Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesít hogy tele szájjal...

Idegesít hogy tele szájjal beszélnek a családtagjaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pontosabban a család nőtagjai egytől egyig, meg nagyapám.

Én legtöbbször külön ebédelek. Azt hazudom hogy nem vagyok éhes, majd mikor befejezték, odaülök enni. Elég sokat nassolnak, ekkor általában kerülök mindenkit.


Egész egyszerűen irritál, sőt, hányingert kelt bennem az a beszédhang, amit a szájban lévő lenyeletlen étel "tompít" el. Ez odáig fajult, hogy most már pontosan tudom hogy kinek mi van a szájában attól függően, hogy milyen hangja van tőle. Volt nemegyszer hogy öklendeztem, ilyenkor többnyire lebasznak hogy "megjátszom magam".


Itt jön a probléma: ha valakivel megpróbálok erről beszélni, én egy kis szemét szemtelen bunkó hülyegyereknek vagyok minősítve. Egyszerűen nem érti meg senki, hogy mennyire zavar. Ebből kínos dolgok is adódnak: például anyám szeretne velem beszélni, és odahív, viszont tele van kenyérrel a szája. Én nem bírom megállni hogy ne fintorogjak, erre ő haragra gerjed, és teleszájjal le vagyok üvöltve a sárga földig.


Hogyan viselhetném el? Kezdjek el én is úgy beszélni, és akkor könnyebben elviselem? Vagy mit tegyek? Kérlek segítsetek! 16F


2012. aug. 26. 21:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ez most komoly? :D Ha igen, akkor ha egy kicsit is értelmesek a családtagjaid, megértik, hogy gusztustalan, és illetlen tele szájjal beszélni. Csak ne hisztérikusan, nyávogva mondd meg neki, hanem ülj le vele/velük, és normálisan, nem lekezelõ módon tudasd velük a bánatod.
2012. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsd a saját fegyverüket ellenük.Beszélj te is tele szájjal,tömd jól tele,de úgy,hogy már kipotyogjon belőle a kaja,rágd össze és kezdj el úgy beszélni.Amikor már tele lesz a képük kiköpködött kajadarabokkal,lehet,észre fogják venni magukat.
2012. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én mindig mindenkivel kulturáltan beszélek... Amit a második mondott azt is kipróbáltam, az eredmény az lett hogy anyám pofánvágott, hogy minek gúnyolom ki.
2012. aug. 26. 22:12
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
anyád dagadt? tutira
2012. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hihi:)


egyik kollegám úgy jelezte, hogy zavarja, ha úgy szólt hozzá valaki, hogy még nem nyelte le a falatot, hogy "elnézést, mit mondtál? nem értettem" ...

persze ismétlés teli szájjal, akkor erre:

"Elnézést nem értettem, mert teli volt a szád" :)


IGEN hatékony volt, legalább vele nem beszélt így senki:))))))))))))

2012. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el:D
2012. aug. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

4.: egyáltalán nem dagadt. Sőt, vékony.

5.: hú, hogy az istenbe nem gondoltam erre eddig? :D ki fogom próbálni.

6.: aha, 16 évesen max a híd alá :D

2012. aug. 26. 22:34
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem anya ilyen, mindig úgy eszik, hogy tele tömi a fejét és persze hogy akkor akad valami közölni valója. Számomra is gusztustalan, általában ott hagyom. Ha rászólok akkor én vagyok a hálátlan szar szemét, aki bántja az anyját.


16/L

2012. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jah, nekem is anyám a fő ilyen... A kedvencem, mikor teleszájjal beszél, de egyszercsak lenyeli. Ilyenkor abbahagyja a mondandóját, és csak akkor folytatja, mikor bekapta a következő falatot :D
2012. aug. 26. 22:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor mégis jobb a teli szájjal beszélést hallgatni, mint a híd alatt, nemde?:))

Továbbra is egyél külön, mást nem tudsz csinálni.

2012. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!