Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! Mennyire "szolgáljá...

Feleségek! Mennyire "szolgáljátok ki" a párotokat?

Figyelt kérdés
Én ledöbbentem ma mikor a nővéreméknél voltam. Hozzáteszem hogy elég nagy tuskó a férje, a tesóm csak ilyen cseléd/szerető/szakácsnő otthon, habár 16 éve megvannak így, de neki nem sok szava van. De a férje a kanapén tehénkedett, bámulta a tv-t, erre elég erélyes hangon rákiabált hogy "Hozd a telefonom ide" miközben a tesóm mosogatott. Nem hallotta, erre rákiabált kicsivel később hogy "Mi van már, nem hozod ide?" Meg nem tud magának ennivalót szedni, kijelenti hogy "Éhes vagyok" stb. Ez másnál is így van?
2012. aug. 16. 20:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én szívesen "kiszolgálom" ha úgy van,de soha sem utasitjuk egymást hanem maximum megkérjük ,hogy szednél nekem légyszives egy kis kaját drágám? . Nagy különbség,mivel egyikünk sem nézi cselédnek a másikat.
2012. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
hát nálunk nem így megy. A nővéred elég buta, ha ezt hagyja. :(
2012. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem hiszem, hogy normális. Nálunk nem így van. Alapvetően az én reszortom a házimunka, de a férjem tud magának ételt merni, tud vizet tölteni, el tud menni a telefonjáért. Ha meg mégsem, akkor megkér, hogy legyek szíves odaadni neki vagy vizet tölteni vagy csinálnék-e neki valami kaját. Amit a nővéred férje csinál, az nem normális, de nővéred is elég buta, ha hagyja. Bár gondolom ez már régóta így megy. Paraszt a férje.
2012. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk is mindenkinek megvan a saját feladata:

nem hagyok rá nagyobb munkát mert kis béna és mindent elront a házimunkában tehát ő porszívózik, mosogat és tereget meg ha megkérem, hogy boltból hozzon valamit akkor az az ő feladata, segítene a főzésben is és minden másban de inkább nem vállalom mert csak plusz idő vele...

2012. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

valóban. mindenkivel úgy viselkednek, ahogy hagyja.


mondjuk én eleve olyan férfit választottam társamul, akinek eszébe nem jutna az ilyesmi. alap szinten kiszolgálom, de még csak nem is kéri, nekem jól esik, ha ízlik az étel amit főzök, ha megdicsér, h milyen szép rend, tisztaság fogadja otthon, viszont ez közös érdek azért :)


a takarítás abszolút az én reszortom, nem is hagynám, h csinálja, mert sajnos olyan típus vagyok, hogy "csak úgy lesz jó, ha én csinálom meg" :) párszor meglepett azzal, h kiteregetett, és olyan édes volt, h pont úgy, ahogy én szoktam. elleste :)

pont annyira szolgálom ki, amennyire nekem még normális.

2012. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
egedelmesseg nem egyenlő a szolgasággal En sok olyan anyát ismerek aki felnőtt fiát szolgálja ki akár betegen is az még rossszabb Lehet ez náluk egy hatalmi harc és a feleség büntudatbol vagy mártirságbol szolgál.Egy cslád akkor müködik ha mindenkinek megvan a maga szerepe és feladata nem segiteni kell hanem a saját feladatod ellátni. Mindenkit be kell fogni gyerekeket is mert különben ilyen férfiak lesznek belőlük.
2012. szept. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekem már az is fura, hogy sok nő azt mondja, hogy a párja segít neki a házimunkában. Nyilván abban az esetben, ha a nő otthon van és nem dolgozik (nem gyerek miatt), akkor csinálja meg a házimunkát. De nálunk mindketten dolgozunk napi 8 órát, a keresetünk közel egyforma, nekem most picit magasabb, de eddig neki volt, így mi nem úgy vagyunk, hogy segít nekem a munkában, mert nincs az ráírva, hogy az az én munkám. Mindketten csináljuk, egyik héten én vagyok a konyhában és takarításban a felelős, következőn ő. Nagyobb takarítást együtt csináljuk. Az ilyen apróságok hogy ki mit visz ott a másiknak, önt-e egy pohár vizet természetesen működnek, de nálunk is csak úgy, mint az előttem szólóknál, hogy kölcsönösen.
2012. okt. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!