Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem beszélgetünk, a kapcsol...

Ha nem beszélgetünk, a kapcsolatunk halálra van ítélve?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 09:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A kommunikáció fontos része egy kapcsolatnak.
2009. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak mosolyszünet, akkor még rendbe hozható, de ne húzzátok sokáig a némaságot.
2009. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Beszélgetni kell egy kapcsolatban. A rengeteg zavar, baj ott keletkezik, ha két ember nem tud megbeszélni egymással dolgokat. Ez mindenre vonatkozik. Képzeld el, ha te gyermekként nem beszélgettél volna a szüleiddel vagy fordítva.Az egész élet kommunikáción alapszik. A sejtek is kommunikálnak, a méhek, a hangyák.... :) Hogyne lenne fontos :)

2009. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy halálra van ítélve, de a beszélgetés nagyon fontos. Mindenképpen rá kell, hogy szokjatok. Mondjuk mit értesz beszélgetés alatt. A mindennapokban nem nagyon beszélgettek, vagy a kapcsolatotokról, problémákról nem? Ha nem tudjátok ezt megoldani, akkor sok értelme nem lesz. De meg kell próbálni. Az én párom olyan volt, az elején, hogy soha nem mondott semmit. Mármint ha vmi zavarta, bántotta. Mindig amikor kérdeztem, azt mondta, hogy nincs semmi. Aztán nagy nehezen rászoktattam, hogy meg kell beszélnünk mindent, mert csak akkor tudjuk megoldani. Leültettem velem szembe, és azt mondtam, hogy addig nem kelünk fel, amíg mind a ketten el nem mondjuk mi a baj. Volt úgy, hogy egy órát is ültünk csöndben!:) De aztán szépen lassan kialakult. Ha a mindennapokban nem tudtok általános dolgokról beszélni, az már gáz, mert számomra az érdektelenséget jelent. Hogy annyira nem érdekel a másik, a dolgai, a történései, hogy nem is kérdezem, nem is beszélgetek vele.
2009. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szerintem a bolti eladóval többet beszélek 1 nap mint a párommal. :(

A "beszélgetés" abból áll, hogy a munkájával kapcsolatban panaszkodik. Most azt próbáljuk ki, hogy amikor belép az ajtón, a munka kint marad. Megígértem neki, hogy SENKI nem lopja el reggelig.

2009. júl. 24. 10:02
 6/20 A kérdező kommentje:
Eleinte azért nem beszélt, mert félt hogy untatom. Próbáltam kérdezgetni, 1-2 mondatot elmondott és ennyi volt. Nagyon ritka hogy a munkáján kívül bármiről tudna beszélni. Lassan ott tartunk, hogy én sem merek semmit sem mesélni neki, mert félek, hogy untatom. :(
2009. júl. 24. 10:04
 7/20 A kérdező kommentje:
* szóval azt hitte hogy ő untat engem. De nem. :))
2009. júl. 24. 10:04
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

vannak csendesebb tipusok, lehet, hogy a barátod is ilyen. Szerintem az nem baj, ha nem fecsegtek, csacsogtok egész nap, te nő vagy, neked szükséged van erre is, de ő férfiból van:p A lényeg, hogy a problémákat megtudjátok beszélni, ebben legyetek partnerek. Egy valamiben te is hibás vagy, ha el akarja mondani mi történt a munkahelyén, hallgasd meg őt, olyat nem mondhatsz , hogy nem érdekel ez is hozzá, hozzátok, a kapcsolatotokhoz tartozik. Hogyan várod el, hogy beszélgessetek, ha ő nem mondhatja el ami fontos neki?

Amúgy a szüleim 22 éve házasok és egyszer se láttam őket, csacsogva beszélgetni, pusmogni. A férfiak nem ilyenek ( a párom se, a haverjaim se), anyukám beszédes tipus, hát beszélget eleget a barátnőivel...mégis jó csapatot alkotnak apukámmal, hiszen a minden napi dolgokban együtt tudnak működni. Nem hiszem, hogy emiatt halálra lenne itélve a kapcsolatotok, attól már inkább, hogy nem figyeltek oda egymásra.

egy nő

2009. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni kell, de mindig a nő beszéljen többet! Menjetek közös programokra, hogy legyen témátok! Társaságba, színházba, koncertre, meccsre, kirándulni, vendégségbe, sétálni! A négy falról nem sokat van mit mondani. Ha a munkáról beszél állandóan, akkor kimerült.
2009. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle kapcsolat van.


Van olyan is, ahol a két fél egymásra van utalva, mert egymást kiegészítő játszmáik (Emberi játszmák, tranzakció analízis, sorskönyv, Eric Berne -jó keresőszavak) vannak. Ettől Ők még életük végéig együtt maradhatnak, csak az életminőségük lesz sz@r, mert abból áll, hogy egymást marják naphosszat. Valamiért azt hiszik, pont erre van szükségük.


A JÓ társkapcsolatban a kommunikációnak működnie kell. Mert mindenki elsősorban önmagáért felelős és csak aztán a másikért. (Belégzés-kilégzés-belégzés-stb.) :oD


Tehát az nem várható el a párunktól, hogy jó gondolatolvasó módjára kitalálja, az adott pillanatban mire van szükségünk? Az várható el Tőle, hogy ha konkrétan megnevezzük a szükségletünket, akkor azt teljesítse, ha nincs ellenére nagyon. Nagyjából értelmetlen a következő kérés: "Szeress engem jobban!" -mert nincs benne a hogyan. Majdnem tökéletesen pontos ellenben a következő: "Most gyere el velem sétálni a Dunapartra egy fél órát!" -ebben benne van, hogy mit akarok, mikor akarom, hol akarom, mikor teljesül a kérésem. Ennek fényében a másik fél dönthet, hogy meg tudja-e, meg akarja-e adni nekem? Nekem pedig meg lehet az a jó érzésem, hogy a kívánságom teljesült. (Persze, ha egy hülye pitsa/f@sz vagyok, akkor ebben is találhatok kivetnivalót, mert azt nem mondtam, hogy milyen ruhában jöjjön, gyorsan vagy lassan menjünk, miről beszélgessünk közben stb. De ez már az én bajom...) :oP

2009. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!