Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan van az a tévhit, hogy...

Honnan van az a tévhit, hogy álláskeresésnél számít, hogy hány gyereke van valakinek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, az utóbbi időben elég sok állásinterjún voltam. Nincs gyerekem, de a korom alapján simán lehetne akár három is. Eddig egyetlen interjún se kérdeztek rá, de még a családi állapotomra sem.


Sok kérdésnél olvasom, hogy X gyerekkel nehezen vesznek fel valakit. Egyáltalán hogy derülne ki?


Első alkalom, amikor a gyerekeim számáról kellett nyilatkoznom, az a volt munkahelyemen az első munkanap volt - ott is a bérszámfejtésnek, adózás miatt. De ott is annyi történt, hogy a nyomtatványon beikszeltem, hogy 0. Ekkor már munkaszerződésem volt és az első munkanapomat töltöttem.


2012. aug. 21. 09:16
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a barátnőm, egy éve házasodott...azóta sehová nem kell mennie második körre interjúra...
2012. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 32 éves de kb. 20 éves korom óta rákérdeznek az állásinterjúkon (szinte mindegyiken) hogy van e barátom, férjem, gyerekem. És most valószínű azért nem vesznek fel mert hogy 32 évesen még nincs és biztos szülni fogok, ami mondjuk igaz is mert tényleg szeretnék már. Gondolom utána meg az lesz a baj hogy van. Nem lehet hogy olyan a munkaköröd hogy kevés ember tudja betölteni és nem nagyon válogathatnak és azért nem kérdeznek a gyerekről? Amúgy meg lehet hogy nem kérdezhetnének rá, de ha rákérdeznek és azt mondod hogy ne haragudjon de erre ne válaszolok akkor már egyből gyanús vagy és tuti nem téged választanak.
2012. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták előttem, rákérdeznek egyenesen. Ha ezt az embertől 20évesen kérdezik, vagy 32 évesen, mindig megy a feltételezés, hogy biztos akar gyereket. Ha nem vallja be, és vállal gyereket, kiteszik. Ha esküvő előtt áll, kiteszik, vagy fel sem veszik.

Tehát ma MO-n az kap állást hamarabb, aki nem házas, és nincs gyereke, nem tervez, vagy nem jön össze. Utána ugye jönnek azzal, hogy bezzeg a demográfiai hullám, meg támogatjuk a nagycsaládosokat, ehhez mérik majd a nyögdíjat, stb, rengeteg az ellentmondás.

2012. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, semmi gondom a nagycsaládosokkal, minden elismerésem, mert 1gyerekkel sem könnyű, tapasztalatom szerint!
2012. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapja voltam épp állásra jelentkezni, és a leges legelső kérdés az volt, hogy van-e gyerekem, mivel van a következő az, hogy mennyi idős, majd a harmadik kérdés tervezünk-e másik gyereket, nem hazudtam így megmondtam, hogy igen, és az utolsó kérdés, hogy mikor

Ezek a kérések után kezdték el kérdezni, hogy eddig hol dolgoztam, miért szeretnék itt dolgozni és stb.


A beszélgetésen én jeleztem, hogy csak x hónaptól tudnék kezdeni, mert a babának az elhelyezését előbb nem tudom megoldani, azt mondták semmi baj addig majd várnak. Erre egy hétre rá jön a telefon, hogy azonnal kezdeni kéne, tudták, hogy nem tudok és azt mondták, hogy akkor így tárgytalan a dolog.


Szóval úgy hozták ki a dolgot, hogy ők fel akartak venni és én nem tudok menni.

2012. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez szívás. De számomra azért, mert én tényleg nem akarok gyereket, de ha mindenki ezt mondja, akkor semmit nem ér, hogy mondom, hogy én sem.
2012. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg számít és hátrány a gyerek, kivéve ha elmúlt vagy elmúltak legalább 10 évesek, tehát iskolások nem kell őket hozni vinni, túl vannak a gyerek betegségeken.
2012. aug. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy azért nem kérdezik hogy látják az önéletrajzodban hogy végig dolgoztál, nincs benne "lefedetlen" időszak.
2012. aug. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Ebből az egyetlen egy(!!!!) szempontból jó családi vállalkozásban dolgozni.
2012. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

OFF: 19-es valaszolónak:

Sőt minél több a gyerek annál több a segítség :D

(én is ebben nőttem fel :) 25N)

2012. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!