,javít stb,de házimunkát nem végez. dolgozik,eszik,alszik
2012. aug. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Sok nő szereti az ilyen férfiakat akik csicskásnak használják őket
2012. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy van, hogy a konyhai feladatok az enyémek. Szóval én főzök, én melegítek neki kaját, "kiszolgálom" de nekem ez nem fáradtság, én mosogatok, lényegében ami a konyhához tartozik azt én csinálom, mert fogalmazzunk úgy, hogy Ő nem való a konyhába. :)


A fürdőszoba az ő birodalma, neki kell rendben tartania, én ott nem csinálok semmit. Kádat, csempét, szekrényt, wct, mosást, felmosást ő intézi. Mondjuk a ruhákat én válogatom szét a mosás előtt nehogy baj legyen belőle.


Ha megkérem kiviszi a szemetet, porszívózik, kirázza a lepedőt-ágyneműket, rendbe teszi az ágyat. De takarítani inkább én szoktam hétköznap mivel jelenleg nem dolgozom, így nekem most ez a "dolgom".


A esetek döntő többségében ő megy el egyedül vásárolni, ritkán megyünk ketten.


Ha megkérem valamire akkor természetesen ő is "kiszolgál", pl. tölt nekem üdítőt, vág nekem össze almát, főz teát, ha nincs kedvem valamiért felkelni akkor odahozza nekem stb.


Nálunk ez így működik mert kölcsönös a dolog szerencsére. :)

2012. aug. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem,nem főzők naponta,de az az én dolgom,a többibe besegít ha megkérem,és ha szeretne valamit megkér,nem várja el,és szerencsére ismeri a köszönöm szót is.
2012. aug. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%
Én is kirakom párom elé a kaját,de ő ilyet nem csinál.Tudja,hogy én a párja vagyok,nem a cselédje.Mondtam is neki,(még mielőtt erre kerülne a sor,mert az apja olyan,volt mint a kérdező nővérének a férje),hogy ha cselédet akar keressen mást,vagy szolgálónőt.Lehet h.lyén hangzik,de egy férfi úgy bánik egy nővel,ahogy a nő hagyja.Tehát ha elvárja a tiszteletet,meg is adja,de ha saját magát nem tiszteli és csak cselédként van,mert jó neki akkor a férfi mit tiszteljen benne?
2012. aug. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
54%
kiszolgálni semennyire sem. ugyanis nem a cselédje vagyok, hanem a társa, a fele-sége... ha szépen megkér, persze odaviszem neki a telefont, ahogy ő is nekem... meg ilyenek. de nem ugráltatjuk egymást. ilyen nincs, nem létezik nálunk.
2012. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Használjuk a "kérlek" és "légy szíves" szavakat. Ha megkér természetesen odaviszem amit szeretne és fordítva. De nem tenné zsebre amit kap ha "hozzad má' ide" stílusban utasítgatna és fordítva. Nagyon tudok ugrani rá, ha bunkó stílusban beszélnek velem és ő is. Így nincs gond ezzel.

Itthon most én csinálok minden házimunkát mert én ráérek, illetve nem fogok este 7ig várni hogy haza érjen és felmosson, csak azért, hogy ő is csináljon valamit. Viszont porszívózni csak a párom szokott, mert allergiás vagyok a porra. Ágyneműt is ő húz fel, mert én kicsi vagyok a paplanhoz képest és belegabalyodok, amitől ideges leszek. :D Viszont teregetni nem engedem, mert nem bírom nézni amit csinál. Főzni sem, mert minden alkalommal megbont 2-3 zacskó fűszert, mert ő "nem találja" a bontottat ami kb. az orra előtt a polcon van. Szedni és tálalni is én szeretek, mert ha már megfőztem szeretem ha szépen van tálalva és nem csak úgy oda cs.szkedve a tányérra. Szóval amit nem csinál, azt nagyrészt nem azért, mert nem csinálná meg, hanem azért, mert bizonyos dolgokban elég háklis vagyok. :)

2012. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy egy nő, hogy tűrheti el, hogy a férje, párja cselédként iselkedjen vele.

Nálunk ha így lenne, már ultimátumot kapott volna tőlem.

Kölcsönösen segítünk a másikon, megosztjuk a házi munkát. Persze én is szoktam kirakni a páromnak ebédet pl, de nem úgy, hogy ő előtte kijelenti fennhangon.

Ha megkér vagy én megkérem, hogy hozza már ide nekem a laptopot ha már arra jár, és fordítva is így működik nálunk. De általában cserébe kapok, kap egy puszit. :)

2012. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

16: "Lehet h.lyén hangzik,de egy férfi úgy bánik egy nővel,ahogy a nő hagyja."


Ott a pont.

2012. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!