Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon régóta szeretnék egy...

Nagyon régóta szeretnék egy kiskutyát. Igaz társasházban lakunk de az egyik lako is tart kutyát. Apukám is imádja őket. De anya nem. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
régen imádta ő is őket. mit mondjak neki hogy engedje meg? mit csináljak? amugy 12 vaygok
2009. júl. 23. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Társasházba egyáltalán nem való kutya. Ha annyira szereted őket, akkor nem akarsz nekik rosszat. Márpedig neki az az lenne, akármennyire is szeretnéd. Egy kutyának kertben van a helye. Inkább menj el egy állatmenhelyre, és vállalj ott "munkát".
2009. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vidd el anyukádat is az állatmenhelyre. Ilyenkor nyáron szükségük van száraztápra, mert az nem romlik olyan hamar. Vigyétek ki együtt. Kérd meg, hogy legalább oda járjon el veled hogy kutyust simogathass, sétáltathass. Nyernek a kutyusok is, mert látogatójuk lesz. S ha anyukád nem is enyhül meg akkor is kutyusok közt vagy. A másik pedig, hogy én nem tudtam ellenállni a menhely egyik kutyusának. Engem is a gyerekeim vittek kutyát etetni oda. :D
2009. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Valamikor és is laktam társasházban,és eleinte volt egy kutyám:Később a lányomhoz került családiházba.

Kutyának nem a legideálisabb egy lakásban élni.Akármilyen az időjárás,naponta el kell vinni sétáltatni.Ha nem otthon végzi el a dolgát,akkor akár többször is le kell vinni.Ha még fiatal,és nincs megnevelve,mindent megrág,cipőket,bútort stb.A lakásban mindig van kutyaszőr,bármilyen tisztán tartod is.A legnagyobb gondot viszont az jelenti,hogy ugat,sokszor éjjel is,vagy akkor,ha a gazdája nincs otthon.A házban több kutya is volt,és a szomszédok állandóan panaszkodtak,veszekedtek amiért a kutya hangoskodott.Anyukád is ezért ellenezheti,hogy legyen kutyátok.Te nem tudnál vele annyit foglalkozni,mint szükséges.

2009. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Off

Miért lenne kutyának kínzás lakásban? Sétáltatni kell, és akkor nincs gond. Rossz időben is ki kell vinni, ugat a lakásba stb Miért, a kerti kutyát nem kell rossz időben sétáltatni, annak elég, ha csak kicsapom a kertbe? Miért ugatna a lakásban? Érdekes én nem tapasztalom, hogy a kutyáim szenvednének, és a hangjukat nem hallani soha. A lakók csak onnan tudják, hogy kutyám van, hogy látják mikor viszem le őket.

És, hogy a kérdezőnek is válaszoljak. Én is az állatmenhelyet ajánlanám mint az egyik hozzászóló. Ha oda kitartóan járnál talán anyukád is megenyhülne, és talán tényleg bele szeret ott egy kutyába. Viszont tudni kell azt is, hogy egy kutya tartása rengeteg időt és pénzt visz el (persze megéri), nagyon sok lemondással jár. És gondolom anyukád attól fél, hogy az ő nyakán marad. Ilyenkor szoktak ígérni mindent a gyerekek, de aztán pár év múlva jönnek a haverok, barátok/barátnők, tovább tanulás esetleg család. És valahogy a kutya háttérbe szorul. Én teljesen megértem azt a szülőt, aki nem vesz a gyerekének kutyát, ugyanis tényleg az esetek 90%-ban az ő nyakukon marad.

2009. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!