Hová meneküljek?

Figyelt kérdés
A családom tönkretesz!21 éves tanult lány vagyok,az ismerősök szépnek,igényesnek tartanak.Az apám alkoholista.Amikor reggel elmegy dolgozni,a munkatársaival szépen megvan,senki sem hinné el,hogy itthon mit művel.Egész nap rendesen viselkedik a munkahelyén.De amikor hazajön elszabadul a pokol.Kiabál,iszik,semmit sem csinál a portán!Elromlott a bojlerünk,a hűtőnk,porszívónk,fűnyírónk,stb,és azóta semmink sincs mert nem csinálja meg,pénz meg miből megcsináltathatnánk,elmegy piára!Felvettünk egy nagy kölcsönt a házra,de nem lett befejezve csak a tető,mert elment a pénz.A többi része a háznak,undorító ahogy kinéz!A portán rend van,de belül a falak már minősíthetetlen állapotban vannak,nem beszélve a járólapokról,és a fűtésről.Ugyanis fűtés nincs is a 2 szobán kívül sehol!Tehát télen -20 fokokban fürdök hideg vízben,mert a vizet is gázon melegítjük..Az én szobámon és a tetőn kívül nincs értékes része a háznak!Amikor suli mellett dolgoztam vettem új bútort,kifestettem,stb.Mindenem megvan,a saját kezem és a barátom által.Márkás ruhák,kencék,stb.Apámék semmivel sem járultak hozzá az életemhez.Egy lyukas zoknival sem.Anyámmal jó viszonyom volt,de belefáradtam,hogy beletörődik abba,hogy egy alkoholista mellett él.Ellustult,ebben a házban már nincs kedve takarítani se,minden sz*rul néz ki szó szerint.A saját környezetemet rendben szeretem tartani,de amit ők csinálnak,nekem már sok!Ráadásul anyám csúnyán beszél velem,gúnyolódik,és azzal idegesít igazán fel,hogy szerinte a barátom telibeszél engem,holott ez nem igaz.Minden nap bab van meg krumpli,és már baromira unom!Bezzeg azzal törődik hogy apámnak meglegyen a mindennapi betevő és neki a cigi.De hogy én mit eszek egész nap...általában amit találok.Vajas kenyér vagy hasonlók.Amikor pároméknál vagyok,akkor van igazán nyugalmam,és csúnya így kijelenteni,de ott zabálom magam teli.Jelenleg nem tudok változtatni a helyzetemen,mert mint pályakezdő lehetetlen elhelyezkedni!Már mindent próbáltam,csak elmehessek itthonról!Minden nap könnyes szemmel ülök a szobámban,és tudom,a barátomon és magamon kívül senkire sem számíthatok!Van kiút innen?

2012. aug. 22. 14:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Mihamarabb keress munkát és költözz össze a barátoddal. Ha beszéltek nyelveket, azt ajánlom, hogy menjetek egyből külföldre. Kezdésként elhelyezkedhetsz mint babysitter, és ha már ott vagy, majd szép lassan találsz rendes munkahelyet. Írd még le, hogy milyen végzettséged van és a barátod mivel foglalkozik. Az alapján talán több tippet tudunk adni.
2012. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Milyen állásokat pályáztál meg eddig?
2012. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
45%

21 éves vagy, tehát felnőtt ember, nem vagy kénytelen velük élni. Ha dolgozol, akár tehettél is volna félre a pénzből, a márkás cuccok ára szinte biztos fedezné a kauciót egy albérletre, vagy akár egy szobára bárhol. Olyan nincs, hogy nem lehet kitörni, mert mindig van más megoldás, csak van, akinek a pénz és a kényelem fontosabb. Miért is márkás cuccokra költötted a pénzt, miközben nem volt normális kajád? Azt hiszem, a te értékrendednek is fel kell fejlődni addih, goy mérlegelni tudj, és meghozd a döntést, amit sok hozzád hasonló környezetben élő lány. Mikorédesanyádról írtál, sajnos a magaméra ismertem rá. Folyton panaszkodik, de elköltözni nem hajlandó, mert a lakás így meg úgy... Egy idő után elegem lett abból, hogy beletörődik a helyzetébe.

Jelen pillanatban három lehetőséged van: vagy a barátodhoz költözöl, és velük élsz, vagy ketten kerestek egy albérletet, vagy továbbtanulsz, és kollégiumba költözöl. Én az utóbbit választottam. És inkább nyomorgok, turkálóban vásárolok, koleszban üzletelek, amivel tudok, hogy spóroljak, de végre nyugodt életem van, ez pedig megér mindent.

20/L

2012. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
És miért is vagyok élősködő? A saját zsebemből és a barátom segítségével finanszíroztam a tanulmányaimat egy jobb élet reményében!Iskola mellett becsületesen dolgoztam.Éjszakás műszak leteltével ültem be az iskolapadba reggelente.Élelmet vettem magamnak.Azt pedig,hogy a barátoméknál eszek szerintem nem kéne élősködésnek nevezni,hisz 3 éve együtt vagyunk,a családja sajátjaként szeret,és szívesen fogadnak!Nem használom ki őket!Ugyanis cserébe mindig segítek nekik vigyázni a gyerekekre,és a házimunkát is szívesen elvégzem!
2012. aug. 22. 15:14
 15/33 anonim ***** válasza:
30%
Igen, van kiút. Mindenhonnan van kiút. Olyan nincs, hogy semmilyen munka nem adódik. Munka van, csak merni és akarni kell dolgozni. Én biztos nem márkás cuccokra költöttem volna és kencékre, hanem gyüjtögettem volna. Költözz össze a barátoddal! Senki nem tart pisztolyt a fejedhez!
2012. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Szoktam turkálóban is vásárolni...egyébként nem kéne a kaján lovagolni!!!Amikor dolgoztam ettem szépen mindent és ruháim is voltam!Azt hiszem 4 műszak mellett megtehettem ennyit a saját kényelmemért!Most hogy nem dolgozok,nincs új ruha és nincs úgy kaja sem!Enyire nehéz értelmezni?
2012. aug. 22. 15:17
 17/33 A kérdező kommentje:
Beadtam még a gyárakba is az önéletrajzomat,nem érdekelt milyen munka,csak menjek dolgozni,addig sem vagyok itthon és pénzem is lesz!De még nem szóltak!Mivel a Boschba is szeptembertől lesz felvétel!Ezt úgy mondom,hogy majdnem 100%-os tesztet írtam náluk..
2012. aug. 22. 15:19
 18/33 A kérdező kommentje:
Nincs baj a munkamorállal!AZt hiszem aki 16 éves kora óta iskola mellett dolgozik folyamatosan,és úgy végeztem el mindent,hogy suliból munkába,munkából suliba...úgyhogy ne mondja senki hogy munkakerülő vagyok!Mindig is szerettem dolgozni,és ráadásul GYÁRBAN!Kaja?Volt,most nincs.Ruha?Annyi fizetés mellett tellett rá!Összeköltözés?Még biztos munkahelyem sincs!
2012. aug. 22. 15:22
 19/33 anonim ***** válasza:
Ha Bosch-hoz felvesznek, akkor mi a kérdés? Lesz fizetésed, össze tudtok költözni, öröm és bódottá'.
2012. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Egyébként amikor dolgoztam rengeteg mindent megtettem édesanyámért!Amikor beteg volt,még főzni is megtanultam,csakhogy segítsek neki a mindennapokban!
2012. aug. 22. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!