Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan van az a tévhit, hogy...

Honnan van az a tévhit, hogy álláskeresésnél számít, hogy hány gyereke van valakinek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, az utóbbi időben elég sok állásinterjún voltam. Nincs gyerekem, de a korom alapján simán lehetne akár három is. Eddig egyetlen interjún se kérdeztek rá, de még a családi állapotomra sem.


Sok kérdésnél olvasom, hogy X gyerekkel nehezen vesznek fel valakit. Egyáltalán hogy derülne ki?


Első alkalom, amikor a gyerekeim számáról kellett nyilatkoznom, az a volt munkahelyemen az első munkanap volt - ott is a bérszámfejtésnek, adózás miatt. De ott is annyi történt, hogy a nyomtatványon beikszeltem, hogy 0. Ekkor már munkaszerződésem volt és az első munkanapomat töltöttem.


2012. aug. 21. 09:16
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Tényleg sok interjún voltam az elmúlt időszakban és egyetlen egyszer nem kérdeztek rá. A családi állapotomra se.


Ahová most felvettek, olyan biztonsági ellenőrzés van, hogy vagy hat nyilatkozatot aláírtam, hogy akár a lakóhelyemen is kérdezősködhetnek (közelít egy nemzetbiztonsági átvilágításhoz, amiket felsoroltak, hogy elfogadom az aláírásommal), stb. Pszichológiai teszt is volt, tényleg épphogy a sejhajomba nem túrtak bele, de a kitöltendő űrlapokon is két adat megadása nem volt kötelező: családi állapot és rendelkezem-e jogosítvánnyal (mondjuk az állás szempontjából nem is fontos a jogosítvány).


Olyannal már inkább találkoztam, hogy friss munkaerőként lerohantak a kollégák, hogy akkor van-e barátom, férjem, gyerekem, ha nincs mikor lesz, ha van hány éves, stb. Ott győztem kitérni a tapintatlan kérdések elől.


A főnökeim viszont soha nem érdeklődtek a magánéletemről, ha én nem mondtam róla semmit sem korábban, a HR még kevésbé.

Az olyan adatlapokat, amiken szabadság vagy adókedvezmény miatt kérdés volt a gyerekek száma, mindig a munkaszerződés aláírása után kellett kitöltenem.


Ezért sem értem, mert csak az elmúlt időszakban vagy 20 interjún voltam és egyiken se kérdezték (se más, adatvédelmi szempontból kényes dolgot), nem beszélve az évekkel korábbi egyéb interjúkról.

2012. aug. 23. 20:46
 32/43 anonim ***** válasza:
Azért mert Te nem találkoztál ilyen főnökséggel x év és y állásinterjú után, még létező, elég éles probléma annak, aki 1 vagy több gyerekes, és menne dolgozni.
2012. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Lehetne akár gyerekem, három is.


De milyen módon derül ki egy interjún? Erre lennék kíváncsi, mert a saját tapasztalataim ellentmondanak annak, amit sok helyen olvasok.


Vagy bizonyos pozícióknál kérdeznek csak rá erre? Van aki ráírja az önéletrajzára, vagy magától elmondja?

2012. aug. 23. 20:51
 34/43 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy a múlt héten egy állásinterjún azt mondta a főnök: Igazából csak két kérdésem lenne, ami komolyan nyom a lattba, hogy van-e gyereke és hogy dohányzik-e. Mondtam neki, hogy mindkettőt kipipálhatja. Két éve csak azért nem vettek fel, mert 5 éves volt a kisfiam és biztosan hamarosan szeretnék majd még egyet.
2012. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem tévhit.

Olvasgattam mostanában több cikket a hr-esek ténykedéséről és nem nagyon akartam elhinni, hogy egyes cégeknél külön ki van osztva feladatként, hogy a jelentkezőket csekkolják facebook-on. Erre barátnőm pár hete mondja, hogy jelentkezett egy multihoz pénzügyre és interjún rákérdeztek a családi állapotára és arra, hogy a közeljövőben szeretne-e gyereket. A válasza az volt, hogy hajadon és gyerekvállalás előtt karriert szeretne építeni. Az interjúztató ezután kaján mosollyal megköszönte, hogy befáradt és mondta neki, hogy nekik más információik vannak. Barátnőm elkezdett kérdezősködni, mert nagyon meglepődött és végül csak kinyögte a csóka, hogy facebook-on utánakerestek és találtak képeket az eljegyzéséről, valamint volt egy olyan komment is, amiből arra lehetett következtetni, hogy nemsokára szeretnének gyereket...Mindezt úgy, hogy nem nyilvános a profilja!!

