Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki azt akarja, hogy...

Mindenki azt akarja, hogy ideköltözzön, de én elbizonytalanodtam! Szerintetek mi legyen?

Figyelt kérdés

Eleinte úgy gondoltam, hogy tök jó lesz, de most kicsit félek..

Szóval a sztori:

Van egy barátom 10 hónapja. Az apjával élt (az anyukája meghalt), de az apja vidékre költözött, így a barátom a nagymamájánál lakik több, mint fél éve. Tanul még, tehát nem dolgozik, ezért nem költözött be az apja lakásába, ahol jelenleg nem lakik senki.

A szüleim imádják őt, én is.:) Szóval kitalálták, hogy mi lenne, ha ideköltözne. Azt hittem, hogy csak poénkodnak, de aztán megkérdezték a barátomtól is, beleegyezett...

Jövőhét végén költözik majd hozzánk, de én most nagyon elbizonytalanodtam. 17 vagyok, reggel suli előtt vele, délután vele, este vele.. Mindig együtt, nekem meg szükségem van egyedüllétre is. Nekem bőven elég, ha heti 3-4x találkozunk és együtt is alszunk, de 2 naponta kell nekem 1 szabad nap.


Szóval már minden a költözés körül forog, de én már nem akarom annyira.. Mit tegyek szerintetek? Szerelmes vagyok belé, de még csak 17 vagyok...


2012. aug. 24. 15:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%
Próba, cseresznye. A barátodnak is elmondhatnád a fenntartásaid. Mondd meg neki, hogy néha húzzon el valahová, hogy egyedül lehess.
2012. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
0%

Hidd el nem olyan borzasztó dolog az összeköltözés! Beszéld meg vele, hogy időnként legyetek egy kicsit külön, menjen el a haverjaival délután/este addig te lehetsz egyedül. Máskor te menj a bnőiddel, akkor meg ő lehet egyedül. Így nem fogtok egymás agyára menni :D 1-2 hét alatt meg lehet szokni hogy ott van, teljesen természetes lesz. Ha meg hirtelen akarsz külön lenni tőle akkor átmész egy másik szobába vagy a nappaliba.

Ami nagyon fontos hogy BESZÉLJÉTEK meg ezeket a dolgokat, mielőtt még odaköltözne! Meg fogja érteni ő is, ne aggódj!

2012. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát, én ennyi idősen nagyon nm örültem volna, ha össze kell költöznöm a barátommal. nagyon jól mondod, szükség van egyedüllétre, privát szférára. Szerintem túl fiatalok vagytok ehhez. beszélj a családoddal, esetleg köthettek kompromisszumot: kipróbáljátok egy ideig (mondjuk egy hónap), és ha nem jó, akkor szétköltöztök.
2012. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Amikor a szüleid ezt kitalálták, akkor te mit szóltál?


Ha a barátod nem költözik hozzátok, akkor hol fog lakni? Írtad, hogy a nagyi öregek otthonába megy.

2012. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A privát szféra szükségessége minden korosztályra érvényes, mert az állandóan összezárt párok hamar elkezdik ölni egymást. Ha így vesszük, az összeköltözésnek nincs akadálya. Én mégis ellenzem, mert túl fiatalok vagytok, és nincsen saját keresetetek sem. Kicsit bizarr a szüleid beavatkozása, majd azt is megmondják, hogy mikor bújhattok ágyba? Nyilván azt csinálsz, amit akarsz, de én a te korodban még szabad szellemként éltem világomat, és eszem ágában sem volt összebútorozni valakivel, akit alig ismertem(10 hónap az nem sok).
2012. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Engem sem korlátoznak semmiben, oda megyek és akkor, amikor csak akarok.

Ha a nagymamája is költözik, akkor az apjának a lakásába kell költöznie, nem pedig az apjához, aki az ország másik felébe költözött. És ez így az apjának elég nagy kiadás lenne, egy csomó pénzt kéne adnia a barátomnak, hogy el tudja tartani magát.


Anyukám nem dolgozik, így itthon háztartásbeli. Azt mondta, hogy tartsuk rendben az emeleti részt, és ennyi, ő nem kér többet. Főz, mos rá.

De nem is értem a felvetésed.. Anyukám főzzön meg a családunknak, én meg főzzek külön a barátomnak?:) És ugyanezt a mosásnál is? Háát, elég életszerűtlen lenne!


Amikor kitalálták, jó ötletnek tartottam, az elmúlt napokban bizonytalanodtam el.

2012. aug. 24. 16:14
 17/22 anonim ***** válasza:

Akkor ne hitegesd a barátod. Azért is kérdeztem, hogy először mit szóltál hozzá, mert ha akkor is bizonytalan voltál, akkor megértelek, de így a barátod is becsapod.


Egyébként teljesen megértelek. Nem az összeköltözés ellen vagyok, hanem szerintem is 17 évesen nem kellene ennyire előreszaladni. Gondolom félsz is, hogy eltűnik az a varázs, amit a heti 3-4x találkák adnak.

Sajnos a fiú is elég rossz helyzetben van, mert iskolába jár, s emellett majd egyedül kell magáról gondoskodnia (mosás, főzés, bevásárlás stb.) De te ismered, hogy ebben a tekintetben mennyire állja meg a helyét?

Egyébként az apja meg tudja oldani, hogy 2 lakást is fenntartson?

2012. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen helyzet, barátomat kidobták otthonról. Akkor voltunk együtt fél éve. Amíg nem rendeződött a helyzet (2 hónap), addig nálunk lakott. Nem volt gond. Igaz, ő dolgozik már, szóval volt, hogy éjszakára ment. Ha egyedül akartam lenni, akkor beültem a fürdőbe, vagy gépeztem, miközben fülessel zenét hallgattam. Már egy éve

szintén 17/l

2012. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Már egy éve vagyunk együtt, és minden rendben van köztünk.


Bocsi, véletlen elküldtem félig készen.

2012. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Alapvetően több sebből is vérzik ez a dolog. Te nagyon fiatal vagy, diák, nem illene összeköltöznöd. Anyukád meg mintha fogná neked ezt a fiút, aki nem is dolgozik, tehát eltartjátok. Milyen jogon? Mert szeretitek egymást? Ez még nem ok. Anyukád nem is dolgozik. Apukád mit szól ehhez a szerencsétlen ötlethez? Ez a helyzet meg fog téged bélyegezni, amit nem tudsz lemosni egyhamar. Bele nem mennék ilyen helyzetbe! Gondokozz, mit csinálsz!!!
2012. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!