Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan van az a tévhit, hogy...

Honnan van az a tévhit, hogy álláskeresésnél számít, hogy hány gyereke van valakinek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, az utóbbi időben elég sok állásinterjún voltam. Nincs gyerekem, de a korom alapján simán lehetne akár három is. Eddig egyetlen interjún se kérdeztek rá, de még a családi állapotomra sem.


Sok kérdésnél olvasom, hogy X gyerekkel nehezen vesznek fel valakit. Egyáltalán hogy derülne ki?


Első alkalom, amikor a gyerekeim számáról kellett nyilatkoznom, az a volt munkahelyemen az első munkanap volt - ott is a bérszámfejtésnek, adózás miatt. De ott is annyi történt, hogy a nyomtatványon beikszeltem, hogy 0. Ekkor már munkaszerződésem volt és az első munkanapomat töltöttem.


2012. aug. 21. 09:16
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

egy ismerősömnek 2 ovis gyereke van, az egyik 3, a másik 6 éves.

rengeteg releváns tapasztalata van egy adott területen. jelentkezett is egy állásra. bement, interjú. a HR-es az elején kérdezett kb 2 szakmai dolgot (5perc), a további időben pedig arról faggatta, hogy hova teszi a gyereket, ha beteg, mikor kell érte oviba menni, stb stb (25 perc)


tehát fél órás interjú, szakmai rész 0, magánéletben vájkálás meg ezerrel.


amúgy tény, h a CV-be bele szokták írni, hogy gyesen voltak, tehát kiderül.


most vagyok 25 éves, jövő héten kezdek az új helyemen. mindenhol általános kérdés ez az 5 éves terv. én csak annyit mondok, h szeretnék szakmailag fejlődni, és ha sikerül, akkor szívesen lennék később mentor az új kollégák mellett.


gyereket majd tényleg 5 év múlva szeretnék, most még éretlennek érzem magam a nagy feladatra.

2012. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem tévhit. Állásinterjún megkérdezik, pedig SEMMI KÖZÜK HOZZÁ. Nincs rá jó válasz, ilyet nem szabadna kérdezni. Ha megkérdezik, mondhatod hogy nem barátkozni jöttél, úgyhogy maradjon formális a kapcsolatotok. Vagy visszakérdezhetsz hogy "és magának? Édesanyja hogy van?" Nem muszáj válaszolni a családra vonatkozó kérdésekre. Megáll az eszem ezektől a hr-esektől.
2012. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
én azt szoktam mondani, hogy terméketlen vagyok sajnos, és hogy majd maximum adoptáláson gondolkozunk !
2012. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
nem tévhit sajnos ,minden fönök ,hr a szerint dönt hogy van e gyereked.ja és hány éves vagy.
2012. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom regisztrálva vagy te is valamilyen közösségi oldalon. Utánajárnak az embernek mielőtt behívják... Mindent tudnak... Mi is így szoktuk. Mire az ember bejön hozzánk, a fél életét már tudjuk...
2012. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Regisztrálva vagyok, de idegenek előtt le van tiltva minden információ, egy fotót látnak rólam, illetve a nememet és az életkoromat. Minden más tiltva van.

A férjem sincs megjelölve - ha valaki ismerősként az egészet látja - csak az, hogy házas vagyok. Aki közeli ismerős, úgyis tudja, hogy ki a férjem.Kép sincs fent róla, nem szeret fotózkodni, meg én se a magánéletemet megosztani ilyen helyen.


Egy burkolt rákérdezést egyszer elcsíptem, de kizárólag szakmai válaszokat adtam a jövőbeni terveimmel kapcsolatban, a kérdező meg nem faggatott tovább.


Nemrég nyertem el egy állást, jövő hónapban kezdek ott dolgozni. A főnököm felhívott, hogy gratulál, engem választott, ha bármi kérdésem van, akkor szóljak, a HR-hez pedig ekkor és ekkor menjek be aláírni a munkaszerződést, amúgy meg sok szeretettel vár az első munkanapon.


Az önéletrajzomon is csak a születési évem és helyem szerepel személyes adatként, minden más szakmai/végzettség.


Van lefedetlen időszak jópár év az önéletrajzomban. Főiskolával megcsúsztam, illetve egy ideig vállalkozóként/alvállalkozóként dolgoztam, nem alkalmazottként. A lyukakra rákérdeztek, de mondtam, hogy csúsztam a főiskolával és vállalkoztam, pénzt kerestem. Tovább nem firtatták sehol.


A munkahelyeim se olyanok voltak, amit csak én tölthetnék be. A legtöbbre biztos találtak volna még jó néhány alkalmas jelöltet. Képzett vagyok, de szerintem még legalább pár tízezer ember mászkál az országban (ha nem több) olyan végzettséggel/képzettséggel, mint én.

Megnevezni nem akarom a pozíciót, de irodai munkákról van szó.

2012. aug. 21. 14:35
 27/43 anonim ***** válasza:
79%
szerencsés vagy.
2012. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, hogy sok cég, munkahely szereti tudni, hogy a munaktársai megbízható és hosszú távú munkaerők vagy sem.


Akinek családja van, az ritkábban fogja a betyárbútort és költözik el hirtelen; az többet lenyel a főnökeitől, mert a gyerekeiről és a családjáról gondoskodnia kell. Akinek nincs senkije vagy csak élettársa egy bizonyos korban (kb. 25-30 éves kor után), arról hajlamosak feltételezni, hogy nagyon könnyen megpattan, ha úgy hozza a helyzet.

Neki nem gond egyedül akár országot is váltani.


Aztán a szeméthegy csúcsa (amihez senkinek nem lenne köze, nemhogy holmi munkáltatónak!): mikor akarsz gyereket, akarsz-e vagy sem. Akinek már van gyereke, az ugye már tuti...elég ritkán csúszik be egy sokadik a már meglevőek mellé.


Na ezért. Szerencsére vannak kivételek, és normális munkahelyek is, ahol senkit sem érdekel, hogy hány gyereket akarsz és mikor. Ezek általában mind nyugati cégek (a nyugati mentalitás szerint magánügy a gyerek-téma, ugyanúgy, mint a jöveledem nagysága).


Összesen az adózás miatt kérhetik, hogy jelöld be a gyerek-számot (ahol ez számít, pl. adókedvezmény miatt).

2012. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

25: Ezért kell az embernek tudnia, hogy hova regisztrál és mit tesz fel magáról.


Ha pedig munkát keres, előtte töröljön mindent, amit csak lehet magáról, vegyen le minden személyes adatot, szűrje a képekeit, a magamról c. szövegeket, és gondosan válogassa meg az ismerősi kört. Akár törlje a profilját és újra tegye fel, ha munkát kapott.


A HR-eseknek pedig azt kéne eldönteniük, hogy munkavállaót keresnek, akinek a TUDÁSÁRA és a KÉPESSÉGEIRE tartanak igényt, vagy mást...ugye? :)

2012. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
45%
Már bocs de te hány éves vagy mert hogy nem 1 tapasztalt harmicas nő az biztos.
2012. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!