Ha nem ő mondja, esküszöm, nem hiszem el, hogy ilyenek vannak.

2012. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Ez azért számomra hihetetlen! A leendő/ meglévő főnökeid nem kérdeznek a magánéletedről, csak a kollégák. Talán nem találkozol mindennap a főnököddel vagy ez hogy van? Nekem akárhány volt, mind vájkálni akart. Mit, mikor, miért, miért nem, hogyan...stb.

Aztán volt olyan is, aki a megszerzett infomációkat szépen ellenem fordította! Na az egy gusztustalan féreg volt! és még meglepődött, hogy mindenki hivatalos volt az esküvőnkre csak ő nem!

2012. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Eddig olyan állásaim voltak, ahol fizikai közelségben, gyakorlatilag egy légtérben dolgoztam a főnökeimmel.

Vájkálni soha nem vájkáltak, maximum udvariasan érdeklődtek, de akkor se mélységében.

De ha például rákérdeztem, hogy melyik nap biztos, hogy időben el tudok menni, mert fogorvoshoz kellene időpontot foglalnom, akkor néhány nappal később rákérdezett a főnök, hogy jól van-e a fogam, kellemetlen volt-e a beavatkozás.


Sőt, a legutóbbi főnököm félig német volt, tehát anyanyelvi szinten beszélt németül (én inkább makogok csak németül). Rákérdeztem nála, hogy szerinte érdemes-e N.országból autót vásárolni, mert gondolkozom rajta. Mondta, hogy figyelni kell, mert a bevándorlók gyakran átverik az embert, szóljak, ha kinéztem már valamelyiket. Másnap szóltam, hogy itt a hirdetés, ezzel szemezek. Fogta magát, felhívta a hirdetőt, beszélt vele pár percet, majd mondta, hogy echte német, két-három keresztkérdést is feltett neki, megbízhatónak tűnik.

Meg is vettem az autót és tényleg problémamentesen zajlott minden.

A szakdolgozatomat amikor írtam, arról is érdeklődtek, majd az államvizsga után reggeli első kérdés volt, hogy milyen volt, hogy sikerült, stb (oké, ez valamennyire a munkához is tartozik).


Az egyik legkedveltebb főnököm annyira figyelmes volt, hogy amikor házon kívül volt pár napig, én meg felhívtam, hogy ne haragudjon, de olyan bélgörcsöm van, hogy meghalok és azt hiszem lázam is van, hazamennék - este felhívott, hogy hogy érzem magam.


Tehát inkább segítő szándékkal "szóltak bele" a magánéletembe, vájkálás nem volt. Gyerek témára soha, egyikük sem kérdezett rá, még az sem, aki épp a főnököm volt az esküvő időpontjában. Gratulált hozzá, megkérdezte, hogy milyen érzés házasnak lenni, és ennyi, nem több.


Most gyorsan összeszámoltam, eddig 4 munkahelyen összesen 7 főnököm volt.


A kollégákkal gyakrabban volt probléma, hogy olyat kérdeznek, amire nem feltétlenül szeretnék válaszolni (pl. mennyi a fizetésem).

2012. aug. 23. 21:38
 38/43 anonim ***** válasza:
5/37 "igen,Magyarországon leírják sokszor a gyerekeseket,miközben más országokban tisztában vannak azzal,hogy akinek családja van sokkal megbízhatóbb munkaerő."- ja, nyilván ezért sírt (szó szerint) mindig az egyik csaj, hogy miért kell 10 perccel tovább bent maradni, ő a gyerekekkel szeretne otthon játszani. Viszont amikor én elejtettem, hogy jó lenne otthon, nekem estek, hogy hova sietsz? Nem sír a gyerek otthon.
2012. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Ja persze már hazafelé mentünk, nem bent voltunk a munkahelyen :D előző voltam.
2012. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Bár én még csak 23 vagyok, de pár hete kérdezték az interjún hogy "Mik a tervei 5 és 10 év múlva. Hogyan látja magát?" Na most akkor 28, illetve 33 éves leszek. Ugye magamban rögtön rávágtam, meg elképzeltem magam hogy 30 évesen már jó lenne 1 gyerek legalább, sőt őszintén szólva már most örülnék ha lenne, de 33 évesen már tényleg jó lenne. De most erre mit mondjak HR-esnek? Tuti hogy ez is ilyen kérdés volt ami a gyerek témára irányult.
2012. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!