Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőlteti anyám a gyógysz...

Miért erőlteti anyám a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja mondta a kardiológus, hogy pánikbetegségre hajlamos vagyok, mert volt előtte két rosszullétem. Felírt 0,25-ös Frontint, azóta nem vettem be egyet sem. A pszichológus nem mondott semmit, a háziorvosom is csak annyit, hogy ne gondoljak a rosszullétére. Pszichiáternél nem voltam még, anyám jár Pestre egy jó dokihoz, de most anyagi okok miatt nem tudunk menni (Szabolcsban lakunk), de mondta anyám, ha megy, visz magával, hogy beszéljek a dokival.


Tegnap rosszul voltam, de nem akarok gyógyszert szedni. Ma ebéd után anyám addig zaklatott, hogy vegyek be egy szemet, és egy hétig szedjem folyamatosan, próbaként, amíg be nem vettem egyet.


Most egy picit tompának érzem magam, de nem érzem azt, hogy kell a gyógyszer.


18l



2012. aug. 22. 12:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni gyógyszer nélkül... hónapokba telik,de te döntöd el,hogyan akarsz élni.A pánikbetegség nem olyasvalami,amit az ember elkap: ér egy hatás,így reagálod le. Nem egy olyan dolog,ami csak úgy elkezdődik. Sok feszültség lehetett benned,és anyukádban is,ha elindult. Remélem megértitek majd,hogy a gyógyszer függőséget okoz. Ismerek olyanokat,akik megcsinálták a nehezét,letették a gyógyszert és most a legboldogabb emberek a világon.Nézz körül itt gyakorikérdéseken,miket okoz a frontin, és hány ember csinálta meg gyógyszer nélkül. Már előrébb vagy,mintha beszednéd. A Frontinhoz nagyon hamar hozzá lehet szokni,inkább el se kezdem,mik a mellékhatásai,és hogy mit okoz,ha leállsz vele...de Te tudod! Ha neked ez jó,és anyudnak is jó,hogy szedi a 11 gyógyszert ahelyett,hogy mondjuk elkezdene más utat keresni a gyógyításra,akkor hajrá. A ti döntésetek.
2012. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Persze, nekem is megvannak a magam gondjai, amik már szinte évek óta 'lappangnak', de nem akarok foglalkozni velük.


Hidd el, nagyon rossz, amikor éppen dolgozom, és akkor jön rám a rosszullét. Néha már annyira, hogy beszélni is alig tudok, pedig fontos a munkámhoz, hogy beszéljek (rádiózok)! Nem tudom, hogy mit csinálnék, ha ez a betegség tönkreteszi a jövőmet, álmaimat!

2012. aug. 22. 13:01
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Te döntésed hogy akarsz-e gyógyszert szedni,De ha az orvos ajálja akkor én szedném.20évesen napi 9gyógyszert kellet bevennem,antidepresszánstól kezdve a nyugtatókig mindent,mindezt 2évig.Sikerült leszoknom róla,nem volt annyira nehéz és mostmár normális életet élhetek,ha nem hallgatok a dokira akkor meg már nem élnék.


Ha valaki beteg akkor azt gyógyitani kell,azt hogy te nem érzed betegnek magad az egy dolog,nagyon sokan nem érzik magukat annak mégis betegek.Lehet próbálkozni természetes dolgokkal de ha nincs javulás akkor marad a bogyó.Anyukádnak sem érdeke hogy mérgezzen téged feleslegesen,csak félt,mert ha a doki mondta a gyógyszert.

2012. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is frontint írtak fel,én is 18 voltam, nagyjából két éve. Akkoriban havi rendszerességgel voltak rohamaim, de volt egy kettő ami majdnem az életembe került. Én se akartam szedni a gyógyszert, és eldöntöttem hogy anélkül is le tudom küzdeni. Mára szinte tünetmentes vagyok, az elmúlt fél évben egyetlen rohamom volt. Nagyon sok praktika van a gyógyszeren kivül ami segít a gyógyulásban. Ami nekem nagyon bevált:

víz fröcskölés az arcra

lehunyom a szemem, és addig számolok magamban amíg megnyugszom

ha ismerőssel vagy, kérni hogy beszéltessen


Egy idő után szinte el is lehet feledkezni a betegségről.

Ha lenne kérdésed, írj nyugodtan privit.

2012. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Én anyukáddal értek egyet. Ha orvos írta fel, akkor szedd. A pánikbetegség épp olyan komoly betegség, mint a cukorbetegség vagy az asztma, azzal a különbséggel, hogy ha asztmás lennél, akkor nem özönlene ide a sok önjelölt szuperhős, hogy "jaj, ne tömd magad gyógyszerrel, mert az méreg", hanem azt mondanák, hogy bízz az orvosban. El lehet érni a gyógyszermentességet, de viszonylag hosszú terápiára kell járni hozzá, nem eldönteni, hogy hú, nem szedem be, én vagyok a Chuck Norris és legyőzöm. Keress olyan orvost, aki vállal kognitív terápiát, de amíg az nem hat, addig szedd a gyógyszert.
2012. aug. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%

"de nem ettem egy deka gyógyszert sem.Addig mentem és csináltam (jóga,meditáció,eljárni barátokkal akkor is,ha nem volt kedvem),amíg helyre nem jöttem. És most itt vagyok!"


Tudod itt van az is, aki beteg, akinek rohamai vannak. Szal mind itt vagyunk. De te nem tudhatod, mikor kap el megint. Mert nem kezeltetted. 18 éves vagy. Gondold el, ha elkap újra, terhesen majd. És még gyógyszert sem szedhetsz. Egyszerűen felelőtlen vagy, és másokat is erre biztatsz.

2012. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Hello, számomra kicsit fura, hogy a kardiológus írt fel Frontint...

Ha érzed hogy mi az az életedben amin változtatnod kéne, akkor változtass rajta! Ne halasztgasd folyton a dolgaidat! Ha nem sportolsz, akkor kezdj el sportolni!

Pszichoterápia, autogén tréning sokat segíthet, tapasztalat!


Írtam a saját történetemről egy pár oldalas cikket, olvasd el, ha gondolod:

[link]

2012. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%
Most még fiatal vagy, mindenki segíteni próbál. Ahogy múlik az idő, egyre kevesebbet foglalkoznak veled. Ha el tudod látni a munkádat maradhatsz, ha nem, mehetsz. A vak kutyát sem fogja érdekelni az állapotod.
2012. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!