Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki azt akarja, hogy...

Mindenki azt akarja, hogy ideköltözzön, de én elbizonytalanodtam! Szerintetek mi legyen?

Figyelt kérdés

Eleinte úgy gondoltam, hogy tök jó lesz, de most kicsit félek..

Szóval a sztori:

Van egy barátom 10 hónapja. Az apjával élt (az anyukája meghalt), de az apja vidékre költözött, így a barátom a nagymamájánál lakik több, mint fél éve. Tanul még, tehát nem dolgozik, ezért nem költözött be az apja lakásába, ahol jelenleg nem lakik senki.

A szüleim imádják őt, én is.:) Szóval kitalálták, hogy mi lenne, ha ideköltözne. Azt hittem, hogy csak poénkodnak, de aztán megkérdezték a barátomtól is, beleegyezett...

Jövőhét végén költözik majd hozzánk, de én most nagyon elbizonytalanodtam. 17 vagyok, reggel suli előtt vele, délután vele, este vele.. Mindig együtt, nekem meg szükségem van egyedüllétre is. Nekem bőven elég, ha heti 3-4x találkozunk és együtt is alszunk, de 2 naponta kell nekem 1 szabad nap.


Szóval már minden a költözés körül forog, de én már nem akarom annyira.. Mit tegyek szerintetek? Szerelmes vagyok belé, de még csak 17 vagyok...


2012. aug. 24. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd ezt el a szüleidnek. Egészségtelen dolog rád erőltetni a barátod, főleg hogy van hol laknia. Ne veled szúrjanak ki a szüleid azért, mert kedvelik a barátod.
2012. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd ezt el anyukádéknak. 17 évesen te agybajt fogsz kapni, ha 24/7 egymáson lógnátok, nem is egészséges.
2012. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hiába mondom, teljesen odáig vannak a költözéstől.


Azt kihagytam, hogy a nagymamája öregek otthonába fog költözni, ezért fog hozzánk költözni a barátom. Nem dolgozik, tehát nem tudná fenntartani az apja lakását.

2012. aug. 24. 15:16
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg a barátodnak, hogy ez korai és nem kellene. Ha nagy a szerelem, akkor megérti. A szüleid pedig ne szóljanak bele a szerelmi életedbe, mert ha odaköltözik és te nem akarod, akkor úgyis szakítás lesz.
2012. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Akarom is meg nem is. Csak azért nem, mert szükségem van egyedüllétre, amikor tényleg egyedül vagyok. Ez megoldható lenne akkor is, ha itt lakna, csak hát akkor meg szívesebben töltöm vele az időt.
2012. aug. 24. 15:17
 6/22 T. Naty válasza:
100%
Szüleid tudják, hogy te nem örülsz neki? Mert ilyen fiatalon elég rizikós. véleményem szerint nem jó döntés ennyire lekötnöd magad 17 évesen. Szerintem ezt beszéld meg még1x a szüleiddel :)
2012. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igazából úgy terveztük, hogy amint befejezi a sulit és elkezd dolgozni, akkor odaköltözünk az apja lakásába. Ez Jövő nyáron lett volna.
2012. aug. 24. 15:21
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha a barátod mamája öregek otthonába költözik, akkor a barátodnak valószínűleg az apjához kell költöznie. Nem tudom, milyen messze lakik tőletek, de így lehet, hogy sokkal kevesebbet tudtok majd találkozni.

Beszéltél már a barátoddal erről, hogy nem igazán szeretnél vele lakni? Ha veletek lakik majd, akkor csak eleinte fogtok "egymás nyakán lógni", utána természetesebb lesz, hogy ott lakik veletek, így külön tudsz majd vonulni. Persze, ha nem akarod, akkor nem szabad rád erőltetniük.

2012. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
probáljátok meg!!!Én 16 évesen költöztem el otthonról a barátomhoz(sajnos otthon nem lehetett élni....)Sajnos 18 évesen én úgy döntödtem hogy vége és elmentem albérletbe.Igazából a mai napig nem tudom hogy miért mentem el tőle!Tudom hogy szeretett ,tudom ,hogy fontos voltam neki,hogy velem akarta le élni az életét.De én elhagytam..Kicsit a mai napig bánom.Igaz azóta van 2 gyerekem akik az életem értelmei van egy párom akit imádok és ö is engem de ez van fiatalság bolondság!!Attól hogy együtt fogtok élni még lesz szabad estét meg minden majd össze hozzátok!!!Szurkolok 26/N
2012. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a családod összeköltöztetett vele. Rosszul tették. Nagyon fiatal vagy még a közös élethez, mert ez bizony az lesz. Moshatsz, főzhetsz rá, hiszen nem várhatod el mindezt anyukádtól. Legalábbis nem illik, ha vele alszol. Annyi, mintha a felesége lennél. A nagymamájánál nagyon jó helyen volt. Onnan továbbra is tudott volna udvarolni úgy, mnt eddig. A szüleid kiszúrtak veled, bámennyire is jót akartak. Ezt elbaltázták!
2012. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!