Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy maradjak?

Költözzek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

csak az olvassa el aki segíteni is akar nem csak azt mondja hogy ezzel mindenki így van.


szüleimmel élek [33 évesek] (apa külföldön dolgozik hétvégente látom) anya dolgozik. én még középiskolába járok.

na szóval, anyával mindennaposak a veszekedéseink és egyre durvábbak a viták amióta elkezdtem a középiskolát (10.et kezdem szeptemberben)

ma már inkább nem szólok hozzá, csak hogy ne vesszük össze. de valamelyik nap már azért is leordította a fejem mert nem voltam éhes.

valószínűleg decemberben megszűnik a munkahelye és nem tud máshol elhelyezkedni ezért tervezik hogy lesz egy kistesóm, amit nem tudnának csak az én szobámba rakni, de én nem akarom hogy itt legyen az a gyerek csak zavarna a tanulásban és nekem is kéne vigyáznom rá,

panelban lakunk, 2 szoba van a kisebb az enyém a másik a nappali. persze hogy ott nem lehet a gyerek.....

közöltem anyámmal ha terhes lesz én elkölltözöm mamámhoz, nem akarok itt maradni. persze ebből is vita lett.

na mind1, én már teljesen kész vagyok idegileg, mikor mamámnál vagyok mindig sírok, nem bírom magamban tartani, anyám előtt nem sírhatok mert az is baj, muszáj erősnek maradnom... de már nem fogom sokáig bírni, ma már falba vertem a kezem de úgy hogy megzúzódott a kezem és alig bírom mozgatni az ujjaim (az ablakot akartam kiütni de a fal közelebb volt)

ma már pengét kerestem de szerencsére nem talaltam mert akkor felvágtam volna az ereim.....

az a kérdés lényege hogy itt maradjak és várjam hogy történik valami vagy egy szó nélkül költözzek el? (egy levelet hagynék hogy elmentem)


köszonöm ha valaki elolvassa.

16/l


2012. aug. 24. 00:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni hogy 2 hónapja találkozgatok egy sráccal amit nem néznek jó szemmel mert 2 évvel idősebb nálam, és most tőle is eltiltottak :S
2012. aug. 24. 00:53
 2/11 A kérdező kommentje:
osztottam már ki nem egyszer de általában az lett a vége hogy felpofozott és még jobban kiabált.... és igen, legszélesebben leköpném anyámat, apám már nem izgat, próbálja megvenni a szeretetemet azzal hogy szinte mindent megvesz amit kiejtek a számon, ez egy gerinctelen dolog szerintem de f*szán megértik anyámmal egymást
2012. aug. 24. 01:28
 3/11 A kérdező kommentje:

ha eddig nem akartak másik gyereket most minek?!

egyáltalán nem vagyok hisztérika, csak már nem bírom tovább!!! alapvetően nyugodt vagyok és nehezen lehet kihozni a sodromból...

a barátaimat is elvesztettem miattuk! akkor most örülnöm kéne hogy milyen jó nekem mert kinyalják a seggem de kib*szott szarul érzem magam és az idegeim darabokban?! most hogy így belegondolok inkább ne kapjak meg mindent csak legyenek barátaim és magánéletem... (belenéznek az összes levelembe)

2012. aug. 24. 01:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus lázadó korszak.Én is pont ugyanilyen voltam ennyi idős koromban.Nem éri meg elköltözni,így utólag belegondolva nem lett volna jó nekem se elköltözni,pedig akkor csak is azt gondoltam helyes megoldásnak


Ne vegyél annyira komolyan mindent és próbáld megbeszélni a szüleiddel ezekkel a problémákat.Persze ha nyugalmat akarsz akkor menjél mamádhoz de elköltözni otthonról nem érdemes,csak idő kell és erre majd te is rájössz,csak legyél erős

2012. aug. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

látom törölték a válaszokat...


próbáltam már velük leülni és megbeszélni a dolgokat de az lett a vége hogy megint összevesztünk. :S

valamelyik vita már odáig fajult hogy 10 percem van összepakolni és elmenni itthonról, az se érdekli ha éhen döglök, vagy a híd alá megyek de menjek el (nem provokáltam, nyugodt próbáltam maradni és nem visszaszólni, aztán persze mikor egyedül maradtam sírtam mert ezt nem tudom mivel érdemeltem ki)

nem költöznék örökre mamámhoz csak egy pár hónapra amíg anya is megnyugszik, és én is...

köszönöm a választ.

2012. aug. 24. 10:58
 6/11 anonim ***** válasza:

"nem költöznék örökre mamámhoz csak egy pár hónapra amíg anya is megnyugszik, és én is... "


Ja hogy így?Na ez nem hangzik rosszul,legalább megtudja anyád hogy milyen nélküled élni és akkor talán megváltozik

2012. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

most egy kicsit javult a helyzet...

de ha megint rosszabb lesz fogom a ruháim, a könyveim és megyek mamámhoz....


köszönöm a választ :)

2012. aug. 25. 20:00
 8/11 anonim válasza:

...ha szabad tanácsot adni:a nagymamához igen,de máshová ne

menj...fiatal,és - ne haragudj - tapasztalatlan lány vagy...ezer veszély vár rád idegenben...ami anyukádat illeti,nem hiszem,hogy csak úgy kidobna...ha igen,akkor nem

is anya...amíg a maminál leszel,tán anyukád is átgondolja a

dolgot...elfogadod egy vénember tanácsát???

2012. okt. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan költözz el, próbáld ki önmagad. Arra készülj fel, hogy a suli mellett dolgoznod kell és minden melót elvégezni, amit eddig más csinált helyetted. Cserébe talán nyugalmad lesz, bár a létbiztonság hiánya nem tartozik ezek közé.

Csak így fogod majd tudni eldönteni, igazad volt, vagy sem.

2012. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm elfogadom egy "vénember" tanácsát :)

fiatal korom ellenére sajnos elég sok mindent megtapasztaltam amit ráértem volna még később is :S

igen azt tudom hogy nem lesz egy leányálom, de eddig is én végeztem a házimunkát "büntetésből"

köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 30. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!